Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Doggy_PL

Zapchany dysk C, partycja recovery, format laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem laptopa, który był kupiony razem z systemem win 10 Pro 64 bit. Więc nie mam płytki ani naklejki.

Według danych na internecie miał mieć 128 GB SSD oraz 1 TB HDD.

Jak widać ma sporo mniej (103 GB) dlaczego tak jest?

Czyżby partycja recovery?

Też bardzo dużo uciekło mi miejsca na dysku SSD po zainstalowaniu wszelkiej maści aktualizacji win 10 i mam śmieszne 35 GB wolnego... na PC również mam dysk 128 GB SSD i mam wolne aż 76 GB...

Co można z tym zrobić? Mam ochotę usunąć partycję recovery i w jaki sposób mogę to zrobić? (Nie przepadam za nią)

Potem z nośnika instalacyjnego systemu USB chciałbym usunąć, sformatować i utworzyć nowe partycję po swojemu bez recovery i zainstalować czysty system na SSD.

 

Druga sprawa

Tak jak wspomniałem mam laptopa kupionego razem z systemem więc nie mam naklejki z kluczem systemowym czy płyty.

Czy w takiej sytuacji jest możliwe formatowanie/usuwanie danych na dyskach (nie mając już recovery) ale mając nośnik instalacyjny USB win 10? Co wtedy z aktywacją systemu skoro nie mam klucza? Sam się aktywuje, gdy złapie internet?

Proszę o pomoc :)

 

 

http://fotowrzut.pl/L1RI7TAGTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikamy PPM na ikonie mojego komputera na pulpicie i wybieramy "zarządzaj". Magazyn -> zarządzanie dyskami. Narzędzie jest intuicyjne.

 

Klucz prawdopodobnie zaszyty jest w biosie. Możliwe, że aktywacja pójdzie z automatu. Jeśli nie, wyszukaj w google, jak odczytać klucz produktu. (EDIT: klucz odszukać przed zabiciem systemu, co moim zdaniem zresztą konieczne nie jest; wyczyść go, odinstaluj bzdury i korzystaj; to nie czasy XP, żeby raz na miesiąc robić formata)

 

128GB to jest rozmiar deklarowany. Dyski SSD mają różne "bufory" itp, przez które rozmiar rzeczywisty jest mniejszy. Partycja recovery też robi swoje, ale niekoniecznie jest na ssd. Byłoby to trochę chamstwo umieszczać ją na tym mikro-ssd. W zarządzaniu dyskami sobie pooglądasz.

 

Odinstaluj bloatware producenta. Wszystko jak leci, co nie jest sterownikiem. Potem pobierz program privazer i zrób porządne czyszczenie. To jest taki ccleaner na sterydach.

 

Instalacja systemu na laptopie zwykle wymaga wgrania dodatkowych sterowników w czasie instalacji. Na forum są informacje na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma naklejki, a laptop był kupiony z systemem, to klucz jest w Biosie-po prostu ściągasz Windowsa 10, instalujesz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Instalacja systemu na laptopie zwykle wymaga wgrania dodatkowych sterowników w czasie instalacji. Na forum są informacje na ten temat."

 

Ale to co? Coś by się stało gdybym usunął recovery i zainstalował czysty system z USB?

Chyba można przecież dopiero po zainstalowaniu pobrać potrzebne nam sterowniki dla konkretnego laptopa z internetu.

 

https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/vostro-15-7580-laptop/drivers

 

P.S Tak to wygląda http://s1.fotowrzut.pl/WNCIG0NUW0/1.jpg które jest tą partycją recovery i zbędne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja recovery jest właśnie po to aby odzyskać czysty system,gotowy do działania z potrzebnymi sterownikami...jak chcesz możesz usunąć ale wtedy się upewnij czy wszystkie potrzebne sterowniki będziesz miał...z tego co piszesz ja nie stawiał bym systemu na nowo (no chyba że tej partycji chcesz się pozbyć) tylko odinstalował śmieciowe niepotrzebne programy i wyczyścił dysk przez oczyszczanie dysku,tam jest też opcja dotycząca update i zaznaczając ją możesz się zdziwić ile miejsca odzyskasz jak również usunąć stare punkty odzyskiwania systemu za pomocą np. zwykłego ccleanera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja recovery jest właśnie po to aby odzyskać czysty system,gotowy do działania z potrzebnymi sterownikami...

Właśnie nie wiem czy taki czysty ten system bo z tego co wiem lubią pchać na silę różne inne syfy w tym przypadku od Della.

Z neta zawsze można pobrać https://www.dell.com/support/home/pl/pl/plbsd1/product-support/product/vostro-15-7580-laptop/drivers

Tylko właśnie gdzie najlepiej sprawdzić jakie mam sterowniki zainstalowane żeby niczego tam nie przeoczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecałbym zainstalować system na czysto klucz odzyskać z tej partycji.

W menadżer urządzeń możesz sprawdzić, wszystkie sterowniki znajdziesz na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś na czysto, czy przywracałeś z partycji recovery?

Na czysto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, nie było problemów ze sterownikami i kluczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych problemów z aktywacją Win 10. Sam się aktywował po złapaniu internetu.

Jeszcze przed formatem laptopa użyłem programu winproductkey aby znać na przyszłość klucz i móc użyć go w razie czego.

Nie lubię takich sytuacji, że coś mam a nie znam tego i to jest na zasadzie "wiszenia" w powietrzu.

Sterowniki oczywiście te najbardziej potrzebne zainstalowałem ze strony Della.

Co ciekawe można tam wpisać SERVICE TAG, który prawdopodobnie jest przypisany do danego urządzenia i wyświetla Ci dostępne sterowniki pod konkretny laptop.

 

Jedynie co mnie zastanawia ale na 99% jestem pewny, że usunięcie partycji recovery nie powoduje utratę gwarancji laptopa. Mam rację?

Kolega mi po wykonaniu tego trochę głupot naopowiadał, że nie powinienem usuwać partycji recovery bo wtedy tracę gwarancję, legalny system operacyjny i, że producenci bardzo niechętnie udzielą w takiej sytuacji pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno wpłynąć na gwarancję. Gwarancję masz na sprzęt nie na oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...