Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

memezen

i7 9700k czy czekac na Ryzen 7 3800X 12C/24 4.2 5.0Ghz ?

Rekomendowane odpowiedzi

słyszeliście newsa krążącego od kiku godzin ? o tym jak AMD upierdala wydajność Ryzenów 1 i 2 generacji wprowadzając te najnowsze AGESY pod obsługę nadchodzących Ryzen 3000 ?

 

tak się rucha przez AMD inno bez mydełka

zdjęcia z benchmarka pochodzą od overckolera z forum overclokcers net nijaki ,,1usmus,, on jest autorem DRAM Calculator for Ryzen™ 1.4.1 więc benchmarki i porównania zrobione przez prosa i ogarniętego typa powiedzieć bardzo ogarniętego typa

 

AS:origins po wgraniu ostatnich dwóch BIOS dodających obsługe nadchodzących Ryzen 3000 na R7 1700X i mobasie na chipsecie X370 od asusa XD

b9LpqaM.png

i ostatnia EGESA upodate to jeszcze gorzej jak sam pisze

ArRGp7Y.png

 

 

,, at the moment bios with microcodes 0.0.7.0 and 0.0.7.2 is the worst that exists,, spadki wydajności na i tak turbo sdpierdolonym i wolnych ryzenach od 20-40% beka w hooj zapraszam wszystkich użytkowników Ryzen na forum overclock. net tylko meliske albo mocna kawę pierdolnąc bo wrażenia gwarantowane na 500% XD

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread-4023.html#post27920084

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebrandeon vel octacore (bo pod takimi nickami Cię znam), idź daj sobie na wstrzymanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście newsa krążącego od kiku godzin ? o tym jak AMD upierdala wydajność Ryzenów 1 i 2 generacji wprowadzając te najnowsze AGESY pod obsługę nadchodzących Ryzen 3000 ?

 

tak się rucha przez AMD inno bez mydełka

zdjęcia z benchmarka pochodzą od overckolera z forum overclokcers net nijaki ,,1usmus,, on jest autorem DRAM Calculator for Ryzen™ 1.4.1 więc benchmarki i porównania zrobione przez prosa i ogarniętego typa powiedzieć bardzo ogarniętego typa

 

AS:origins po wgraniu ostatnich dwóch BIOS dodających obsługe nadchodzących Ryzen 3000 na R7 1700X i mobasie na chipsecie X370 od asusa XD

i ostatnia EGESA upodate to jeszcze gorzej jak sam pisze

 

 

,, at the moment bios with microcodes 0.0.7.0 and 0.0.7.2 is the worst that exists,, spadki wydajności na i tak turbo sdpierdolonym i wolnych ryzenach od 20-40% beka w hooj zapraszam wszystkich użytkowników Ryzen na forum overclock. net tylko meliske albo mocna kawę pierdolnąc bo wrażenia gwarantowane na 500% XD

https://www.overcloc...ml#post27920084

różnica 5% niewiele większa od błędu pomiarowego, taka to potrafi wystąpić po zmianie sterowników np od gpu, dodatkowo przykład z 1 gry gdzie wartość minimalnego fps dla nowszej agesy wzrosła, być może coś spierdzielili, ale uwalaniem wydajności tego bym nie nazwał, na pewno nie na jednym przykładzie.

 

Edit: jest info, że mogą występować problemy z PBO(takie "autopodkręcanie"), może nie działać prawidłowo na niektórych płytach, https://www.notebook...s.414884.0.html

Users of AMD X470 chipset-based motherboards who have updated to the latest AGESA 0.0.7.x offered by some OEMs over the past week are reporting that the update cripples the Precision Boost Overdrive (PBO) from working automatically, requiring manual adjustments via Ryzen Master. The issue seems to have affected some Asus and MSI X470 boards and the only recourse is to downgrade the BIOS (if possible) or wait till a fix for the PBO issue is released.

 

także autor troche się rozpędził w wyrokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także autor troche się rozpędził w wyrokach.

Dziwi Cię to ;)? W analogicznej sytuacji (sławetne "ubijanie" starszych kart przez NV) wyroki są ferowane równo na podstawie byle jakiego gównotestu albo zwykłej ploty, która jest powielana po stokroć. Ale to nie znaczy, że jest to zachowanie rozsądne i że należy tak postępować (bo nie należy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd rucha, intel rucha ...

lepiej posiadać stałego partnera ;)

niż skakać z kwiatka na kwiatka na kwiatek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na obiad zaplanowałem schabowe, ale nie mam czasu ich ubić. Musze zadzwonić do kogoś z wielkiej trójki AMD/Intel/Nv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak profilaktycznie to chyba lepiej zaprzestać aktualizacji biosu xD. Co prawda fejk ale w każdej plotce ziarono prawdy. A co ciekawe po aktualizacji biosu do najnowszego nie da się potem już cofnąć do starszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak profilaktycznie to chyba lepiej zaprzestać aktualizacji biosu xD. Co prawda fejk ale w każdej plotce ziarono prawdy. A co ciekawe po aktualizacji biosu do najnowszego nie da się potem już cofnąć do starszego.

W przypadku plyt Intela czy AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda fejk ale w każdej plotce ziarono prawdy.

To nie jest "fejk"... Takie sytuacje się zdarzają i nie ma nic niezwykłego w tym, że aktualizacja mikrokodu może coś spieprzyć (już była podobna sytuacja przy AGESA 1.0.0.6 i płytach GB). Ale nie świadczy to o tym, że firma "ubija" swoje produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post i od razu taki temat...lol2.gif a rekiny łykajom..

Tytuł też nie ma nic wspólnego z treścią..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie sprawdziłem i widzę, że mam fabrycznie ustawione sharpness 5 w skali na 10. Jak zjadę do zera, czcionki miękną, ale na tym fabrycznym ustawieniu wyglądają bdb. A efektów halo i obwódek nie widzę, więc na razie tak zostawiam. @PiPoLiNiO@sniperwolfJak FO32 ma ustawioną ostrość domyślnie?
    • Od jakiegoś czasu mam problemy z tym że przy włączeniu komputera nie wszystkie urządzenia USB są wykrywane. Głównie to dotyczyło dongla do klawiatury USB albo odbiornika BT. Ale ostatnio problem zaczął dotyczyć myszki.   I dzisiaj też tak się stało - po włączeniu myszka nie działa, nic się na niej nie świeci. Nie chciało mi schylać więc wyłączyłem komputer przyciskiem, tak normalnie jednym krótkim naciśnięciem a nie awaryjnym przytrzymaniem przez 4s. No i jak wyłączyłem komputer to już nie udało się go włączyć. 0 reakcji na przycisk, nic nie reaguje. Szybkie odłączenie kabli, komputer na biurko. Wyjąłem kartę graficzną i spróbowałem odpalić - startuje. Wkładam z powrotem kartę graficzną i ponownie startuje bez problemów.   Jako że już miałem komputer na biurku to skorzystałem z okazji i dołożyłem kartę wifi na pcie. Wszystko poskładałem, komputer pod biurko, włączam i odpala jak gdyby nigdy nic.   Załadował się Windows i chciałem odpalić menedżer urządzeń by sprawdzić czy karta się poprawnie zainstalowała. Zanim się przeklikalem to komputer się cały wyłączył bez ostrzeżenia. To było w samym Windowsie bez praktycznie żadnego ostrzeżenia. Po uruchomieniu ponownie wszystko wskazuje na to że działa jak należy.   Dodam że jak na razie nie było żadnych podobnych problemów także pod obciążeniem. Az do dzisiaj nie było też nigdy problemów z uruchomieniem czy nagłymi wyłączeniami.   Teraz sprawdziłem i mobo było kupowane w 2019r czyli swoje lata już ma. Nie zauważają żadnych uszkodzeń na płycie jak teraz rozkręcalem skrzynkę.   Czy jest jakiś sposób na diagnozę umiejącej płyty głównej oprócz metody eliminacji przez podłączenie innych sprawnych komponentów i patrzenie czy coś się zmieniło?
    • Coś tu mocno jest nie tak, na pierwszy rzut to na ich miejscu wyłączyłbym E-Cores. W momencie w którym gra leci na jednym wątku to nawet czary nie pomogą.
    • @kalderon Jeśli mowa o lotach wojskowych to nie wystarczy. Ostrzały będą znacznie częstsze, nawet codzienne. Nadal pojedyncza rakieta czy nawet kilka, nie narobi szkód na tyle, by wyłączyć lotnisko wojskowe. Pojedyncze pasy na dzień czy kilka, może, ale nic więcej.
    • Już oficjalnie    Lepsza jakość Pokazali też trochę więcej 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...