Skocz do zawartości
MT®©™

Power Director 16 / 17 - Rozpikselowane plamy

Rekomendowane odpowiedzi

Programy Power Director 16 i 17.

 

Problem jest taki, że na edytowanych klipach program tworzy co jakiś czas rozpikselowane plamy w jasnym biało żółtym kolorze trwające od sekundy do kilku sekund. Stało się to tak częste, że musiałem zacząć działać. No i zacząłem...

 

 

Problem zaczął się pod koniec roku 2018. Miałem wtedy Power Director 16. Plamy robiły się nieznośne i nic nie dało się z nimi zrobić. Trzeba było mieszać w ustawieniach i raz na 10 prób program poprawnie zrobił film.

Ściągnąłem trial Power Director 17. Tam było wszystko ok, więc po wielu spędzonych godzinach na walce z PD16, kupiłem PD17, żeby mieć święty spokój. Mój wkurw nabrał słusznych rozmiarów kiedy okazało się, że na świeżo kupionym PD17 problem jest taki sam! Wróciłem do triala i problemu nie ma! Myślę sobie, strzela format systemu, może coś po drodze się krzaczy. Nic z tego. Trial działa dobrze, pełna wersja nie.

 

Co zrobiłem

 

- Wypróbowałem wszelkie możliwe kombinacje ustawień w programie

- Produkowałem za pomocą wszelkich dostępnych metod i wspomagaczy Nvidia, Intel Quick Sync, Open CL

- Odpalałem program na świeżo zainstalowanym windowsie bez żadnej innej aplikacji.

- To samo zrobiłem drugi raz na świeżo zainstalowanym Windowsie ale z wyjętą grafiką zewnętrzną.

- Co tam się dało wykombinować w plikach konfiguracyjnych i w rejestrach to porobiłem.

- Testowałem na różnych sterownikach graficznych.

 

Bez zmian. Trial działa dobrze, pełna wersja źle.

Przyszedł czas na zmianę sprzętu.

 

Z 4690K przesiadłem się na I7 8700. Myślałem, że problem tkwi w kwestiach haswella

 

Nic z tego...

Zainstalowałem znowu na samej integrze i to samo.

Każda wersja programu, od gołej przez patch po patchu - to samo.

 

Na oficjalnym forum nigdy nie było nawet podobnego problemu.

 

 

Skoro trial działa dobrze to przekopiowałem z niego wszystkie pliki do pełnej wersji i bez zmian.

Co najlepsze, trial to jest dokładnie to samo co pełna wersja tylko ze sztucznym ograniczeniem kilku pierdołów.

 

 

I co wy na to?

Powiedziałbym, że to wina programu do nagrywania - Action Mirillis - ale wtedy dlaczego trial obsługuje to jak należy?

 

Tutaj jest próbka nagrania. Akurat tylko takie mam pod ręką.

Na samym dole poniżej paska LVL będziecie widzieć pojawiające się na chwilę odbarwienia.

 

 

https://youtu.be/SizffhAGncQ

 

EDIT: grafika to GTX980

Edytowane przez MAR89TUM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zdrowy rozsądek... ale to takie tam gdybanie tylko

 

wersja trial jest przeważnie okrojona, może nie mieć kodeka i korzysta wtedy z tego co oferuje system, może nie mieć akceleracji sprzętowej włączonej i liczyć tylko procesorem, w momencie aktywowania pełnej wersji, włącza się kodek wew. programu, który powinien być szybszy, lepszy, wydajniejszy ale może wywalać błędy jeśli w systemie jest coś pokroju k-litea co przechwytuje rendering, nakładkę itp., ewentualne uruchomienie akceleracji czy to qsv czy cuda czy open cl też może sadzić błędy ze względu na zainstalowane sterowniki, często jest tak, ze najnowsze nie działają, tylko jakiś release do tyłu trzeba instalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...