Skocz do zawartości
Greg666

iMessega, a komputery Mac mini i macBooki.

Rekomendowane odpowiedzi

Mając komputer Mac mini czy macBook (laptop) jest aplikacja iMessega, który po dodaniu numeru telefonu daje możliwość z komputera wysyłania wiadomości przez iMessega do tych co mają iPhona i sprzet Apple oraz SMS - ów.

 

Pytanie czy do tegop musi być iPhone jako urządzenie z kartą SiM? Nie mogę znaleźć takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wysyłać smsy to kartę SIM musisz mieć włożoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz pytania :P

 

Czy musi to być iPhone, czy mogę mieć np smartfon na Androidzie?

Edytowane przez Greg666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone - nie ma iMessage na Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone - nie ma iMessage na Androida.

Jeszcze raz.

 

macBook czy Mac mini mają w macos iMessega oraz FaceTime. Do niego mogę przypisac ile chcę numerów telefonu, na każdy wysyła SMS aktywacyjny z zagranicy. Czy w związku z tym karta SiM musi działąć w iPhonie czy w dowolnym smartfonie, aby macOS widział, że ma połączenie mobilne do wysyłania SMSów głównie?

 

Na jakiej zasadzie działa iMessega, czy musi to być smartfon z iMessega czy on wymaga tylko, aby numer przypisany do tego i aktywowany SMSem miał połączenie mobilne?

 

Przy aktywacji na macOS w żaden sposób nie informuje, że użyj iPhone-a, po prostu wysyła SMS z aktywacyjnym kodem. Na macOS mam wyłączony FaceTime, a na iphonie sobie działa.

Edytowane przez Greg666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Żeby wysłać SMSa (nie wiadomość iMessage) przez aplikację Wiadomości na macOS, do tego samego konta musi być przypisany iPhone i musi być on włączony i sparowany z urządzeniem z macOS (i wszystkie odpowiednie opcje w iMessage ustawione oczywiście). Wtedy, jeśli jest sparowany, w zasięgu itd, to można wklepać SMSa w aplikacji Wiadomości na komputerze i wysłać go do innej osoby. Ale i tak jest on wysyłany z iPhone. W innym przypadku możesz wysłać tylko i wyłącznie wiadomość iMessage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Żeby wysłać SMSa (nie wiadomość iMessage) przez aplikację Wiadomości na macOS, do tego samego konta musi być przypisany iPhone i musi być on włączony i sparowany z urządzeniem z macOS (i wszystkie odpowiednie opcje w iMessage ustawione oczywiście). Wtedy, jeśli jest sparowany, w zasięgu itd, to można wklepać SMSa w aplikacji Wiadomości na komputerze i wysłać go do innej osoby. Ale i tak jest on wysyłany z iPhone. W innym przypadku możesz wysłać tylko i wyłącznie wiadomość iMessage.

Czyli musi mieć iPhona jako źródło komunikacji do wysyłania SMS-a i musi być ten iPhone połączony z tym samym kontem Apple?? Bo jeśli mam konto Apple ID na macOS i telefon z androidem i w aplikacji Wiadomości podam numer telefonu to nie zadziała mimo, że numer telefonu będzie miał komunikacje głosową i do SMSów jako sama karta SIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

 

Żeby wysłać SMSa (nie wiadomość iMessage) przez aplikację Wiadomości na macOS, do tego samego konta musi być przypisany iPhone i musi być on włączony i sparowany z urządzeniem z macOS (i wszystkie odpowiednie opcje w iMessage ustawione oczywiście). Wtedy, jeśli jest sparowany, w zasięgu itd, to można wklepać SMSa w aplikacji Wiadomości na komputerze i wysłać go do innej osoby. Ale i tak jest on wysyłany z iPhone. W innym przypadku możesz wysłać tylko i wyłącznie wiadomość iMessage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...