Skocz do zawartości
Gość Ghottish

Zmiana na Ryzen czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ghottish

Cześć,

 

Obecnie posiadam i7 6700 4/8 podkręcony na 4,4ghz, reszta w podpisie. Komp tylko i wyłącznie do gier. W związku z wyjściem nowych Ryzen 3*** mogą się trafiać dobre okazje na 2*** i tutaj mam zagwostkę. Czy gonić 6700 po skalpie i mobo trochę dołożyć i szukać okazji na Ryzena gdzieś koło maja/czerwca przyjmijmy koło 1500-1600 na mobo z prockiem. Tylko Ryzen i jego wielowątkowość jest już na rynku od 2 lat? a gier wykorzystujących wielowątkowość nie widać i nie wiadomo co będzie dalej pewnie się to trochę ruszy tylko pytanie kiedy :)

 

Reasumując szukać jakiegoś procka czy nie ma to sensu? Jeśli tak to na którego polować? Przyjmijmy procek 1k (czyli obecnie koło 1200?) mobo 600? Coś w ten deseń. Ciśnienia nie ma wiele na tym profilu i mobo nie stracę.

Edytowane przez Ghottish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 6700 4/8 podkręcony na 4,4ghz jest wydajniejszy w grach od obecnych ryzenów więc zmiana kompletnie bez sensu. W twoim przypadki dużo więcej da zmiana gpu niż kombinowanie z cpu. Na twoim miejscu poczekał bym na zen3 i wtedy jak będzie większy boost się przesiadać, obecny procesor i tak będzie trzymał cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Tak też czytałem i takie było moje przemyślenia:) ale wolałem się upewnić. Także pozostaje czekać co pokaże AMD przy serii 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można było, bo na zmodyfikowanych biosach można było robić OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Aye zrobiłem. Chce mieć cicho a spadek z 70 stopnii na 56 temu pomaga a koszt mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...