Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marches

MSI MSI B450M PRO-VDH PLUS

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwość na płycie MSI MSI B450M PRO-VDH PLUS, ustawienia 3000mhz pamięci i podkręcenia Ryzena 2700X do 4.3Ghz stabilnie, na standardowym chłodzeniu? Pamięci to Patriot 32GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x16gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patriot Viper będzie raczej ciężko puści na 3000mhz, przy 2x16gb, najprędzej 2666/2800mhz. To zależy od twoich zdolności w OC i możliwości kontrolera pamięci na procesorze.

2700x 4.3ghz na dobrym chłodzeniu tak, ale nie wiem co to znaczy standardowe, bo chyba nie masz na myśli boxa :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh miałem na myśli BOX-a, płyta główna to MSI B450M PRO-VDH PLUS, myślałem i kombinuje nadal żeby poszło to na 3ghz (pamięci) i przynajmniej 4.1ghz na procku, ale da radę na boxie na wszystkich rdzeniach? ja wiem że trzeba testować etc. tylko tak kombinuje przy tych pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz procesor limitują 2 rzeczy napięcie i temperatura. 2700X ma też to do siebie, że nie opłaca się go na sztywno ustawiać/podkrecać, ponieważ sam mechanizm boostu jest dość dobry, a aby ustawić wszystkie rdzenie z taktowaniem 4000mhz+ potrzeba sporo witaminy V= wyższa temperatura. Natomiast najbardziej opłacalne w OC 2700X jest podkręcanie poprzez PBO, dzięki temu procek będzie boostował wyżej.

 

A na ilu mhz działa Ci RAM stabilnie teraz? Masz RAM w 2 i 4 slocie licząc od CPU też na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram stabilnie nawet i 2900, ramy 2 (2x16gb), tak 2 i 4 slot, na samym początku miałem w pierwszym i trzecim XD, ale żarty żartami, różnych kombinacji się imam i chciałem na sztywno ustawić z 4.1 procka i najlepiej 3000mhz pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że działa stabilnie na 2933mhz? To i tak całkiem nieźle nawet, jeśli chcesz możemy się pomęczyć, żeby zrobić równe 3000mhz ;)

Jak do tej pory sprawdzałeś stabilność RAMu? Co się dzieje gdy ustawiasz równe 3000mhz?

 

No dobra, a jakie masz teraz napięcie dram voltage i SOC? Podaj też główne timingi jakie ustawiałeś i podaj z programu Ryzen timing checker aktualną wartość procODT jaką masz przy 2933mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej danych podam jutro bo w tej chwili na lapku jestem, aleeeeeeeee podkręciłem na 4.4ghz i godzinę chodził na PRime i nic nie wysypało, ramy - system pokazuje 16gb, w biosie mam 16gb a CPUZ pokazuje 32gb, taka zabawa, ramy (same) wykręciłem na 3.2ghz, i fajnie jak by na sztywno utrzymać to z prockiem 4.4 ghz. Wtedy szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,4ghz to dość sporo i IMO niezły wynik, jakie dałeś napięcie i miałeś temperatury?

Pokaż screeny, gdzie masz że pokazuje tylko 16gb, bo to może być jakiś problem :P

A co to w końcu znaczy, że masz RAMy na 3200mhz, bo w innym wątku pisałeś, że zrzuca Ci taktowanie na 2400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.4v w tej chwili, temperaturę mam około 70 stopni, ale 5 wentylatorów + otwarta obudowa. Tak w biosie pokazywało 2.4 a na pc pokazywało 3.2ghz i 16gb ramu a nie 32 - cholera wie czemu, jutro fotki pstrykne bo nie mam czym teraz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci wyszły mi tak:

 

7c1fb73d2bb3.jpg

 

czyli lekko ponad 3ghz, potem niestety siadają.

 

procek w biosie jest 4.14ghz.

 

coś zmienić etc, żeby procka na sztywno ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jaki masz problem z prockiem w końcu? Pisałeś że chodzi na 4,4ghz stabilnie wcześniej.

3100mhz cl18 jest nieopłacalne, zejdź przynajmniej na cl16, jak trzeba to obniż taktowanie do ~~3000mhz, aby było cl16, inaczej nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie testuje na CL16 - zobaczymy co z tego wyjdzie, a co do procka to tak chodził, ale nie wiem co źle zrobiłem i teraz jest na 4.14 (a teraz na CPU-Z pokazuje 4040,06mhz). Także bawię się dalej w biosie, ale na razie testuje CL16 przy tych samych ustawieniach czyli 3100mhz dla pamięci. Coś radzić żeby ustawić procka wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie 4400mhz, wydawało mi się troszkę za dużo :E

Możesz podnieść poziom LLC, to może poprawić stabilność (1 jest najwyższy), około 3 jest domyślnie.

No i wiadomo napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah to powiedz mi gdzie znajdę LLC na płycie MSI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu loadiline calibration control

cpu switching frequency

cpu nb/soc loadline calibration control

cpu bp/soc switching frequency

cpu core/soc over voltage protection

cpu core/soc under voltae protection

vr1 12vin ocp expander

 

tyle jest w Digitall pOWER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu loadiline calibration control

cpu switching frequency

Te 2 opcje mogą Cię interesować, 1 to LLC dla vcore. Dobierz tak poziom LLC, aby cpu core voltage pod obciążeniem, nie spadał poniżej zadanego w BIOS, ewentualnie była lekka nadwyżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a jak na sztywno ustawić te ~4.2 ghz ma sztywno dla cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki,jutro przejrze jeszcze więcej ustawień na płycie bo dzisiaj to już na lapku siedzę. Dobrze by było ustawić na sztywno 4.2 cpu i 3.1 ram. Tylko z opóźnieniami muszę pokombinować i puszcze prime95 na jakieś 12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że 1 godzina wystarczy, aby potwierdzić stabilność CPU ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a CPU RATIO to jak inaczej w MSI ? bo tez szukam i nie mogę znaleźć.

ps: CPU Ratio mam zablokowane, nie wiem jak tą opcje odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko znalazłem - wyłączyłem OC ENGINE, ale dziwne to jest bo wcześniej miałem stabilne (mniej więcej napięcia dla cpu) 1.4v a teraz na CPU-Z pokazuje 1.512, przy prime95 co już mnie martwi bo kurna dziwne to jest że trzeba z napięciami kombinować, a w biosie mi pokazywało max 1.45v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...