Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

novi

b450 tomahawk problem ze sterownikami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż , nie mogę sobie poradzić ze sterownikami do w/w płyty. Chodzi głównie o to , że po zamontowaniu instalowałem najnowsze sterowniki (wszystkie , chipset , kontrolery / porty usb itp) Problem polega na tym, że dziś dostrzegłem , że moje sterowniki od kontrolera sata/ahci , procesora pokazują daty sterownika 2006/2009r , sciągałem dziś sterowniki ze strony msi jak i amd, i sterownik sata/raid nie chcę się zainstalować. Wyskakuję błąd , że sterownik nie może wykryć współpracującego urządzenia , chciałem zaktualizować sterownik przez menadżer urządzeń i też niestety pokazuję błąd zgodności sterownika z urządzeniem. O co w tym wszystkim chodzi ? Nawet zrobiłem desperacki krok i zaktualizowałem windowsa do 1809 z 1803. Cały czas dostaję ten sam błąd , a nazwa sterownika ahci to np "urządzenie ahci zgodne z systemem windows" , czyli na moje , jakbym w ogóle nie miał zainstalowanych sterowników do płyty. Wcześniej na asrocku, chyba widniały odpowiednie daty przy sterownikach , a tu ani msi live update, ani programy zewnętrze do aktualizacji sterowników nie pomagają. Może jest jakiś program do odinstalowywania i czyszczenia sterowników od płyty głównej ? Ręce opadają, próbowałem już paru wersji sterowników i wszystko kończy się tak samo . Podaję dokładny wykaz z menadżera urządzeń:

1. Komputer oparty na architekturze x64 obsługujący interfejs ACPI , wersja sterownika 10.0.17763.1 , data 2006-6-21

2.Kontrolery IDE ATA/ATAPI , urządzenie zgodne z windows , data sterownika 2009rok

3. kontroler miejsc do magazynowania firmy microsoft 2006-6-21

4. Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej 2006-6-21

5. Port komunikacyjny com1 2006-6-21 10.0.17763.1

6. Amd ryzen 5 2600 six-core processor , sterownik 10.0.17763.1 data 2009-4-21

7. Wybieram swoje zainstalowane dyski i widnieje tak : 10.0.17763.1 data 2006-6-21

8. port główny pci express : wersja 10.0.17763.404 , 2006-6-21

9. Standardowy mostek cpu hosta pci 10.0.17763.1 , 2006-6-21

Dodam , że te mostki pci , cpu itp się powtarzają po parę razy , jak widać wygląda to tak jakbym miał sterownik zainstalowany bezpośrednio z windowsa i to nie jeden, jakiś plan jak to ugryźć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sterowniki na obu dyskach z tą samą datą 2006-6-21 , AHCI w wersji 6.1.7601.18231 - wszystko działa aż miło. Masz jakieś ograniczenia transferów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , gdybym nie wchodził w menadżer urządzeń to bym o tym nie wiedział. Transfer cruciala lepszy niż deklarowany. Jak uruchamiam pc to słyszę dźwięk podłączonego urządzenia, od razu jak się tylko pulpit pokaże i potem już nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...