Skocz do zawartości
osinable

9700k +aorus z390 pro nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zakupilem nowa plyte glowną (Z390 gigabyte aorus pro) i procesor i7 9700k. Po zmontowaniu w calosc z 32 gb ramu w 4 kosciach i grafika gtx 1070. System nie startuje, a konkretnie wyglada to tak:

 

 

 

po wpieciu zasilacza do kompa, wszystkie diody na plycie zaswiecaja sie na ulamek sekundy, nastepnie po wcisnieciu przycisku power na obudowie, mruga 2 razy dioda kontrolna cpu na plycie.

 

 

 

Resetowalem bios, probowalem z grafiką i bez, zmienialem ustawienia ramów oraz ich ilość, dokręcale - luzowalem chlodzenie - zadne z tych prob nie pomoglo. HELP ME :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że wszystkie kable są dopięte od zasilacza. Ewentualnie spróbuj odpalić kompa przy użyciu jednej kości ram.

Edytowane przez Devairment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silentumpc vero m1 600w

 

upewnialem się o podpięte kable x razy, start z jedną kością ramu również nie pomaga

Edytowane przez osinable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli włączasz kompa, wentylatory się obracają i nie wyświetla obrazu ani nie da się wejść do biosu dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nic sie nie uruchamia, zadne wentylatory. Całość wygląda tak:

 

Podpinam do komputera kabel od zasilacza, włączam zasilacz, wtedy na sekunde podświetla się plyta główna (ramy, logo itd) i gaśnie, potem gdy klikam power na obudowie, slychac tylko takie cyknięcie i 2 razy mruga czerwona kontrolka na plycie glownej - tyle, nic się nie uruchamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek minimum. Odepnij wszystko, zostaw 1 kość ramu, procesor. Kabel od monitora podłącz do integry i spróbuj uruchomić. Jak to nie pomoże to pewnie płyta jest walnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem zasilanie plyty + cpu, odlaczylem wsyzstkie dyski, usb itd, nadal to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź na innym zasilaczu, jeżeli problem dalej będzie występował, to spróbuj wyjąć bateryjkę od biosu, odczekać parę/paręnaście minut, włożyć z powrotem i zobaczyć czy to coś da. Jeżeli nie to może faktycznie płyta uwalona, bądź pogięte piny w sockecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawilem zasilanie plyty + cpu, odlaczylem wsyzstkie dyski, usb itd, nadal to samo

Coś mi się wydaje, że płyta może byc walnięta.

Udalo ci sie z tym cos zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,
Wczoraj na podstawie Waszych postów już byłem zrezygnowany... podobnie jak @osinable komp nie mógł wstać, kombinowałem z kościami RAM - wszystkie możliwe kombinacje nie pomogły, reset BIOSU (za pomocą wyciągnięcia baterii i za pomocą zworki CMOS), poluzowanie układu chłodzenia, również, podłączenie mocniejszego zasilacza 700W też nie dało rezultatu, próbowałem z zewnętrzną kartą graficzną - jedynymi zmianami widocznymi to była zmiana koloru podświetlenia w chwili włączenia zasilania (na zasilaczu).  Po kilku godzinach walki byłem w stanie się poddać.

Wyciągnąłem płytę na zewnątrz i mając tylko zasilanie 8pin + 4 pin i główne zasilanie oraz HDMI, próbowałem odpalić "na krótko" - bez efektu. Wyciągnąłem dodatkowe zasilanie 4 pin i.... komp ruszył, chłodzenie zaczęło kręcić, ale po chwili się wyłączył. 

Idąc tą drogą wypiąłem dodatkowe zasilanie 8 PIN, podobny efekt. 

W końcu po włożeniu zasilania 4 pin - komputer odpalił !!!! 

Czy możecie mi wytłumaczyć do czego w płycie jest w takim razie wejście na zasilanie 8 PIN ?

póki co komputer chodzi, ja jestem w pracy i wrócę do niego popołudniu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rutek2000@gmail.com napisał:

W końcu po włożeniu zasilania 4 pin - komputer odpalił !!!! 

Czy możecie mi wytłumaczyć do czego w płycie jest w takim razie wejście na zasilanie 8 PIN ?

Pozdrawiam

Komputer odpalił bo twój CPU nie pobiera dużo energii i do zasilania wystarcza kabel 4 pin. Podpety kabel 4 pin dostarcza coś ok 150-180W, wpięcie kabla 4+4 to już ~370W

Obstawiam następujące przyczyny problemów przy wpięciu kabla 8 pin

- walnięte gniazdo zasilania CPU na płycie

- uszkodzony kabel zasilania

- uszkodzony zasilacz

W pierwszych 2 przypadkach może dochodzić do jakiegoś zwarcia i zasilacz odpala zabezpieczenia i dlatego komp nie odpala. Spróbuj odpalić kompa na innym zasilaczu z wpiętym kablem 8 pin. Jeśli zadziała wykluczysz przynajmniej awarię płyty a problemem jest zasilacz(lub kabel), jeśli nie zadziała to biedzisz wiedział ze zasilacz jest dobry a problem jest mobo

(nie mieszaj kabli miedzy zasilaczami jesli są modularne)

 

 

 

Edytowane przez koniu22
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłkowy post

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 12:16, koniu22 napisał:

Komputer odpalił bo twój CPU nie pobiera dużo energii i do zasilania wystarcza kabel 4 pin. Podpety kabel 4 pin dostarcza coś ok 150-180W, wpięcie kabla 4+4 to już ~370W

Obstawiam następujące przyczyny problemów przy wpięciu kabla 8 pin

- walnięte gniazdo zasilania CPU na płycie

- uszkodzony kabel zasilania

- uszkodzony zasilacz

W pierwszych 2 przypadkach może dochodzić do jakiegoś zwarcia i zasilacz odpala zabezpieczenia i dlatego komp nie odpala. Spróbuj odpalić kompa na innym zasilaczu z wpiętym kablem 8 pin. Jeśli zadziała wykluczysz przynajmniej awarię płyty a problemem jest zasilacz(lub kabel), jeśli nie zadziała to biedzisz wiedział ze zasilacz jest dobry a problem jest mobo

(nie mieszaj kabli miedzy zasilaczami jesli są modularne)

Może wstyd się przyznać ale z tym zestawem mam zasilacz Akyga 550W,

Zamówiłem właśnie ZASILACZ MODECOM VOLCANO 750W MODULARNY 80+ GOLD !, dodatkowo Dysk SSD MaxMem 256GB M.2 2280 3D NAND, zobaczymy jak płyta będzie się zachowywać po wymianie zasilacza.

 

Edytowane przez rutek2000@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić coś porządnego i mieć kilka lat spokój, niż pchać jakieś dziadostwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomyx napisał:

Nie lepiej kupić coś porządnego i mieć kilka lat spokój, niż pchać jakieś dziadostwo?

dla mnie ten co zamówiłem jest czymś porządniejszym w chwili obecnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...
Po wymianie zasilacza na 750W wstaje na 8 PIN, teraz mam pytanie czy ten 4 PIN też ma być wpięty razem z tym 8 PIN-owym??

Bo na 8 + 4 nie wstaje....
 

Edytowane przez Rutek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba 4 pin. 8 pin dostarcza coś koło 380 Watów, tyle procek w życiu nie weźmie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...