Skocz do zawartości
barack.obamowski

Używana karta graficzna (dowód zakupu - faktury na firmę)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś umówiłem się ze sprzedającym na zakup karty używanej karty graficznej (zakupionej w polskim sklepie). Zajechałem do niego i oprócz karty chciał mi wręczyć jako dowód zakupu kopię kilku faktur wystawionych na firmę (różne daty, różne ceny na ten sam model karty graficznej). Zapytałem czy ten większy zakup to były karty do koparki i potwierdził to. Wracając do faktur - na moje pytanie czemu mi daje te kilka faktur odpowiedział, że nie wie która z nich dotyczy właśnie tej karty więc daje mi komplet abym na wypadek reklamacji mógł się posłużyć jedną z nich bo dotyczy właśnie przedmiotu zakupu.

 

Wchodzić w taki zakup? Coś utracę z faktu zakupu katy na firmę?

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie brał, gościu Ci nawet nie powiedział wcześniej, że karta z koparki, a takie to raczej tylko od pewnych sprzedawców z długą gwarancją. Poza tym gwarancja przy zakupie na firmę nie jest krótsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie pytałem sprzedającego czy karta jest z koparki. Był szał na kryptowaluty to kto wie jaką przeszłość ma karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby lepiej odpuścić, ale na fakturach itp. (a przynajmniej tych które ja dostawałem) nie ma nigdzie podanego numeru seryjnego, także nawet jakbyś znalazł "normalną" ofertę, to można mieć wątpliwości, czy dana faktura dotyczy danej karty. Niby nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś sprzedawał coś z "podrobioną" fakturą od zupełnie innej sztuki, ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby lepiej odpuścić, ale na fakturach itp. (a przynajmniej tych które ja dostawałem) nie ma nigdzie podanego numeru seryjnego, także nawet jakbyś znalazł "normalną" ofertę, to można mieć wątpliwości, czy dana faktura dotyczy danej karty. Niby nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś sprzedawał coś z "podrobioną" fakturą od zupełnie innej sztuki, ale kto wie.

 

No właśnie ja rok temu już się zastanawiałem czy taki przeciętny sprzedający na Allegro jak miał np. 3 koparki z samymi MSI RX 470 Gaming, to faktycznie zapisał od razu jaki nr seryjny karty do której faktury oryginalnie szedł, bo jak nie, to później nie da się tego od tak dopasować. Pozostaje albo pisać do sklepu z prośbą o sprawdzenie nr karty z paragonem/fakturą i ich zapisem w systemie albo właśnie wysłać komuś bez wnikania czy to dobrze dobrana karta do faktury czy nie, no ale później przy ewentualnej wysyłce na gwarancję, ten kupujący może się mocno zdziwić jak dostanie odmowę od sklepu.

 

To mniej więcej to o czym pisze autor tematu właśnie, no ale jak wypadnie użyć tej gwarancji, albo będziesz chciał odsprzedać kartę kiedyś, bo marzyć Ci się będzie np. wydajniejsza, to będzie sporo kłopotu. Jak się karta zepsuje, to będziesz pisać do każdego sklepu z pytaniem czy to karta od nich? Trochę dziwne, a wysyłać w ciemno na gwarancję do jednego z nich i ponoszenie kosztów wysyłki i czekanie na odmowę, jeśli to nie od nich karta to też nic fajnego.

 

Na fakturze nie ma nr seryjnego (chociaż np. Komputronik uzupełnia na fakturze nr S/N), ale w systemie mają informację, więc oszukać się nie da.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja rok temu już się zastanawiałem czy taki przeciętny sprzedający na Allegro jak miał np. 3 koparki z samymi MSI RX 470 Gaming, to faktycznie zapisał od razu jaki nr seryjny karty do której faktury oryginalnie szedł, bo jak nie, to później nie da się tego od tak dopasować. Pozostaje albo pisać do sklepu z prośbą o sprawdzenie nr karty z paragonem/fakturą i ich zapisem w systemie albo właśnie wysłać komuś bez wnikania czy to dobrze dobrana karta do faktury czy nie, no ale później przy ewentualnej wysyłce na gwarancję, ten kupujący może się mocno zdziwić jak dostanie odmowę od sklepu.

 

To mniej więcej to o czym pisze autor tematu właśnie, no ale jak wypadnie użyć tej gwarancji, albo będziesz chciał odsprzedać kartę kiedyś, bo marzyć Ci się będzie np. wydajniejsza, to będzie sporo kłopotu. Jak się karta zepsuje, to będziesz pisać do każdego sklepu z pytaniem czy to karta od nich? Trochę dziwne, a wysyłać w ciemno na gwarancję do jednego z nich i ponoszenie kosztów wysyłki i czekanie na odmowę, jeśli to nie od nich karta to też nic fajnego.

 

Na fakturze nie ma nr seryjnego (chociaż np. Komputronik uzupełnia na fakturze nr S/N), ale w systemie mają informację, więc oszukać się nie da.

 

No właśnie chodzi mi o to, że sklepu oszukać się nie da, ale sprzedając używaną kartę kolejnego kupującego już tak. Np. teoretycznie, posiadam grafikę gtx'a 1080, który bez gwarancji chodzi po 1200zł, załatwiam od znajomego czy randoma z internetu fakturkę na taką kartę, która jeszcze jest na gwarancji i sprzedaję swojego starocia za ~1600zł, bo kupujący nie ma jak sprawdzić czy ta karta jest powiązana z tą fakturą.

Także, o ile na fakturze nie ma podanego numeru seryjnego to nigdy 100% pewności nie będzie, że kupowana przez nas karta jest czy też nie jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi o to, że sklepu oszukać się nie da, ale sprzedając używaną kartę kolejnego kupującego już tak. Np. teoretycznie, posiadam grafikę gtx'a 1080, który bez gwarancji chodzi po 1200zł, załatwiam od znajomego czy randoma z internetu fakturkę na taką kartę, która jeszcze jest na gwarancji i sprzedaję swojego starocia za ~1600zł, bo kupujący nie ma jak sprawdzić czy ta karta jest powiązana z tą fakturą.

Także, o ile na fakturze nie ma podanego numeru seryjnego to nigdy 100% pewności nie będzie, że kupowana przez nas karta jest czy też nie jest na gwarancji.

 

Dlatego jak kupiłem 1.5-miesięczną kartę na Allegro w okresie pokoparkowym jak wiadomo, to pierwsze co zrobiłem to napisałem do sklepu (X-KOM) z prośbą o sprawdzenie czy nr paragonu zgadza się z nr S/N karty. Nie chciałem właśnie wyjść na jelenia, który dopłacił do karty niemalże nowej względem cen np. 2-letnich używek, a dostać przedmiot zupełnie inny. Jest to jakieś wyjście, X-KOM nie robił problemu ze sprawdzeniem, ale nie wiem czy z każdym sklepem tak da radę.

 

"Dzień dobry,

uprzejmie informujemy, iż weryfikując przesłany dowód zakupu oraz kod produktu, numer seryjny produktu jest jak najbardziej zgodny z zakupionym produktem. Produkt posiada 36 miesięczną gwarancję liczoną od daty zakupu podanej na paragonie tj. 26.06.2018.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

XXXXXXXXXXXX"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku czy foxcomputer akurat numer seryjny jest na fakturze/paragonie, więc kupując uzywane karty z tych sklepów wiedziałem na czym stoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część sprzedających pokoparkowe GPU na allegro, bronią się przed udostępnieniem faktury przed zakupem właśnie z tego powodu, bo sami nie wiedzą która faktura jest do której karty. Jeśli jest problem z przypisaniem faktury do sprzętu, to jaka jest wiedza takiego sprzedawcy na temat samego sprzętu.

 

Kiedyś zapytałem jednego bolka co to miał kilka kart wystawionych:

"Cześć, rozumiem że karta pochodzi z koparki. Możesz podesłać skan dowodu zakupu karty?

 

Otrzymałem odpowiedź:

Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie moją aukcją. Fakturę wysyłam razem z kartą. Nie wysyłam skanu faktury, gdyż są tam dane adresowe.Proszę powiedzieć jakie dane z faktury Pana interesują, to odpiszę. Ta karta nie pochodzi z koparki. Zapraszam do kupna."

 

Opisałem:

"Prześlij proszę skan z zamazanymi danymi teleadresowymi jeśli to stanowi problem."

 

Odpowiedzi się nie doczekałem.

 

W chwili obecnej trzeba mocno uważać przy zakupie używanych GPU

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jaki konkretnie masz model GPU i ile masz wtedy RPM? Tak z ciekawości bo nie masz nic w sygnie więc nie wiadomo o jaką konkretnie kartę chodzi...  
    • Nie tylko Microsoft nie błyszczy grami w tej generacji, bo Sony też odwala manianę brakiem swoich exclusivów. Patrząc przez exclusivy first party Sony na PS3 i PS4, to PS5 jest mierna w tym zakresie.   Sama idea konsoli - czyli ściągasz i wiesz że grasz na 100% płynnie min. 30 fps jest tutaj BARDZO DUŻĄ różnicą niż handheldy ww Dobrze że podlinkowałeś recenzję Legiona GO - bardzo dobrze tam widać że trzeba ręcznie ustawiać gry na 800p i niskie ustawienia graficzne, aby było płynnie. Wg mnie za 2-3 lata sprzęt będzie już nie do grania w gry AA/AAA. A konsola daję tę pewność że wkładasz -> grasz; nic więcej. Już dawno odechciało mi się PC, patrzenia na wymagania i upgrade, bo coś działa słabo, lub w ogóle nie działa. Dlatego pisałem że ja chciałbym konsolę przenośną od M$ lub Sony.   No chyba jednak nie..... ------------------------------------------------------------ Podcast luty 2024r. Prezes Xbox Sarah Bond i Phil Spencer; dyrektor biznesowy i dyrektor generalny Microsoft Gaming. Cytaty: - "jesteśmy także zaangażowani w plan następnej generacji. Naszym głównym celem jest dostarczenie największego skoku technologicznego, jaki kiedykolwiek widziałeś w generacji sprzętu" - "następny Xbox powstanie i będzie fizyczną konsolą, a nie przystawką do telewizora czy inną usługą w chmurze." - "Xbox nie zamierza zrezygnować z tworzenia konsol"
    • poniżej 10 % to masz z 60-80W - ile różnicy ci robi kilka procent sprawności przy takim poborze ?
    • Rozumiem parcu, że chcesz mieć pewność w 100% co do twojego wyboru i to normalne, myślę, że każdy tak ma. Te ledowe faktycznie mają mniejszą szansę na awarię przez to, że mają mniejszą liczbę ruchomych części. Ogólnie laserowe są przeznaczone głównie do firm, gdzie drukuje się mega dużo czarno białych papierów, natomiast w twoim przypadku myślę, że drukarka LED będzie dobrym rozwiązaniem, bo skoro sporadycznie drukujesz to pewnie zależy ci na jakości wydruku. Znalazłem model z wifi skoro Ci brakuje aktualnie, ale nie jest dostępny na ten moment, więc możesz sobie za jakiś czas zerknąć czy już jest dostępna ewentualnie zadzwonić do nas to wtedy doradcy postarają się ustalić czas oczekiwania na model:  - Brother MFC-L8390CDW + ADF  + DADF + WIFI + Duplex  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...