Skocz do zawartości
Piterusek66

Komputer nie chce się włączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam poważny problem. Mianowicie kupiłem wszystkie komponenty do komputera z serwisu Morele.tv oraz gdy go wczoraj złożyłem, a następnie podłączyłem do prądu oraz włączyłem, to mając podłączone złącze hdmi pod kartę graficzną, monitor nie pokazywał żadnego obrazu. Po prostu się włączył i było napisane "Brak sygnału". Oprócz tego po jego włączeniu po upływie około 30-45 sekund komputer wyłącza się na kilka sekund by ponownie się włączyć. Kiedy to zobaczyłem to spanikowałem i teraz się boję o ten komputer czy on kiedykolwiek mi będzie działał. Bardzo mi przykro z tego powodu bo wydałem na niego 2900zł (zbierałem pieniądze od września) i do tego taka nie miła niespodzianka. Oprócz tego chciałbym prosić o pomoc w jakim miejscu mógłbym podłączyć speaker aby wychwycić przyczynę błędu. Posiadam dwie kości pamięci ram po 4GB każda. Próbowałem z jedną kością w bankach pamięci A1 oraz A2 i nadal było to samo. Zasilacz podłączałem do starego komputera i działał. Pastę termoprzewodzącą nakładałem samemu. Lista komponentów znajduje się poniżej:

Procesor: AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz

Karta graficzna: Sapphire RX580 Nitro+ 4GB GDDR5

Płyta główna: Asrock B450 Pro4

Ram: Patriot Viper 4 DDR4 3000MHz

Dysk twardy: SSD ADATA Ultimate SU650 240GB

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna ma podpięte zasilanie 6 pin oraz 8 pin

 

Wentylatory się kręcą od grafiki przy włączonym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób skoro komputer się ciągle wyłącza i włącza? Jest nowy i nie posiada systemu operacyjnego.

Edytowane przez Piterusek66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko montowałem tak jak należy, a tym bardziej cpu. Podłączenie na pająka coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować nie zaszkodzi.

A weź jeszcze zresetuj bios. ;)

Edytowane przez MultiPhantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąć baterię na 5 minut? Jeżeli podłączę płytę na pająka, to kartę graficzną też zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam połączyć ze sobą te piny z punktu 19. Dobrze rozumiem? Gdzie na tej płycie będę mógł podłączyć speaker (no chyba, że się nie da)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz połączyć zworka na kilka sekund, albo śrubokrętem. Co do speakera to na 7 stronie numer 15 masz piny do niego.

Edytowane przez MultiPhantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wstępną pomoc. Komputerem zajmę się jutro z moim kolegą i zastosuję się do twoich wskazówek. O wszelkich wynikach powiadomię tutaj około godziny 17-18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak trzeba i nic. Stwierdziłem, że dam go do serwisu na diagnozę (nic za to nie płaciłem) i powiedzieli mi że jest uszkodzona karta graficzna. Wkładali ją do innego komputera i efekt był ten sam, a gdy włożyli do mojego kompa inną to wszystko działało. Teraz jedyne co mi zostało do zrobienia, to oddać ją na gwarancję i czekać na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...