Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamasfcb

Dodatkowy dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema kupiłem sobie komputer z dyskiem ssd 500 gb ale powiem szczerze trochę mi mało

Zastanawiam się nad dokupieniem do zestawu dysku hdd i tutaj moje pytanie co my polecacie? Chodzi mi o dużą pojemność i rozsądną cenę

 

Jeszcze jedno pytanko bo jestem zielony w tych sprawach. Jak funkcjonuje wtedy to wsyzstko na dwóch dyskach? Na SSD mam system a na HDD wrzucam gry itp?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema kupiłem sobie komputer z dyskiem ssd 500 gb ale powiem szczerze trochę mi mało

Zastanawiam się nad dokupieniem do zestawu dysku hdd i tutaj moje pytanie co my polecacie? Chodzi mi o dużą pojemność i rozsądną cenę

 

Jeszcze jedno pytanko bo jestem zielony w tych sprawach. Jak funkcjonuje wtedy to wsyzstko na dwóch dyskach? Na SSD mam system a na HDD wrzucam gry itp?

Z góry dziękuję za pomoc ;)

SSD to system i gry...jedni dzielą go na 2 partycje(jak ja) inni nie...wedle własnego uznania

 

Pytanie czy gry będą na HDD czy tylko dane?

 

Miałem kiedyś Toshibę więc mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wlaśnie o tym żeby gry dac na hdd bo 500 tego ssd to trochę mało na gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem wlaśnie o tym żeby gry dac na hdd bo 500 tego ssd to trochę mało na gry

 

Jeżeli nie zależy ci na szybkim wczytywaniu gier to kup HDD (3tb ok 320zł). Jeżeli ci na tym zależy to kup SSD (500gb poniżej 300zł).

Ile ty tych gier trzymasz że ci 500gb nie starcza na nie?

 

Ja z reguły robię tak że najczęściej grane gry trzymam na SSD, a jakieś molochy gdzie niespecjalnie mi zależy na szybkim ładowaniu bądź tytuły odpalane rzadko przenoszę na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to czekam jeszcze z rok z zakupem kolejnych SSD. Obstawiam, że warto. Jak na razie w kasie którą dałem za 3x512GB miałbym 3x1TB rok później czyli dziśiaj ;] Teraz muszę się odkuć wstrzemięźliwością bo głupio mi trochę ;]

 

 

A jeszcze głupsze jest to, że nie ma co zrobić z SSD 120Gb i 275GB.. W sumie to nawet nie ma co zrobić z 512GB.. Toż sie tego nie opłaca odsprzedawać.. A ze 120GB to sie nie opłaca nawet przez miasto pedałować, żeby na poczcie nadać dysk.

 

 

Pamiętajcie, nie kupujcie małych SSD bo do wrzód na dupie i do niczego się później nie nadają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, nie kupujcie małych SSD bo do wrzód na dupie i do niczego się później nie nadają :E

 

Gdy kupowałem mojego pierwszego MX100 250gb pięć lat temu to był cud technologii i największy prestiż wśród dysków :E

 

Ale fakt że kupiłem rok temu Microna 250 1100 za 300zł, a tu nagle SSD zaczęły tanieć w cholerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale fakt że kupiłem rok temu Microna 250 1100 za 300zł, a tu nagle SSD zaczęły tanieć w cholerę

My z @Minciu kupiliśmy SK Hynix 512 za 500zł.rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cie stać i faktycznie się przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z @Minciu kupiliśmy SK Hynix 512 za 500zł.rok temu

 

Ja kupiłem 3x Hynixa.. dwa pc400 i jeden pc300.. kafel pińćset dzisiaj prawie kafel w plecy..

 

@Minciu masz jakiegoś malucha na sell?

 

Za 5 dych nie chce mi się nawet spacerować z ssdekiem.

 

A 275gb mx300 też cenowo nie porywa.. Nie wiem czy w router je nie wsadzić, będą sieciowe 400gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 3x Hynixa.. dwa pc400 i jeden pc300.. kafel pińćset dzisiaj prawie kafel w plecy..

 

 

 

Za 5 dych nie chce mi się nawet spacerować z ssdekiem.

 

 

Oj weź wspomóż człowieka w potrzebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co kupic po prostu drugi ssd ??

 

Dwie opcje. Drugi taki sam 500gb i zrobić z nich RAID 0. Albo 1TB SSD za 400pln bo to dobra opcja jest.

 

Jak teraz myślę nad tymi wywiadami o wyższości MLC 120GB nad TLC 275GB to mi się śmiać chce. Gdzie im do końca życia A sensu użycia.? Te 120GB to totalna lipa. Niby na system spoko bo nie szkoda. Ale przy nowych SSD to wolny on i jednak bez sensu.

 

275GB jeszcze coś tam zmieści w sobie, ale też szału nie ma.. tak samo pewnie będzie z 500GB MLC.. zanim zacznie się zużywa, to pojemność będzie tak gowniana, że szkoda prondu będzie na nie marnować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...