Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rendt

Zestaw do 8700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o ocenę następującego zestawu:

 

Procesor: Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB

Płyta: Gigabyte Z390 AORUS PRO

Karta graficzna: Zotac GeForce RTX 2060 TWIN FAN 6GB GDDR6

RAM: Corsair 32GB 2666MHz Vengeance CL16

Zasilacz: be quiet! 650W Straight Power 11

SSD: WD 1TB WD Blue SSD M.2 2280 3D NAND

SSHD: Seagate 2TB 7200obr. 64MB SSHD FireCuda

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

Chłodzenie procesora: Noctua NH-D15S

Napęd: ASUS DRW-24D5MT SATA OEM (myślę, że może być przydatny przy konieczności odczytania jakichś starych danych)

Ponadto planuję również zakup 2 dodatkowych wentylatorów: SilentiumPC Sigma PRO 120 (Obudowa posiada już 2 wbudowane).

 

Komputer ma służyć głównie do obróbki 3d/renderu ale również od czasu do czasu do gier.

Bardzo proszę o ocenę. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- RAM poszukaj szybszy, minimum 3000 MHz Cl16 (np. G. Skill Aegis są dość tanie)

- zasilacz na Seasonic Focus Gold 550 / 650W - znacznie lepsza opcja

- SSD słaby, do zmiany na ADATA SX8200 Pro

- Gladius M35 wygląda mało poważnie w takim zestawie, zamiast kupować dodatkowe wentyle zmień obudowę na Armis AR7, pod każdym względem lepsza obudowa

 

Nie do końca pasuje mi też tutaj tylko RTX 2060, raczej prosi się o dopłatę do RTX 2070 w zestawie za tyle pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- RAM poszukaj szybszy, minimum 3000 MHz Cl16 (np. G. Skill Aegis są dość tanie)

- zasilacz na Seasonic Focus Gold 550 / 650W - znacznie lepsza opcja

- SSD słaby, do zmiany na ADATA SX8200 Pro

- Gladius M35 wygląda mało poważnie w takim zestawie, zamiast kupować dodatkowe wentyle zmień obudowę na Armis AR7, pod każdym względem lepsza obudowa

 

Nie do końca pasuje mi też tutaj tylko RTX 2060, raczej prosi się o dopłatę do RTX 2070 w zestawie za tyle pieniędzy.

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rendering rozumiem, że vray i nic korzystającego z GPU? Choć te drugie jest znacznie szybsze.

Te 8700 jest na samą skrzynkę czy jeszcze do tego monitor? Takie coś, to wychodzi około 7600 zł

 

https://proline.pl/koszyk/41cfae49

 

Można myśleć o RTX 2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W sumie nie chciałbym ograniczać się tylko do CPU ... Taki budżet na samą skrzynkę + system + ewentualny montaż (nie mam doświadczenia w samodzielnym składaniu tego typu sprzętu). Szczerze mówiąc rozważałem kupno RTXa 2070, ale zniechęcił mnie trochę fakt, że wielu użytkowników miało już na wstępie problemy z RTX 2070 i 2080. Odniosłem wrażenie, że RTX 2060 kwestia awaryjności dotyczy jakby w mniejszym stopniu ... W każdym razie - chciałbym raczej zminimalizować ryzyko późniejszych reklamacji i czasu na to straconego - stąd taki wstępny wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij do RTX 2080 a jak nie to i nawet używki 1080 Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc rozważałem kupno RTXa 2070, ale zniechęcił mnie trochę fakt, że wielu użytkowników miało już na wstępie problemy z RTX 2070 i 2080.

 

To była kwestia wadliwych pamięci od Microna. Obecnie w sklepach powinny być już karty z nowymi pamięciami, gdzie problemów nie ma - oczywiście mówię o popularnych i szybko schodzących modelach gdzie są regularne dostawy, jak np. MSI Armor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...