Skocz do zawartości
Astradamus

Nowe słuchawki do komputera ~ 1000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry forumowiczom,

 

Przymierzam się do zmiany słuchawek moich wysłużonych HyperX Cloud 2 -

 

Zastanawiam się nad tymi modelami:

 

https://www.x-kom.pl/p/399288-sluchawki-bezprzewodowe-hyperx-cloud-flight.html

 

https://www.x-kom.pl/p/455589-sluchawki-bezprzewodowe-asus-rog-delta.html (mój faworyt)

 

https://www.x-kom.pl/p/379733-sluchawki-bezprzewodowe-corsair-gaming-void-pro-rgb-czarne.html

 

Nie pogardzę innymi propozycjami - słuchawki będą wyłącznie używane w domu do grania w gry komputerowe oraz komunikacji głosowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z nich bez względu na posiadane źródło.

 

W tetrisa można grać bez dźwięku :lol2:

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić świetne słuchawki stereo, jakiś mikrofon i dobry DAC od tego gejmingowego szajsu?

Np. AKG K612 PRO(neutralne), Beyerdynamic DT990 Edition 32/250 Ohm(V-ki) lub AKG K702(też V-ki, lecz nieco bardziej wyrównane) + Audioquest DragonFly Black lub Audiotrak Prodigy Cube

Do poczytania: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ oraz https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszą być bezprzewodowe? Czy koniecznie słuchawki zamknięte? Otwarte mają przewagę w scenicznosci. A czym jest dobrze pouklada scena dla gier FPS wystarczy poczytać na necie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A muszą być bezprzewodowe? Czy koniecznie słuchawki zamknięte? Otwarte mają przewagę w scenicznosci. A czym jest dobrze pouklada scena dla gier FPS wystarczy poczytać na necie :).

 

Nie muszą być bezprzewodowe, nawet mógłbym stwierdzić że wolę kablowe. Natomiast chce takie zamknięte jakoś bardzo je lubię. Dla mnie najważniejsza jest praktyczność. Nie mam potrzeby dźwięku studyjnego a profesjonalnie nie gram. Zależy mi na tym alby słuchawki były uniwersalne, rozważam także tańsze słuchawki i kartę dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły otwarte słuchawki są bardziej przestrzenne czyli lepsze do gier.

 

Najlepiej jakbyś na sobie przetestowal jakieś otwarte. W sklepach chyba można czasem coś sprawdzić co leży na wystawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być bezprzewodowe, nawet mógłbym stwierdzić że wolę kablowe. Natomiast chce takie zamknięte jakoś bardzo je lubię. Dla mnie najważniejsza jest praktyczność. Nie mam potrzeby dźwięku studyjnego a profesjonalnie nie gram. Zależy mi na tym alby słuchawki były uniwersalne, rozważam także tańsze słuchawki i kartę dźwiękowa.

Jakie masz źródło? Integrę czy coś lepszego? Bez karty dzwiękowej lub DAC nie ma sensu kupowania nowych słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Cloudy się nie świecą, więc prawdopodobnie ich wymiana ma na celu swiecidelka.

 

Jakość dźwięku jak pisał autor nie ma znaczenia.. Chociaż z tego co mi wiadomo Cloudy są jednymi z lepszych zamkniętych słuchawek. Ciekawe czy Stryjek wymieni siekierke na kijek i się na koniec do tego przyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być headset to spoko opcją może okazać się https://www.ceneo.pl/73587891 ciekawszy niż Cloudy 1. Do tego DAC Black Cube(który ma wejście mikrofonowe) i jesteś w domu. Natomiast jak jesteś w stanie zrezygnować z majka podczepianego do słuchawek to dobrą opcją zamkniętą będzie AKG K550MKII(czy też MKIII), tutaj możesz poszukać używek ponieważ to pancerne słuchawki. Inną opcją np są beyerdynamic dt 770 i do obu słuchawek np DAC DragonFly Red(jest obecnie w promo za 500zł) i masz świetny zestaw :). Ale tutaj trzeba myśleć o jakimś majku na USB wolno-stojącym. Ja uzywam jakiegoś Trusta za 50zł i jest bardzo dobrze, do komunikacji TS niczego więcej nie trzeba :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Cloudy się nie świecą, więc prawdopodobnie ich wymiana ma na celu swiecidelka.

 

Jakość dźwięku jak pisał autor nie ma znaczenia.. Chociaż z tego co mi wiadomo Cloudy są jednymi z lepszych zamkniętych słuchawek. Ciekawe czy Stryjek wymieni siekierke na kijek i się na koniec do tego przyzna.

 

Nie do końca - przy ruszaniu głową trzeszczy mi lewa muszla słuchawki co jest bardzo irytujące. Tak te Cloudy jeśli chodzi o dźwięk są bardzo dobre niestety ta wada już powoli mi doskwiera. Mam jakieś Asus Supremne FX obecnie w płycie. Ale myślę nad kupnem właśnie karty dźwiękowej + świecidełek ja to określił kolega :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może dokręć to co się poluzowało ;)

 

Asus Supremne FX nie jest najgorsze. Nie wymieniałbym tego na DAC Black Cube.

 

Prędzej brałbym coś w stylu: TOPPING NX4 ( a mic można podpiąć do integry )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być koniecznie zamknięte, to kup AKG K550 (pod gry bardziej MKI), a za resztę DAC. Wyroby słuchawkopodobne sobie odpuść.

 

Ponieważ to Tobie mają się podobać, to umów się wcześniej gdzieś na odsłuch.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic Custom Game, Beyerdynamic MMX300 2nd Gen. Na przeczekanie integra styknie, bo to pewnie alc1220 z jakims prostym wzmacniaczem słuchawkowym zakładając że to jakiś nowszy asus. Tego typu integry grają niezbyt szlachetnie ale da się teog już słuchać. Z czasem najwyżej sobie coś dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Cloudy się nie świecą, więc prawdopodobnie ich wymiana ma na celu swiecidelka.

 

Jakość dźwięku jak pisał autor nie ma znaczenia.. Chociaż z tego co mi wiadomo Cloudy są jednymi z lepszych zamkniętych słuchawek. Ciekawe czy Stryjek wymieni siekierke na kijek i się na koniec do tego przyzna.

 

Wracam z tematem - udało mi się nabyć w dobrej cenie Creative AE-5 i teraz rzeczywiście myślę o jakiś słuchawkach które nie muszą być swiecące jak choinka bo nie o to chodzi jednak mają sprawdzać się w grach.

 

Myślałem o Beyerdynamic DT770 PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beyery są moim zdaniem specyficzne, nie muszą każdemu podpasować. Najlepiej jakbyś poszedł na odsłuchy do jakiegoś mp3store czy innego muzycznego. Sprawdź też AKG K550 i co tam będą mieli, wyrobisz sobie opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezprzewodowe do gier hmm ;)

Sennheiser PXC 550 Wireless https://www.x-kom.pl/p/443475-sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-pxc-550-wireless-czarny.html

Sennheiser HD 4.50 BTNC https://www.x-kom.pl/p/442814-sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-hd-450-btnc-czarny.html

Ale wydawać tyle na słuchawki do gier...

Edytowane przez Robocap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie Obecnie bezprzewodowe odpadają tylko kabel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - przy ruszaniu głową trzeszczy mi lewa muszla słuchawki co jest bardzo irytujące.

To sprzedaj mi je albo daj mi je do naprawy. Moduję i rekabluję słuchawki już od dłuższego czasu. A na Cloud I poluję od dłuższego czasu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaj mi je albo daj mi je do naprawy. Moduję i rekabluję słuchawki już od dłuższego czasu. A na Cloud I poluję od dłuższego czasu. :)

 

Mogę sprzedać jak kupię nowe :) Tylko ze to są chyba Cloud II i dodatku amerykańskie, nie wiem czy czymś sie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł polecam Beoplay H4 można je przesłuchać w salonie Denon.

Przesłuchałem sporo słuchawek od tańszych Focal czy Denon AH-D1200, otarłem się też o ATH-M50X czy V-moda SP2.

Z zakresu 1000zł BOSE, SONY czy Denon MM400 wszystko brzmi naprawdę fajnie i podobnie.

Długo się broniłem przed B&O aż ich nie przesłuchałem. Moim zdaniem i moich fanatycznych kolegów, H4 to najbardziej uniwersalne słuchawki z tak dobrą separacją basów i taką głębią, że można się w nich utopić. Znajomy który wydał na sprzęt grający więcej niż ja na cały zestaw stwierdził "H4 by mi w zupełności wystarczyły do większości zadań".

Na stronie są za 1300zł około. Kupiłem je w salonie Denon za ~970zł.

 

Serio polecam je przesłuchać bo niszczą system i wymiatają konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Sennheiser PC37X z Massdropa? to takie troche hd600 z bardzo dobrym (jak na headset) mikrofonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej radził dołożyć parę złotych i kupić Audioquest NightOwl (w cenie 1300 cebulionów są jednymi z najlepszych wg opinii ludzi którzy mieli niejedno na głowie, bardzo wygodne, swietnie wykonane, swietny kabel i wysokiej klasy 50 mm przetworniki z biocelulozy), sam chcę je kupić.

 

tutaj jest podobny temat (warto się zapoznać)

 

https://forum.mp3store.pl/topic/168269-zamkni%C4%99te-wok%C3%B3%C5%82uszne-stacjonarne/

 

warto też przeczytac ten wątek

 

https://forum.audio.com.pl/topic/60878-audioquest-nightowl-kontra-kilku-kole%C5%BCk%C3%B3w/

 

 

i na pewno nie kupuj żadnego gejmingowego shitu ...tam w 95% przypadków są wkładane najtańsze przetworniki i cena rozkłada się tak:

 

10% ceny - przetworniki

30% ceny - obudowa

60% ceny - marża

 

Z nieco tańszych słuchawek bardzo polecane są DT-150

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie odpuściłem sobie świecidełka, chce chyba w czwartek pojechać na jakieś odsłuchy. Na święta sobie sprezentuje jakieś fajne słuchawki z zbieram pomysły.

B&O też fajne :) Duży wybór.

 

Swoja drogą zakupiłem sobie Krakeny Razera jako słuchawki do słuchania na wyjazdach zęby nie tyrać "dobrych" słuchawek - i powiem jedno dno. W pracy czasem używam i po 10 minutach głowa mnie boli. I po tych słuchawkach przeszły mnie wszystkie gejmingowe shity. Szczęście ze kosztowały tyle co nic bo jakbym miał dać za nie 300 PLN to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...