Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bungar

Czy dysk padł całkowicie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś chciałem włączyć komputer stacjonarny, jednak wyświetla się tylko ekran płyty głównej i nic dalej się nie dzieje, nie słychać pracy dysku. Wydaje mi się, że to dysk padł, gdy wchodzę w biosa widnieje możliwość uruchomienia systemu tylko z napędu dvd, nie widać dysku hdd. Jak sprawdzić co się dokładnie stało, może chociaż dałoby się uratować dane ? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Jest opcja, że padło zasilanie skoro nie wykrywa go w ogóle ani nie słychać pracy - o ile to hdd.

Podepnij inne złącze zasilające i sprawdź czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie miałem zbytnio czasu, żeby się zając tym dyskiem. Dziś go wykręciłem, jak mżna sprawdzić, czy rzeczywiście padł na amen ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie miałem zbytnio czasu, żeby się zając tym dyskiem. Dziś go wykręciłem, jak mżna sprawdzić, czy rzeczywiście padł na amen ?

Może za pomocą MHDD? Tylko najpierw musisz pobrać jako paczka Hiren's Boot lub UBCD i utworzyć bootowalnego pendrive'a(instrukcje są u wujka Google).

Skoro piszesz że dysk nie jest wykrywany w biosie,to już raczej padł na amen(elektronika dysku HDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz na 99% padł dysk gdyż już wcześniej podczas sprawdzamia smart wychodziły jakieś problemy. Ponadto od jakiegoś czasu pomimo nowego postawienia systemu, działał dużo wolniej, a dysk głośniej pracował. Czy możliwe, że był juz na wykończeniu i miał wpływ również na wolna prace systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz na 99% padł dysk gdyż już wcześniej podczas sprawdzamia smart wychodziły jakieś problemy. Ponadto od jakiegoś czasu pomimo nowego postawienia systemu, działał dużo wolniej, a dysk głośniej pracował. Czy możliwe, że był juz na wykończeniu i miał wpływ również na wolna prace systemu ?

Jak w smart wychodziły problemy w twoim hdd,to jedyną deską ratunku było przeniesienie cennych danych na inny dysk i zakup nowego dysku,tym bardziej jak problem był najprawdopodobniej z elektroniką dysku.

Można spróbować zakupić drugi taki sam dysk(sprawny lub padnięty mechanicznie) i przekładać płytkę z elektroniką dysku,ale nie ma 100% gwarancji że taki zabieg się powiedzie.

Jest taka możliwość,że dysk na wykończeniu ma wpływ na pracę systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...