Skocz do zawartości
Thokey

[4000zł] Laptop 15" Szybki, lekki, niezawodny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Szukam laptopa za ok. 4000zł. Moje wymagania:

 

1) Szybki dysk. Przy pojemności 256GB i mniej fajnie gdyby był HDD, od 400GB HDD już nie będzie konieczny

2) Dość elegancki/prosty - bez żadnych laserów i innych tego typu światełek

3) Nie chcę dopłacać tylko i wyłącznie za bajery pokroju obracany ekran na drugą stronę, dotykowy ekran itd.

4) Matowa matryca

5) Długi czas pracy na baterii

6) Windows

7) Fajnie gdyby była jakaś dedykowana karta graficzna żeby móc zapuścić chociaż jakieś niewiele wymagające gierki.

8) Względnie lekki, nie musi ważyć 1kg ale też żeby nie był jakiś turbo, hiper, mega gejmingową krową, która waży tonę.

 

 

Zależy mi na tym żeby ten laptop był przede wszystkim szybki, żeby można było odpalić x zakładek w chromie, kilka programów na pasku i jakiś film i bez problemu się przełączać między aplikacjami.

Laptop do użytku głównie biznesowo-uczelnianego ale czasem jakąś słabszą gierkę miło by było zapuścić dla relaksu.

 

Gdyby była taka możliwość, to będę bardzo wdzięczny za ewentualne propozycje na allegro, ponieważ chciałbym skorzystać z tamtejszych rat 0% ;) a jeżeli nie, to nie ma problemu, sam znajdę odpowiednik.

 

Pomoc mi się naprawdę przyda, bo o ile stacjonarek już przerobiłem wiele tak z lapkami nie mam doświadczenia.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-8250U/8G/480/Win10 FHD IPS MX150 - 3599zł

Rewelacyjnie wykonany laptop Acer Swift 3 z matrycą IPS FullHD 14", która ma przyjemne dla oka kolory. Na karcie MX150 zagrasz w mniej wymagające gry. Laptop jest wyposażony w cztero rdzeniowy procesor i5, 8GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 480GB, oraz posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/8GB/256SSD+2TB/Win10 FHD IPS - 3999zł

Z laptopów o przekątnej 15,6" cala warty uwagi jest Acer Aspire 7. Wygląd laptopa jest klasyczny. Wnętrze i obudowa laptopa są wykonane z aluminium a klawiatura ma białe podświetlenie. Procesor i5-8300H jest wydajniejszy od i5-8250U. Laptop ma też wydajniejszą kartę graficzną GTX 1050. Dyski w laptopie to SSD 256GB + 2000GB HDD. Windows 10 jest w cenie laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest napisane o 15", ale warto zwrócić uwagę na 14":MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10X MX150 IPS za 3999zł

To dosyć lekki laptop z dobrym matowym ekranem FHD IPS i wydajnym akumulatorem. Na pokładzie znalazła się dedykowana karta graficzna MX150. Design MSI jest całkiem na czasie (cienkie ramki ekranu), a układ chłodzenie jest przyzwoity.

 

Ewentualnie taniej:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD+1000/Win10 FHD MX130 za 3099zł

Z matową matrycą FHD IPS, podświetlaną klawiaturą i dwoma dyskami. Wykonanie jest całkiem niezłe, a do tego jest tu dedykowana karta MX130-choć nada się ona głównie do mocno starszych gier.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS MX150 3 699 zł

Przyzwoita konfiguracja w niezłej cenie. Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji, aluminiowa obudowa w stonowany designu, większy dysk SSD PCIe wydajniejszy od tradycyjnych dysków SSD, podświetlana klawiatura, niezłe głośniki. Grafika dedykowana i system w cenie.

 

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/16GB/240+1TB/Win10 MX150 3 569 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, dwa dyski wewnątrz laptopa, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki. Ewentualnie konfiguracja z jednym większym dyskiem SSD Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/16GB/480/Win10 MX150 3 579 zł

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie coś powiedzieć na temat tego lapka?

 

Jak czas pracy na baterii i kultura pracy?

 

HP Pavilion

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Srebrny - 3549zł

Moim zdaniem lepszą opcją jest nowy Aspire. W niższej cenie Masz nowszą i wydajniejszą kartę graficzną Nvidia MX250 (następca MX150 w ww. HP), szybki pojemniejszy SSD 512GB, solidne wykonanie w skład którego wchodzi aluminiowa obudowa, matowa matryca FullHD 15,6" z technologią IPS, która ma rewelacyjne kolory i mniej męczy wzrok, mała masa wynosząca zaledwie 1,74kg, dobry czas pracy na baterii, kultura pracy na dobrym poziomie, wygodna klawiatura z podświetleniem, Windows 10 w cenie.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Acer 15,6" i dobre kolory - co najwyżej przeciętne, MX250 to rebrandowany MX150 choć stwierdzenie wydajniejszy ma pewnie jakiś sens, bo jednak zawsze te +5% lol2.gif .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory matrycy Acera są na moje oko dobre i w niczym nie odstają od kolorów matrycy Paviliona, który ma przeciętną kulturę pracy.

 

To fakt różnica w wydajności kart MX150 i MX250 jest nieduża.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie coś powiedzieć na temat tego lapka?

 

Jak czas pracy na baterii i kultura pracy?

 

HP Pavilion

 

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź!

 

Jest to ten sam model który zaproponowałem tylko w srebrnym kolorze.

http://forum.pclab.pl/topic/1278319-4000z%C5%82-Laptop-15-Szybki-lekki-niezawodny/page__p__15455527entry15455527

 

Moim zdaniem jest to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory matrycy Acera są na moje oko dobre i w niczym nie odstają od kolorów matrycy Paviliona, który ma przeciętną kulturę pracy.

 

To fakt różnica w wydajności kart MX150 i MX250 jest nieduża.

 

 

W mojej propozycji jest ciut lepszy procek, możliwość obsługi większej ilości ramu, 2 mikrofony ale minimalnie mniejsza bateria.

 

Na jak długą pracę(nazwijmy ją biurową) wystarczy ta bateria 3600mAh przy tej specyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory matrycy Acera są na moje oko dobre i w niczym nie odstają od kolorów matrycy Paviliona, który ma przeciętną kulturę pracy.

 

To fakt różnica w wydajności kart MX150 i MX250 jest nieduża.

 

 

W mojej propozycji jest ciut lepszy procek, możliwość obsługi większej ilości ramu, 2 mikrofony ale minimalnie mniejsza bateria.

 

Na jak długą pracę(nazwijmy ją biurową) wystarczy ta bateria 3600mAh przy tej specyfikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, tutaj bateria tylko wpłynie na pracę bez zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, tutaj bateria tylko wpłynie na pracę bez zasilacza.

 

 

Właśnie dość często będzie ten laptop użytkowany bez podpięcia pod zasilanie - na uczelni, w trasie itd stąd to pytanie, bo nie chciałbym żeby laptop pracował 2-3h tylko jednak trochę dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Pavilione nie jest za duży akumulator- ~40Wh, Acer ma ~48 Wh, a 14" MS ~50Wh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...