Skocz do zawartości
Blind-Wizard

Vega 56 Red Dragon za 1350 zł czy czekać na Navi?

Rekomendowane odpowiedzi

A czym jest CMAA?

Przecież masz odpowiedź w zalinkowanej przez siebie stronce. To po prostu kolejna metoda szybkiego AA. Co prawda nie wygłądza w DiRT Rally 2.0 tak dobrze jak MSAA, ale przynajmniej nie rozmywa jak TAA. Można spokojnie używać, ale i tak najlepiej posprawdzać różne kombinacje detali/rozdzielczości/wygładzania i zdecydować, co najlepsze pod indywidualne preferencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz odpowiedź w zalinkowanej przez siebie stronce. To po prostu kolejna metoda szybkiego AA. Co prawda nie wygłądza w DiRT Rally 2.0 tak dobrze jak MSAA, ale przynajmniej nie rozmywa jak TAA. Można spokojnie używać, ale i tak najlepiej posprawdzać różne kombinacje detali/rozdzielczości/wygładzania i zdecydować, co najlepsze pod indywidualne preferencje.

Pytanie stąd, ponieważ najpierw zapytałem a później poszukałem co to CMAA, ponieważ nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje, edytowałem post i wkleiłem linki.

U was na teście i recenzji jest porównanie CMAA + TAA I MSAA x4 + TAA i Ja nie dostrzegam dosłownie żadnych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja jak z obniżaniem filtrowania AFx16 w sytuacji gdy na radeonie potrafi zabrać po 20% wydajności.

Akurat wydajność w Dircie z MSAA to bambol. Duże spadki wydajności po włączeniu AF na radkach to wynikają ze słabości TMU, które nie zostały ruszone od czasu Vliw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie są jakieś ploteczki kiedy premiera Navi? :E

Computex w czerwcu wyjaśni wszystko. Pytanie czy premiera będzie i czy będzie ona papierowa jak z Radeon VII. AMD pewnie będzie zależeć bardziej na Ryzenach 3000 niż Navi.

 

Do tego - czy będzie jak z RX 400 gdzie z początku były tylko referenty? Oby nie.

Także najwcześniej w czerwcu (ale mało prawdopodobne) prędzej pozne lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was na teście i recenzji jest porównanie CMAA + TAA I MSAA x4 + TAA i Ja nie dostrzegam dosłownie żadnych różnic.

Nie no, różnice są :) Zapisz sobie materiały w pełnej rozdzielczości (linki na obrazkach prowadzą do screenów 1440p) i przeglądaj je jeden po drugim np. w IrfanView, to na pewno zobaczysz, że się coś zmienia. A najlepiej odpalić gierę, oczywiście jak się ją akurat ma, i zobaczyć różne metody w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że jak gra dobra to wszelkie odbicia i rozmycia są kompletnie niezauważalne bo wciąga nas rozgrywka, a jak mamy czas oglądać każdy pixel to najlepiej zmienić tytuł bo gramy w strasznego crapa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się do końca, Karolu, ale... niech Ci będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba nie bardzo jest na co czekać, bo nawet tańsza wersja Navi ma kosztować ponad 1700 zł. Red Dragon obecnie jest za 1200 zł, a Pulse za 1250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za 1429zl da sie wyrwac rtx 2060 Palita Gaming Pro OC plus tez gra w postaci nowego Wolfa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, i to dobry wybór, ale jak już kupiłem monitor z FS2 to chciałbym to wykorzystać.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FS dziala tez na kartach nvidia od niedawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie Vegi zaczęły schodzić z cen. u niemiaszków ten tysiak z groszami to już praktycznie standard za 56. tylko u nas dalej ceny bliskie 1200 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie stówki różnicy to na podróż, więc na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...