Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Puchacz1993

MSI Z370 Krait Gaming - komputer wpada w ciągły restart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od pewnego czasu borykam się z pewnych uciążliwym problemem, a mianowicie mój komputer podczas pracy potrafi się zawiesić, nie reaguje na nic, poza przyciskiem Reset, a z głośników wydobywa się dziwny dźwiek, na anglojezycznych forach jest to znane jako "PC freezes with a loud buzzing sound".

 

Po wcisnieciu przycisku reset na obudowie (były przypadki, ze komputer nie reagował na reset i power, musiałem użyc przycisku na zasilaczu i dopiero wtedy power), komputer wpada w ciągly restart, wentylatory się krecą, ale po upływie około sekundy komputer się wylącza (zanim zobacze cokolwiek na swoim ekranie) i włącza ponownie i tak cały czas, aż do momentu, gdy pozbawie go dostępu do prądu, po ponownym podłączeniu komputera do prądu i kolejnych próbach uruchomienia problem się powtarza. Żeby uruchomić poprawnie komputer jestem zmuszony do wyciągniecia baterii CR2032 z mojej płyty głownej, w celu przywrócenia ustawień UEFI do domyślnych. Po włozeniu baterii z powrorem, komputer normalnie się uruchamia i można normalnie go użytkować, przynajmniej przez jakiś czas :).

 

Te dziwne zawieszenia mogą wystąpić dosłownie w każdej sytuacji podczas używania komputera; od grania, przez oglądanie filmów, na zwykłym przeglądaniu internetu kończąc. Były również dwa przypadki, gdzie komputer nie zawiesił się, tylko po poprawnym zamknięciu, podczas kolejnej próby uruchomienia z miejsca wpadł w ciągly restart.

 

Gdyby ktoś znał jakieś możliwe przyczyny i rozwiązanie mojego problemu, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Ponizej podaje specyfikacje mojego komputera, a także czynności, które wykonałem próbując rozwiązać problem, przed rejestracją na forum.

 

 

System operacyjny - Windows 10 Pro, x64, z najnowszymi aktualizacjami.

Płyta głowna - MSI Z370 Krait Gaming

Procesor - i7 8700k

RAM - Corsair Vengeance LPX 8GB, 2x

Karta graficzna - RTX 2080 Ti, Gaming od Gigabyte.

Zasilacz - Chieftec GPS-1000C

 

Sprzęt nie jest podkręcany, nie przegrzewa się, wszystko jest poprawnie zamontowane, czyste i tak dalej, funkcje w stylu Fast Boot i tego typu wyłączone.

 

Co zrobiłem do tej pory:

 

- Wymiana baterii na płycie głównej

- 2x update UEFI, nowsze wersje pobierane ze strony producenta, pasujące do mojej płyty głownej.

- Wymienione również zostały pamięci RAM (z innego powodu).

- Różne aktualizacje sterownikow, w tym GPU, do tego Windows Update i tak dalej.

- Szukałem również w internecie, ale niestety nie znalazłem rozwiązania.

 

 

Z góry za dziękuje za pomoc i proszę wybaczyc, że taki długi post, chciałem dokładnie wszystko opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyska jaki? Bez karty graficznej próbowałeś? Przycisk od obudowy gdzieś nie ma zwarcia (albo nie pozostaje wciśnięty)? W trybie awaryjnym próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...