Skocz do zawartości
Igorius

Jaki najtańszy sensowny 120GB i 240GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki obecnie jest najtańszy sensowny dysk SSD Sata III 120GB i 240GB? Bardziej trwałość niż prędkość, wszystko będzie szybsze niż HDD...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 GB - z nowych raczej żaden, jeżeli chcesz to mam na sprzedaż mało używanego Cruciala BX300 na 3D MLC z 2.5 roczną gwarancją.

240 GB - Crucial MX500 i Micron M1100, ewentualnie AData SU900 ma trwalsze kości, jednak wątpię, żeby pożył dłużej.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krisol

Dzięki. A co powiesz o Crucial BX500 oraz Adata SU800 - względem Cruciala MX500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goodram cl100 240gb za 120PLN

 

https://pclab.pl/art79640-18.html

 

W testach rzeczywistych mamy dużą niespodziankę, której spodziewać się mogli Czytelnicy dokładnie studiujący poprzednie strony. O ile wynik SU650 i BX500 nikogo na pewno nie zaskakuje, to najszybszym spośród nośników 240−256 GB okazał się GOODRAM CL100. Jego przewaga nad CX400 wynosi 20 punktów procentowych! Czy jest od niego lepszym nośnikiem? To zależy od sposobu użycia, do czego zaraz wrócimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krisol

Dzięki. A co powiesz o Crucial BX500 oraz Adata SU800 - względem Cruciala MX500?

Oba są gorsze, Micron M1100 za 149 zł jest niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są gorsze, Micron M1100 za 149 zł jest niezły.

a dlaczego mx300 jest teraz dwa razy droższy od mx500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czyli gdzie? Tego już nie ma w produkcji, tak jak BX300, zostały jakieś ochłapy (plus refurby).

 

Jaki obecnie jest najtańszy sensowny dysk SSD Sata III 120GB
Najtańszy masz u Krisola BX300, zakładam na 99%, że dysk jest OK i nie chce się skompromitować na forum.

 

Nigdzie lepszej oferty nie dostaniesz (o ile nie przegnie z ceną). Gdzie indziej jest duże ryzyko odpadów po zwrotach, jak też refurby (te były sprzedawane na Amazon, gdy już w Polsce tego nie było). Wyżej to już MX500, nie lubię serii ekonomicznych, więc tańszych nie biorę pod uwagę (a tylko takie siedzą w komputerach gdzie jest SSD marki "SSD").

PS. Dodam, że wielkość ma znaczenie i wpływ na szybkości (znacznie wyższy odczyt 4K, itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest mój prywatny, kiedyś była promocja w x-komie, więc kupiłem bo to MLC, używałem go jako dysk przenośny/zapasowy, jestem prawie pewien, że nie ma zapisanego nawet 1 TB danych.

@Igorius

Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz na priv, najtańszy sensowny dysk to obecnie Micron M1100 256 GB za 149 zł, mój będzie tańszy. :D

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

goodram cl100 240gb za 120PLN

 

https://pclab.pl/art79640-18.html

CL to albo testy pclab są dziwne albo wsadzają tam co popadnie i każdy dysk żyje swoim życiem. Praktyczne zastosowanie dwóch egzemplarzy ma się nijak do tych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, ostatecznie kupiłem dwa dyski SSD - jeden Crucial BX500 236GB i drugi GoodRam CX400 również 256GB.

Wątek można zamknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial BX500 to guano. Gwarancja z limitem TBW jedynie do 80 TB i jeszcze kompletny brak pamięci podręcznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial BX500 to guano.

 

W porównaniu z tym, co siedziało w tym pececie poprzednio to jest po prostu demon prędkości, a w cenie 95zł nie kupisz w ogóle nic nowego 256GB (a za tyle udało mi się to wyrwać).

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...