Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CiekawePytanie

Oc ryzen 7 1700 na fabrycznym chłodzeniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku dodam że jestem amatorem w tych sprawcach i to też nie wiem czy mogę się tak określić. Przechodząc do tematu moja płyta to msi b450 a pro, ponoć poradzi sobie z oc nawet r7 2700x. Chciałem podkręciłem sobie  procek do 3,8 ghz w amd ryzen master, wszystko spoko przy voltage 1,35 wyszło stabilnie cinebenchem (20) no i sprawdzam occt odpalam mija kilka minut a occt temp ok.65 czyli nawet nawet a w amd ryzen master ponad 90C i to po kilku minutach więc wyłączyłem. Dodam jeszcze że za pierwszym razem to sobie odpaliłem test occt na godzine i monitor wyłączyłem potem coś mnie natchnęło i odpalam a tu czarny ekran i restart to spróbowałem jeszcze raz tym razem patrząc na temperatury i wyszło coś takiego. Trochę poczytałem na necie i znalazłem https://pclab.pl/news73291.html taki wpis tylko jest tam napisane że zawyżanie temperatur nie obejmuje tego modelu (a może jednak). Nie ukrywam że zależało mi na 3,8 lecz odpuściłem i spróbowałem 3,7ghz przy 1,225 tym razem wszystko spoko znowu temperatura wyższa w amd ryzen master i unormowała się gdzieś w okolicach 75C oczywiście w occt o wiele niższa, tylko że w occt miałem potem jakiś error ale komp się nie wyłączył więc nie wiem o co chodzi. Podsumowując, który program się myli a może to normalne dodam że nigdy się w oc nie bawiłem ale ze względu na tę opcję postanowiłem spróbować. Osobiście zastanawiam się czy może to być wina że test occt robiłem z poziomu tego ryzen mastera a nie że w biosie coś tam zamieniałem. Ramy ustawione fabrycznie 3000mhz@CL16 także chyba nie ich wina.

Edit: konkretnie to ten error to: error detected po 4 minutach go mam, mam też jakieś wykresy ale kompletnie nic mi to nie mówi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Occt pokazuje kwiatki . Hwinfo i ryzenmaster pokazują rzeczywistą temp. Wedle occt mam 38* po parunastu minutach testu , wedle hwinfo mam około 65* Ale to na fortisie 3 . Na boxie temp do 1.28v była znosna około 80* podczas testów Ale wentylator na cpu miałem ustawiony na 100% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wiem dlaczego nie działa ten occt (a dużo ludzi go poleca), w takim razie ryzenmaster ma rację. Czy 1,225 dla 3,7 ghz to przy temp ok. 75 to git ? A i jeszcze jak sprawdzić/ustawić na ile wentylator chodzi? Myślałem że jak jest użycie 100% to wentylator też automatycznie na 100% chodzi. Które hwinfo pobrać bo jest ich kilka: fosshub (fast cdn), lokalny (usa), sacftp (SK), i archiwalne (to raczej odpada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo żeby zmienić napięcie w biosie to muszę zmienić z opcji auto na:

Override mode

Offset mode

Co wybrać i czym to się różni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

override ustawi ci na sztywno napiecia.

offset pod obciazeniem zmniejszy/zwiekszy napiecie o tyle ile ustawisz mV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od OC na Overdrive by mieć pewność, że nie ma żadnych anomali z napięciami i sprawdzasz jakie możliwości ma twój CPU.

Jak już będziesz wiedzieć co potrafi przy danym V-core, możesz przerzucić się na tryb offset, wiesz już jakie mniej więcej powinno być napięcie, więc tak ustawiasz, aby

się zgadzało i aby proc był stabilny. Napięcie można sprawdzić np. w CPU-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...