Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateusz1008

Laptop 2000zł na studia dla dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziewczyna potrzebuje laptopa na studia, tak do 2000zł. Nie gra w gry, głównie filmy, nauka itp, dobrze by było jakby był FullHD z dobrą matrycą i SSD też byłby baardzo mile widziany. Ja jestem zielony w tych tematach. Dziękuję z góry w moim oraz jej imieniu.

 

PS 15 cali lub mniej, 17 to za dużo mówi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciężko o dobrą matrycę.Jeżeli ma być z systemem, to poniżej budżetu można wziąć:

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240/Win10 Fioletowy za 1899zł

Konstrukcja budżetowa, ale z całkiem wydajnymi podzespołami jak na tą kwotę. Ma 8GB pamięci, procesor i3 (2 rdzenie/4 wątki) i 240GB dysk SSD. Występ0uje też w kolorze czerwonym: Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240/Win10 Czerwonym. 

Wykraczając poza budżet dostaniesz natomiast laptopa z 4-ro rdzeniowym procesorem: HP 15 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 za 2199zł

W tym wypadku procesor jest AMD, jest tu też szybki 256GB dysk SSD na PCIe oraz zintegrowana karta Vega 8 (wydajniejsza od tej zintegrowanej w Lenovo). Jakość wykonania będzie podobna jak w/w laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciężko o dobrą matrycę.Jeżeli ma być z systemem, to poniżej budżetu można wziąć:

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240/Win10 Fioletowy za 1899zł

Konstrukcja budżetowa, ale z całkiem wydajnymi podzespołami jak na tą kwotę. Ma 8GB pamięci, procesor i3 (2 rdzenie/4 wątki) i 240GB dysk SSD. Występ0uje też w kolorze czerwonym: Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240/Win10 Czerwonym. 

Wykraczając poza budżet dostaniesz natomiast laptopa z 4-ro rdzeniowym procesorem: HP 15 Ryzen 5-2500U/8GB/256/Win10 za 2199zł

W tym wypadku procesor jest AMD, jest tu też szybki 256GB dysk SSD na PCIe oraz zintegrowana karta Vega 8 (wydajniejsza od tej zintegrowanej w Lenovo). Jakość wykonania będzie podobna jak w/w laptopów.

 

A czy ten laptop co wysłałem jest zły? Ma 240GB SSD, 1TB HDD i dedykowaną karte graficzną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten laptop co wysłałem jest zły? Ma 240GB SSD, 1TB HDD i dedykowaną karte graficzną ;)

 

Nie jest to zła konfiguracja choć ta karta graficzna to też nie jest bardzo wydajna, tym bardziej po co ona skoro nie gra w gry.

Jeżeli zależy Ci na lepszej jakości matrycy warto dołożyć do matrycy IPS.

Acer Aspire 5 i3-8145U/4GB/240SSD/Win10 FHD IPS 2299 zł

Matryca FULL HD IPS z lepszymi kątami widzenia, aluminiowa obudowa solidniejsze wykonanie, dysk SSD dodatkowo wolne miejsce na jeszcze jeden dysk, podświetlana klawiatura, ciekawy czerwony design, lekki mobilny. Dodatkowo wydajniejszy procesor 8 generacji.

 

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD 2 299 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura choć brak podświetlenia, przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/240SSD/Win10 FHD IPS - 2599zł 2399zł

Z ww. zdecydowanie Aspire, lub ew. Huawei. Matryca IPS z dobrymi kolorami i podświetlenie klawiatury to atuty Aspire. Zastanowił bym się nad dopłatą do wersji z 8GB RAM, która jest teraz w dobrej cenie. Czarny jest dosyć elegancki.

 

Jeżeli Masz możliwości zwiększenia budżetu, to warto dopłacić do droższego Aspire na Intelu bo ma matrycę IPS FullHD z lepszymi kątami widzenia i szybszy procesor. Jeżeli Masz ograniczony budżet, to laptop może być tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, ale od czego i3-8145U jest szybsze, bo raczej nie od Ryzena 5 w HP.Wydajnościowo najlepiej wypadnie HP z #3 postu, bo ma 4-ro rdzeniowy procesor z najwydajniejszą (spośród podanych) kartą Vega 8, a pamięć działa w trybie dwukanałowym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dziewczyna wciąż się zastanawia. Nad Lenovo, które podałem przemawia jej 1000GB + 256GB SSD ale spodobał się jej też Acer polecony przez @pabloesc. Dzięki śliczne jeszcze raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek

Tak zgadza się Ryzen 2500u ma zbliżoną wydajność do i5-8250u i lepiej sprawdza się w grach, bo ma zintegrowany układ graficzny Vega 8, którego wydajność przewyższa zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 620, tylko matryca w Acerze to IPS a w HP jest to TN. Sam mam podobnego HP i chętnie bym go sprzedał a kupił coś na matrycy IPS z lepszymi kątami widzenia. ;)

 

@Mateusz

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/240SSD+1TB/Win10 FHD IPS - 2699zł 2499zł

Wersji Aspire 5 wzbogacona o drugi dysk HDD o poj. 1000GB kosztuje o 100zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek

Tak zgadza się Ryzen 2500u ma zbliżoną wydajność do i5-8250u i lepiej sprawdza się w grach, bo ma zintegrowany układ graficzny Vega 8, którego wydajność przewyższa zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 620, tylko matryca w Acerze to IPS a w HP jest to TN. Sam mam podobnego HP i chętnie bym go sprzedał a kupił coś na matrycy IPS z lepszymi kątami widzenia. ;)

 

@Mateusz

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/240SSD+1TB/Win10 FHD IPS - 2699zł 2499zł

Wersji Aspire 5 wzbogacona o drugi dysk HDD o poj. 1000GB kosztuje o 100zł więcej.

 

Byłby super, ale to chyba za duża kwota dla niej, bo prawie 500zł więcej niż tyle, za ile zamierzała kupić. Dam znać który wybrała ostatecznie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że ma ktoś jeszcze do polecenia jakiegoś o dużej pojemności dysku, IPS, FHD no i w tej kwocie cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dziewczyna wciąż się zastanawia. Nad Lenovo, które podałem przemawia jej 1000GB + 256GB SSD ale spodobał się jej też Acer polecony przez @pabloesc. Dzięki śliczne jeszcze raz ;)

Zależy który Lenovo. Czy 330 na matrycy TN, czy 330s (wersja slim na lepszej matrycy IPS). Różnica jest na tyle znacząca, że warto dopłacić. Jak popatrzysz od boku na matrycę IPS, to kolory dalej są piękne a TN już nie oferuje tak dobrych kątów widzenia. Pytanie czy dysk HDD będzie potrzebny. Jak chcesz gromadzić dużą ilość plików to owszem jest przydatny, aczkolwiek na co dzień wersja z jednym SSD 240GB wystarczy. Jak Acer, to zdecydowanie polecam ten droższy Aspire 5 na matrycy IPS. Aspire 3 ma matryce TN. Ew MateBook D na matrycy IPS FHD. Od Mateboka za 2299zł odstrasza mnie trochę afera szpiegowska Huawei-a a faktycznie jest o 100zł tańszy od Aspire za 2399zł i też ma dobrą matrycę IPS, oraz jest dobrze wykonany. Nie ma jedynie podświetlanych klawiszy co jest przydatne w nocy a takowe Aspire posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy który Lenovo. Czy 330 na matrycy TN, czy 330s (wersja slim na lepszej matrycy IPS). Różnica jest na tyle znacząca, że warto dopłacić. Jak popatrzysz od boku na matrycę IPS, to kolory dalej są piękne a TN już nie oferuje tak dobrych kątów widzenia. Pytanie czy dysk HDD będzie potrzebny. Jak chcesz gromadzić dużą ilość plików to owszem jest przydatny, aczkolwiek na co dzień wersja z jednym SSD 240GB wystarczy. Jak Acer, to zdecydowanie polecam ten droższy Aspire 5 na matrycy IPS. Aspire 3 ma matryce TN. Ew MateBook D na matrycy IPS FHD. Od Mateboka za 2299zł odstrasza mnie trochę afera szpiegowska Huaweia a faktycznie jest o 100zł tańszy od Aspire za 2399zł i też ma dobrą matrycę IPS, aczkolwiek nie ma podświetlanych klawiszy co jest przydatne w nocy a takowe Aspire posiada.

 

Ja to ja, ja o laptopa dbam więc 240GB SSD by mi wystarczył, ale temat został założony dla dziewczyny, która tego laptopa zaraz zaśmieci, dlatego wydaje mi się, że większy dysk HDD być może będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Zapełniony po brzegi SSD może spowalniać. Dopóki nie będzie zapełniony, to nawet jak są śmieci powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ile wiadomosci tu sie mozna dowiedzieć :D

- na bank nie kupuj Huawei - zapewne chinczycy jej sie włamia na kompa i jej nagie fotki wykorzystaja do namowy na samobojczy atak , na bank!

- akurat ci co polecaja Huawei Matebook D powinny wspomnic jak metaliczne głosniki posiada i nie przypadnie wielu osobom do gustu...ale skad o tym maja wiedziec jak oni polecane laptopy widzieli na obrazkach

- dobrze mowisz ssd moze po zapełnieniu zwolnic! szkoda tylko ze nie wiesz ze zwalnia tylko zapis, a nie odczyt. Rozumiem ze ta dziewczyna ma zamiar codziennie kopiowac na dysk pliki po 200 GB nie? to pewnie te jej nagie filmiki :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ile wiadomosci tu sie mozna dowiedzieć :D

- na bank nie kupuj Huawei - zapewne chinczycy jej sie włamia na kompa i jej nagie fotki wykorzystaja do namowy na samobojczy atak , na bank!

- akurat ci co polecaja Huawei Matebook D powinny wspomnic jak metaliczne głosniki posiada i nie przypadnie wielu osobom do gustu...ale skad o tym maja wiedziec jak oni polecane laptopy widzieli na obrazkach

- dobrze mowisz ssd moze po zapełnieniu zwolnic! szkoda tylko ze nie wiesz ze zwalnia tylko zapis, a nie odczyt. Rozumiem ze ta dziewczyna ma zamiar codziennie kopiowac na dysk pliki po 200 GB nie? to pewnie te jej nagie filmiki :o

 

Ktoś tu trochę niewyżyty jest co skutkuje brudnymi myślami, ale spokojnie to przejściowy etap twojego życia. Po to powstał ten temat, żeby taki typowy laik jak ja mógł się dowiedzieć, czy lepiej wziąć HDD czy SSD, jakiego laptopa lepiej wziąć itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ho ho ile wiadomosci tu sie mozna dowiedzieć :D

- na bank nie kupuj Huawei - zapewne chinczycy jej sie włamia na kompa i jej nagie fotki wykorzystaja do namowy na samobojczy atak , na bank!

- akurat ci co polecaja Huawei Matebook D powinny wspomnic jak metaliczne głosniki posiada i nie przypadnie wielu osobom do gustu...ale skad o tym maja wiedziec jak oni polecane laptopy widzieli na obrazkach

- dobrze mowisz ssd moze po zapełnieniu zwolnic! szkoda tylko ze nie wiesz ze zwalnia tylko zapis, a nie odczyt. Rozumiem ze ta dziewczyna ma zamiar codziennie kopiowac na dysk pliki po 200 GB nie? to pewnie te jej nagie filmiki :o

Bardziej chodziło mi o to, czy warto napełniać im kiermanę.

Nie słuchałem głośników Matebook-a, to się nie wypowiem.

To zależy od stopnia zapełnienia. Jak dysk zapełniony jest na przysłowiowego Full-a, to może trochę zamulać również przy odczycie. Niezależnie czy to HDD, czy SSD, który jest od HDD znacznie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym powiedział że ktoś ma bardzo wybujano wyobraźnie, co do głośników słuchałem na żywo dla mnie grają dobrze jak na laptopie lecz są gusta i guściki.

 

@pabloesc

O czy Ty piszesz? Dolby Atmos to tylko system wspomagający nagłośnienie, nie głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

To zależy od stopnia zapełnienia. Jak dysk zapełniony jest na przysłowiowego Full-a, to może trochę zamulać również przy odczycie. Niezależnie czy to HDD, czy SSD, który jest od HDD znacznie szybszy.

 

 

aż chciałbym zobaczyć kto normalny mając np 232GB zapełnia 232GB....to jest tak odkrywcze jakby napisać że jak masz pusty bak na full to juz nie pojedziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak dosłownie pełny na 100%, ale powiedzmy dysk zapełniony do około 90%< może czasem przymulić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym nawet w pełni zapełniony nie koniecznie będzie "mulić" to nie jest HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...