Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nefarin

iphone xs max czy galaxy s10 plus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję właśnie przed ogromnym dylematem co do wyboru telefonu. od prawie 10 lat użytkowałem tylko i wyłącznie samsungi galaxy s2 s4 s6 a obecnie s8+ znam tą serie na pamięć i jeśli chodzi o androida to raczej nie biorę pod uwagę innej firmy no ale tutaj pojawia się dylemat i ciekawość jeśli chodzi o słynnego iosa. Obejrzałem już kilkanaście recenzji i porównań więc wiem że pod względem technologicznym samsung wypada lepiej ale bardziej od marginalnych różnic w aparacie albo dodatkach z których nawet nie skorzystam interesuje mnie jak działa ten legendarny system od apple, często spotykałem się z opinią ze jeśli ktoś raz użyję iosa już nigdy nie będzie chciał wrócić do androida, ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomicznie mozesz kupic starszego ajfona zeby przetestować system i nie wydać kupe kasy na coś co bedzie Cie wkurzac.

S10 - hm, jesli masz na s8 anrodia pie, to systemowo różnić praktycznie brak. Dla mnie dizajn s10 jest w porządku, gdyby nie te wyciecie na aparat. Ogladalem w mm i nie kupilbym go wlasnie przez ten "ficzer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby mógłbym kupić i testować ale wiadomo że to jednak nie to samo, jeszcze na starym X może by to przeszło bo z tego co widzę to za wiele się nie różnią ale jednak przy starszych modelach będzie brakować tej nowości jeśli chodzi o całokształt urządzenia co mogłoby nieobiektywnie wpłynąć na moje odczucia. Jeśli chodzi o wcięcie na aparat to nie podoba mi się tak samo jak notch w nowych iphonach więc tutaj niestety muszę to przeboleć bez względu na wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam telefony co 2-3 miesiące, 3 tygodnie siedziałem na XS ale bez max w wersji 256 gb pamieci

jezeli nie masz calego ekosystemu apple to slabo tutaj ta magia polega wlasnie na ekosystemie, siedzisz na macbooku wiec masz mozliwosc odpisania na sms czy tez wykonaniu polaczenia

 

design dla mnie na duzy plus , notch dodaje uroku, calkiem sporo bylo jeszcze aplikacji ktore nie wspieraly notcha teraz ma to sie zmienic

 

system jest ok jezeli nie masz duzych wymagan co do personalizacji

+ zapewne zdajesz sobie sprawe z ograniczen systemowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem iPada i będąc szczerym, nie pojmuję fenomenu iOS. Jasne - system śmiga bardzo szybko, ma kilka fajnych elementów, ale czy jest lepszy od współczesnego Androida na mocnych telefonach? No nie wiem. W każdym razie - nie robiłbym z iOS jakiegoś siódmego cudo świata, dla mnie wcale nie jest to bardziej intuicyjny system od Andka z dobrą nakładką. Do tego ma więcej upierdliwych ograniczeń i przesiadając się z Androida początkowo ciężko się do niektórych rzeczy przyzwyczaić.

 

Osobiście brałbym S10 jako telefon po prostu ciekawszy pod względem wyglądu (ten wielki Notch w iPhonie to jakaś masakra) i posiadający większy i jeszcze lepszy ekran.

 

Plus jak dodał kolega wyżej - Apple ma głównie sens jesli siedzi się w ich ekosystemie. Jeśli nie, to więcej z tym problemów niż pożytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź iphone i sprawdź ;)

W razie czego zawsze będziesz mógł to sprzedać bez najmniejszego problemu, takie uroki Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast S10+ to poczekałbym na Note 10. Może już będzie z normalnym modemem 5G. Obecna generacja już jest powoli schyłkowa, a adaptacja 5G w dużych miastach powinna być dość szybka.

 

Albo brać jabłko - tu plus, że zawsze łatwo sprzedać bo jabłko. Ja kupuję iPhony od czasu do czasu aby mieć porównanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem z S8 + na Iphone'a i już nigdy nie mam zamiaru wracać. 0 resetów, 0 ścinek, mogę sobie zapchać telefon czym chce a on nawet zadyszki nie złapie. Androidy są dla bogaczy, ze względu na to, że trzeba zmieniać flagowce co rok żeby to jakoś działało.

 

Weź Iphone'a i spróbuj. Najwyżej zwrócisz lub odsprzedasz z minimalną startą. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

O czym Ty piszesz? Jakie zawieszki, jaki ścinki, resety. Przecież Samsung ma najlepszy system, działa idealnie i nie ma z nim najmniejszych problemów :hahaha:

 

Ale dzięki za potwierdzenie tego, o czym pisze zawsze przy okazji Samsunga. To gówno z bdb aparatem, nic poza tym.

 

I przesiadlbys się z tego Samsunga na coś normalnego, jak np. Htc czy op to odczucia miałbyś podobne co z ios. Bez ścianek, bez zawieszek, bez resortów. Maksymalna wydajność i płynność. Inny wymiar androida wręcz :E

Głupi u12 life działa wyraźnie sprawniej niż s8, a to że dwie półki różnicy.

Prawda jest taka, że wiele osób przesiadka się na iPhona właśnie z Galaxy, stąd takie wow odnośnie applowego systemu. Stąd takie wrażenia.

A wystarczy kupić normalny, Sprawny telefon na androidzie.

 

A kto ma op czy htc serii U to potwierdzi moje słowa. Coś takiego jak spadek wydajności, resety czy Zaduszki nie występują w naszym słowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

O czym Ty piszesz? Jakie zawieszki, jaki ścinki, resety. Przecież Samsung ma najlepszy system, działa idealnie i nie ma z nim najmniejszych problemów :hahaha:

 

Ale dzięki za potwierdzenie tego, o czym pisze zawsze przy okazji Samsunga. To gówno z bdb aparatem, nic poza tym.

 

I przesiadlbys się z tego Samsunga na coś normalnego, jak np. Htc czy op to odczucia miałbyś podobne co z ios. Bez ścianek, bez zawieszek, bez resortów. Maksymalna wydajność i płynność. Inny wymiar androida wręcz :E

Głupi u12 life działa wyraźnie sprawniej niż s8, a to że dwie półki różnicy.

Prawda jest taka, że wiele osób przesiadka się na iPhona właśnie z Galaxy, stąd takie wow odnośnie applowego systemu. Stąd takie wrażenia.

A wystarczy kupić normalny, Sprawny telefon na androidzie.

 

A kto ma op czy htc serii U to potwierdzi moje słowa. Coś takiego jak spadek wydajności, resety czy Zaduszki nie występują w naszym słowniku.

 

Też własnie słyszałem ze Samsung to jeden z możliwie najgorszych wyborów, jeśli chodzi o Androida. Niby mogłem spróbować jeszcze z innym androidem, ale że mam Mac'a to iPhone się wydawał bardziej sensowny.

 

Samsungi są :thumbdown:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

O czym Ty piszesz? Jakie zawieszki, jaki ścinki, resety. Przecież Samsung ma najlepszy system, działa idealnie i nie ma z nim najmniejszych problemów :hahaha:

 

Ale dzięki za potwierdzenie tego, o czym pisze zawsze przy okazji Samsunga. To gówno z bdb aparatem, nic poza tym.

 

I przesiadlbys się z tego Samsunga na coś normalnego, jak np. Htc czy op to odczucia miałbyś podobne co z ios. Bez ścianek, bez zawieszek, bez resortów. Maksymalna wydajność i płynność. Inny wymiar androida wręcz :E

Głupi u12 life działa wyraźnie sprawniej niż s8, a to że dwie półki różnicy.

Prawda jest taka, że wiele osób przesiadka się na iPhona właśnie z Galaxy, stąd takie wow odnośnie applowego systemu. Stąd takie wrażenia.

A wystarczy kupić normalny, Sprawny telefon na androidzie.

 

A kto ma op czy htc serii U to potwierdzi moje słowa. Coś takiego jak spadek wydajności, resety czy Zaduszki nie występują w naszym słowniku.

 

Petru no ja już nie mogę Ciebie powoli czytać....

HTC przy samsungu to jak kupa i to jeszcze rozwodniona.

Gówniane wsparcie, gówniany wygląd, totalnie nic szczególnego.

Jużchinole potrafią być lepsze.

Problem z dzialaniem systemu to jest problem gównianego systemu jakim jest android. Z drugiej sttony masz iOS, ktory jest nudny jak flaki z olejem a przez swoje ograniczenia nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy.

Wybór pomiędzy dżuma a malarią...

 

Samsung jest najlepszym producentem telefonów na andku i nie ma co zaklinać rzeczywistości..

Kiedyś może się to zmieni ale jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

gówniane wsparcie - owszem, nie wypuszczają co tydzień aktualizacji ale kto ma dostać update andka ten dostanie.

Wygląd - kwestia gustu, mnie bardziej odpowiada niż galaxy czy inne bezramkowce z noczem.

 

No ale jak ktoś nie ma żadnych argumentów, nie jest w stanie wskazać istotnych wad czy uchybień ten doczepi się właśnie wyglądu, koloru, czy materiału z jakiego zrobione jest opakowanie ;)

 

Takze teges... jak nie masz argumentów to nie komentuj. I nie czytaj moich postów, klapeczki z oczu nie zdejmuj i wnoś gównanego samsunga na piedestał. Najbardziej chwalą samsungi ci, którzy ich nie mają i chceliby s10 czy inne topy. A jak już ktoś ma, to jego opinię masz powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

gówniane wsparcie - owszem, nie wypuszczają co tydzień aktualizacji ale kto ma dostać update andka ten dostanie.

Wygląd - kwestia gustu, mnie bardziej odpowiada niż galaxy czy inne bezramkowce z noczem.

 

No ale jak ktoś nie ma żadnych argumentów, nie jest w stanie wskazać istotnych wad czy uchybień ten doczepi się właśnie wyglądu, koloru, czy materiału z jakiego zrobione jest opakowanie ;)

 

Takze teges... jak nie masz argumentów to nie komentuj. I nie czytaj moich postów, klapeczki z oczu nie zdejmuj i wnoś gównanego samsunga na piedestał. Najbardziej chwalą samsungi ci, którzy ich nie mają i chceliby s10 czy inne topy. A jak już ktoś ma, to jego opinię masz powyżej.

Ciekawe z mojego doświadczenia to najbardziej zniechęcają do zakupu sprzętu ludzie, którzy z danym producentem nigdy nie mieli do czynienia :)

Nie chce się chwalić i z reguły tego nie robię ale w tym przypadku powiem Ci, że zawsze miałem flagowca (z reguły parę w jednym czasie) i przechodziłem praktycznie przez każdą markę oprócz LG i jakiś dziwnych nieznanych chińczyków więc moim skromnym zdaniem jakieś tam porównanie mam.

 

Ja patrzę na telefony nie pod względem bebechów do gier ponieważ to mnie kompletnie nie interesuje a interesuje mnie natomiast używalności w szerokim rozumieniu.

O samsungu mówią nawet tak pospolite sprawy jak słupki sprzedaży a one nie wzięły się z znikąd.

Taki HTC, którego zachwalasz pod niebiosa można powiedzieć, że już od bardzo długiego czasu jest trupem tylko o tym jeszcze nie wie.

Dlaczego tak jest ? Odpowiedz jest oczywista robi telefony, które się nie sprzedają.

A czemu się nie sprzedają ? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

 

HTC tak jak Motorola dawno temu wyznaczały trendy - miałem parę telefonów tych marek i osobiście zawsze coś z nimi było nie tak ale to temat na inna rozmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedają się ze względu na cenę. I w sumie dlatego. Sa w cenie topowych Huaweiów i Samsungów. Tyle w temacie.

 

Marketing HTC w polsce nie istnieje w przeciwieństwie do Huawei i Samsunga, które na każdym kroku atakują reklamą.

 

Widzisz, tez miałem i mam kontakt z telefonami, też flagowymi. Setkami telefonów. Głownie pod przetargi. A słupki to słupki. Daj telefon operatorowi w dobrych pieniadzach, to zawsze się sprzeda. Jakim gównem by nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast S10+ to poczekałbym na Note 10. Może już będzie z normalnym modemem 5G. Obecna generacja już jest powoli schyłkowa, a adaptacja 5G w dużych miastach powinna być dość szybka.

 

 

 

warto warto czekać i dopłacać. Za jakies 5 lat moze to jakos bedzie chodziło no i przy polskich operatorach to przesył pewnie z 15mb/s wzrosnie do oszałamiajacych 25. Warto ;)

 

@up

O czym Ty piszesz? Jakie zawieszki, jaki ścinki, resety. Przecież Samsung ma najlepszy system, działa idealnie i nie ma z nim najmniejszych problemów :hahaha:

 

Ale dzięki za potwierdzenie tego, o czym pisze zawsze przy okazji Samsunga. To gówno z bdb aparatem, nic poza tym.

 

 

 

mówiłem ci juz tyle razy, poproś mamę o wieksze kieszonkowe to moze sobie w koncu kupisz cos lepszego niz Galaxy Ace 2, serio to juz nie te czasy :D

To mówisz ze jestes sprzedawca w sklepie telefonicznym i nigdy nie miałes S8+ jednego z najpopularniejszych modeli w rekach? Standard, ,,sprzedawca" chyba chciałes napisac co najwyzej magazynier :D

Jak widze kolega juz ci powyzej napisał wiec go zacytuje ,,rzygać sie juz chce od twojego wciskania kitu HTC" a skoro masz tak zerowe pojecie o czym bredzisz, to dla swojego dobra nie odzywaj sie. Lubisz sie tak osmieszac kazdym wpisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...