Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek.f

Pamięć RAM a windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie jestem już na bieżąco w temacie, więc wysuwam szybkie pytanie.

 

Czy podstawka haswell (i5-4670) i windows 7 się gryzą ? Mam bowiem taki problem że mój komputer widzi 6gb zamiast 8 jakie jest zainstalowane.

Jeżeli nie, oznacza to że któraś z kości ma przeklejoną naklejkę albo jest poprostu częsciowo niesprawna, gdyż na obu widnieje jak byk 4Gblabla.

Pytam ponieważ chciałbym zarzucić 16gb (2x8), moja płyta ma tylko dwa sloty i jest to (chyba) H81, mówię z pamięci, w każdym razie ten najbiedniejszy chipset, jeszcze w formacie mniejszym.

 

Na co zwrócic uwage? Moge klasc normalnie 16gb i powinno dzialac czy juz w teorii coś może przeszkodzić ? Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer czy system tak widzi? Próbowałeś po prostu sprawdzić "łopatologicznie" czyt. wypiąć jedną kość i zobaczyć co ci BIOS pokaże? Może rzeczywiście jedna z nich to 2 a nie 4

No i ważne pytanie - Windows 32bit czy 64bit? Chociaż jak 32bit to powinieneś widzieć 3,5gb ale warto spytać :E

 

Z reguły wszystkie H81 obsługują do 16gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika zintegrowana czy osobną kartą graficzną. W pierwszym przypadku te brakujące gigabajty mogą zostać przydzielone pod kartę zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie jest grafika, win oczywiscie 64bit, wiadomo że można sprawdzić łopatologicznie, jedną kość tak sprawdziłem, z jakiegoś powodu drugiej nie :D

Chodzi mi o samą teorie, Zakładam bowiem że jedna moze być 4 a druga 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja : Home Premiu/Basic, Pro, Ultimate ?

Warto zaktualizować BIOS, aby mieć pewność że to on nie jest powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do biosu i powiedz nam, ile tam pokazuje, i jak ktoś wyżej wspomniał, integra czy dedykowane GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...