Skocz do zawartości
Forii

Overlock G.Skill Trident Z, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL14

Rekomendowane odpowiedzi

Normalne wyłączenie ławek jest w dziale Timings Control o ile dobrze pamiętam. Enable both DIMMS.

 

jedno musze przyznac ze Damian lubi wyzwania :thumbup:, wystarczy mały bodziec i zaraz wstawi pixa z 4400c17 na tym code@55 :E

 

 

Ha.... Ha.... Ha...

 

Qcode w CODE X rzeczywiście do niczego się nie przydaje. Niby przy niestabilnym IMC CODE 31/32 a tak naprawdę CODE 55 potrafi wywalić ZAWSZE.

 

Dram Voltage - 2v - CODE 55

VCCIO 1V + 4133 Mhz - CODE 55

Niedopięta ławka ram - COODE 55

Problem z Post Memory Init - CODE 55

Woda w chipsecie - CODE 55

Brak zasilacza - CODE 55

 

I tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian to już dawno temu wyłączyłem wink.gif jak dobrze pamiętam DIMMS_0 Disabled

Co jeszcze do ogarnięcia ??

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne wyłączenie ławek jest w dziale Timings Control o ile dobrze pamiętam. Enable both DIMMS.

 

 

 

 

Ha.... Ha.... Ha...

 

Qcode w CODE X rzeczywiście do niczego się nie przydaje. Niby przy niestabilnym IMC CODE 31/32 a tak naprawdę CODE 55 potrafi wywalić ZAWSZE.

 

Dram Voltage - 2v - CODE 55

VCCIO 1V + 4133 Mhz - CODE 55

Niedopięta ławka ram - COODE 55

Problem z Post Memory Init - CODE 55

Woda w chipsecie - CODE 55

Brak zasilacza - CODE 55

 

I tak dalej...

 

ot caly srasus, widziales moja liste jak ustawic V do POST po OC ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt.6 ustawić napięcia i otworzyć okno :kwasny:,

 

mogli by ujednolicic algorytm dla wszystkich plyt i kosci a nie ze kazdy musi na wlasna reke kazdy setup kilkanascie razy dopasowywac by bylo stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian to już dawno temu wyłączyłem wink.gif jak dobrze pamiętam DIMMS_0 Disabled

Co jeszcze do ogarnięcia ??

 

 

No... w sumie nic. Masz set wzorowany ustawieniami na moim, a mój wziąłem od Kedar Wolfa z OVCN, który jest takim Jackiem z Anglii szczerbaty.gif Tylko, że na Asusach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widze trochę mnie nie było i juz sie rozgoscili :P

Dzisiaj wracam z innego miasta.

Wole sie upewnić co mam zrobić by powrócić do stabilnego 4000cl17 lub chociaż 3866 cl16.

 

Po tym co mi doradzano to mam wyjąć po prostu bateryjke i ją włożyć ponownie i kojarze ze Jacek cos mowil że 3x flashowal bios.

 

Dodatkowo przed tym wszystkim mam sobie zgrać na pendrive moje stabilne setupy (obym mial taka opcje, a w razie co screeny zrobie).

 

Czy cos jeszcze warto zrobić?

Wtedy gdy wszystko bedzie swieze to wczytuje profil z setupem pod ram. I testuje od nowa? I tyle? + przepisuje tak jak to zrobiłem z tymi rtl i iol? Choc teraz jak je dałem z palca to nic to nie dalo - stąd pewnie trzeba zresetować ten cmos i probowac od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też w każdym jednym teście pamiętać, jaką miałeś temperaturę na kościach. Jak stabilny set przejdziesz potem na innych ustawieniach wentylatorów, gdzie kości nagrzeją się mocniej, to wielce prawdopodobne, że wywali błędy. A Ty będziesz zdziwiony, że działało i nagle nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też w każdym jednym teście pamiętać, jaką miałeś temperaturę na kościach. Jak stabilny set przejdziesz potem na innych ustawieniach wentylatorów, gdzie kości nagrzeją się mocniej, to wielce prawdopodobne, że wywali błędy. A Ty będziesz zdziwiony, że działało i nagle nie działa.

Akurat tutaj na czas testów zawsze mialem odpalone chłodzenie wiec temperatura pamieci byla stosunkowo niska. Nie przekraczała 40 stopni.

Bardziej mnie interesował fakt jak to zresetować. Ciezko mi odpuścić coś z czym razem tu walczyliśmy. Robie to dla Jacka. :D

Chce miec te 4000cl17 skoro juz bylo stabilne. Choć moze faktycznie cmos duzo da i nawet 5.0ghz na proca wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób co chcesz. Reset możesz spróbować ale obawiam się, że nic to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób co chcesz. Reset możesz spróbować ale obawiam się, że nic to nie da.

To co moze byc wina niestabilności?

Mam kupić nowa plyte czy nowe ramy?

 

Sprawdze moze czy na xmp default jest w ogolw stabilnie. Bron boze nie :/

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie odkryłem ciekawą rzecz. Na czas testów obniżyłem ciut cpu z 48x -3 avx do 47x -2 avx i ustabilizowałem ram 3600 16-16-16-36 z odpowiednimi napięciami. Wszystko płynnie działa na 47x -2 avx, ale jak zmieniłem z powrotem na 48x -3 avx wideo odtwarzane przez Microsoft Edge minimalnie przywiesza. Na wszelki wypadek odpaliłem realbench na godzinę i wszystko dobrze. Ktoś ma pomysł czemu tak się dzieje?

 

Edit:

Pomyliłem się minimalnie. Poprzednio miałem 48 -2 avx i teraz działa jak należy. Dziwne trochę że -3 avx powodowały takie problemy.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co moze byc wina niestabilności?

Mam kupić nowa plyte czy nowe ramy?

 

Sprawdze moze czy na xmp default jest w ogolw stabilnie. Bron boze nie :/

Ale po co ram? udowodniłeś, że na niektórych częstotliwościach jest stabilny.

Nie wiemy co tam ustawiasz więc nie damy 100% gwarancji, że po zmianie danego podzespoły twoje problemy znikną.

Co zrobisz dalej to już twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, specjalnie odkręciłem GPU, wyjmuje tą bateryjke i wkładam spowrotem, wchodze do biosa a tu nic sie nie usunęło, sflashowałem więc biosa jeszcze raz i też nic... wzialem wiec reset to optimal defaults ale potem patrze ze wciąż mam profile zapisane (zgrywać więc je na pena było bezsensowne).

 

Wczytalem wiec od nowa taki profil z 4000 cl17 i sprawdze czy stabilne ale wczesniej mi wywalilo na wjazd błąd ze za duzy overlock, sprobowalem drugi raz uruchomic pc i poszło ale cos czuje ze wywali i tak niestabilnosc, dziwny ten CMOS :E

 

PS. Teraz doczytalem ze tą bateryjke trzeba wyjac na dluzej niz 10 sek :hmm: dobrze wiedzieć :P

ps2. wciąż nie działa :S

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnij flashback do wcześniejszej wersji, a później z powrotem do aktualnej i będzie na czysto smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnij flashback do wcześniejszej wersji, a później z powrotem do aktualnej i będzie na czysto smile.gif

ok tak zrobie, cmos też wyczyści?

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machnij flashback do wcześniejszej wersji, a później z powrotem do aktualnej i będzie na czysto smile.gif

Bump.

Nic to nie dało, profile wciąż zostały widoczne po sflashowaniu starszej wersji biosa i nastepnie nowszej, pozostaje mi load to optimized defaults i wpisywanie wszystko z ręki

bo nawet jak tak zrobilem i wczytalem stabilny profil 4000 cl17 to i tak wyskoczyla niestabilnosc po paru min w memtescie, oj dziwne to :P

Probuje 3866 l16 bo moze te 4000 cl17 wtedy to byl cud a by i tak wywalilo błąd po 3000% w memtescie dlatego teraz wywala wczesniej

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI profile się zapisują w regionie którego nawet flashback nie kasuje, po za tym reszta powinna pójść z dymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MSI profile się zapisują w regionie którego nawet flashback nie kasuje, po za tym reszta powinna pójść z dymem.

no spoko to po tym "pójściu z dymem" i tak wywalilo mi blad na zapisanym stabilnym profilu 4000 cl17, chyba ze zapisalem profil z innymi RTL i IOL... choc są one na auto wiec sie wylosowaly inne po prostu, próbować wbić je z palca znowu i próbować dalej?

 

serio te rtl mogą być winne niestabilnosci nawet jak reszta timingow jest dobrze ustawiona?

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, ale nie wiem ile razy można Ci powtarzać że ustawienie ich identycznie rozwiązuje problem, akurat zrobić te 62/64 7/7 to żaden problem, jeżeli tak jest to krzaczy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, ale nie wiem ile razy można Ci powtarzać że ustawienie ich identycznie rozwiązuje problem, akurat zrobić te 62/64 7/7 to żaden problem, jeżeli tak jest to krzaczy coś innego.

 

wiesz, myslalem ze ja cos zle wpisalem w tym biosie, wklejalem screeny jak to wyglada u mnie w msi, rozumiem ze tak przepisane to jest ok.

A 'io compensation'nie musze nic wpisywac/przepisywac?

 

Skoro rtl i iol nie są problemem to ktore z timingów warto by było poprawić? ktos pisal ze tRFC warto zawyzyć, na moim setupie jest 370, moze sprobowac dac 410?

NC9Ka8d.jpg

6dAg0kb.jpg

 

 

Edit.

Cisne teraz 3866 cl16 na nowych rtl i iol ktore wylosowalo :E

 

XgdGiNz.png

 

ide spac i zobaczymy co z rana zobacze, w razie co moze sie tym razem uda miec chociaz te 3866 cl16

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu błąd przy tym setupie co na screenie...

 

Nie wiem mzoe to jest winą ze tutaj jest wt kompresi pare set ramu?

Oy7j5xU.png

 

 

Testuje teraz te 3600 cl15 moze chociaz tyle bede mial:

 

ykUkDQk.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz RTL OPIMIZE w biosie.

Ok. Wczytałem stabilny profil 4000 cl17, następnie RTL Optimize dałem na enabled (miałem na auto). Takie timingi wyszły w ATC, uruchomiłem już też memtesta ale po 10min wywalilo błąd

ikm3Sjv.png

swoija droga rtl i iol wylosowało identyczne co mialem wczoraj i test też nie przeszedł

 

A przy okazji poniżej tez pozostałe opcje z biosa bo prosiliście:

vSGhaca.jpg

 

PS. W nocy wrocilem do setupa z rtf max-3600 cl15 i udalo mi sie dojść do 900% stad chyba wroce do tego setupa, dzisiaj tez przeszło 1h w real benchu z 4,9ghz więc to fajna kobinacja, oczywiscie dzisiaj odpale drugi raz na noc taki memtest z podkręconym procem by miec 100% pewnosci, 3600 cl15 też mnie zadowoli, lepsze od default i tak

Edytowane przez Forii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw CPU na fixed=1.35V i 4.9GHz i na tym testuj ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A-die to generalnie kości z największym potencjałem w DDR5, jeśli kręci CIę podkręcanie, to nie ma lepszego wyboru Tylko trudno je trafić w tańszych zestawach, bo zazwyczaj na nich robi się najmocniejsze pamięci w ofercie.
    • Dzień dobry, Pojawił się problem u mnie ze sterownika mi nvidia, otóż nie mogę zmienić ani kontrastu, ani gammy, ani nasycenia. Nie jestem pewien, czy wcześniej mogłem, ale teraz nie działa. Mam te opcje na szaro. https://ibb.co/jfy9BdN Czy mógłby ktoś dopomóc?  
    • i jak ta gra chodzi faktycznie słabo nawet na 4090?
    • @leven Tak, masz sporo racji co do tego Vram'u. Mam już za sobą ponad 50 godzin gry i grając w 1080p na "słabeuszu" RTX'ie 2060 w wersji 12GB nie odczułem żadnych spadków w żadnym momencie. Nie muszę przy tym resetować gry ani nic. Mogę grę włączyć i przez całą sesję grania (2-4h) mam identyczną wydajność. Po prostu do 1080p na wysokich + tekstury na bardzo wysokie + anizo x16 wystarcza właśnie 12GB Vram'u oraz odpalony DLSS. Vram w porywach potrzebuje niecałych 10GB, ale przeważnie oscyluje w okolicach 8600 - 9000MB, czyli przy 8GB często robiłby się problem i taki RTX 3060TI/RTX 3070 będzie cierpiał z tego powodu. Być może właśnie to jest głównym powodem spadków u @luk21pl Ustawienia na jakich gram na RTX'ie 2060 12GB: ... Chwilę temu przetestowałem na szybko GTX'a 1080 i chociaż w teorii wydajnościowo jest to bardzo podobna karta do RTX'a 2060, to nic powyżej ustawień średnich nie wchodziło w grę. Brak DLSS'a oraz tylko 8GB skutecznie ograniczyły potencjał tej karty. System, sterowniki oraz wersja gry była ta sama. Osobiście mnie to zaskoczyło jak wielki przeskok w wydajności/jakości jest możliwy właśnie dzięki nowszej technologii oraz pojemniejszej pamięci na karcie. Ustawienia na GTX 1080: (wizualnie oraz wydajnościowo jak najbardziej zbliżone do tych z RTX'a 2060, aby przyjemnie i bez spadków dało się grać) Pierwotnie gra zaproponowała AMD FSR 2.2, ale jakościowo była to kupa w porównaniu do DLSS'a, który i tak przez większość czasu wygląda u mnie jak rozdzielczość natywna. Dodać muszę jeszcze fakt, że RTX 2060 zadowolił się poborem ~120W, gdzie GTX wciągał 150W w tych samych miejscach testowych. Oba GPU dobijały do 100% obciążenia.
    • Dobra zobaczymy jak to lata...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...