Skocz do zawartości
Luk83bb

Dziwny problem z TV i PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie za bardzo wiem czy dział dobry, ale może pomożecie.

Do PCta mam podłączony zwykły monitor kablem DP i telewizor kablem HDMI. Ekrany w Windowsie "rozszerzone" - czasem puszczę sobie jakiś film czy aplikację nc plus go na PC i przerzucę ekran na TV.

Problem jest wtedy kiedy gram w PUBga czy PESa (gierki przez sieć) i ktoś włączy TV - następuje wtedy taki chwilowy lag i ww gierki się zawieszają - w PESie dostaje porażkę jakbym po prostu wyłączył komputer , w PUBgu muszę zrobić restart PCta, bo cały Steam wisi. Karta graficzna GTX 1070, choć raczej nie ona jest winna - wcześniej miałem inne i objawy podobne. A jeszcze wcześniej było normalnie, więc liczę na to, że to kwestia jakiegoś ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz właczony rozszerzony pulpit to przy włączeniu dodatkowego ekranu sterownik chce się przełączyć w tryb rozszerzonego ekranu? Może dla świętego spokoju przed włączeniem gry przełącz się na tryb "tylko komputer" albo "duplikuj"? Wygodny skrót klawiszowy to windows + p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, Jak mam tylko ekran komputera ustawiony to jest ten sam motyw z lagiem....Nawet Discord się wiesza...Chociaż teraz sprawdzałem kilkukrotnie na róznych trybach to jest widoczny lag, ale z PUBGa nie wyrzuca. Discord się wiesza...

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ustawieniami dźwięku? Czy przy właczeniu TV dźwięk przechodzi na niego? Mimo wszystko obstawiałbym sterowniki, albo masz jakieś z błędem, albo faktycznie jakieś ustawienie z tym się gryzie. Jakie karty miałeś poprzednio?

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś ustawił TV jako domyślny ekran?

Ja tak mam, włączam kompa to monitor sobie pracuje, ale jak włączę TV i przełączę na HDMI to mi wygodnie, automatycznie przerzuca obraz na TV, bo skoro mam zamiar coś oglądać, to obraz na monitorze mi nie potrzebny. Dodatkowo steruję komputerem za pomocą telefonu.

 

Możesz to sprawdzić w sumie z ciekawości.

A tak to bym jeszcze spróbował przeinstalować sterowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące tv i monitora:

 

Dlaczego komputer widzi tv jako domyslny ekran podlaczony hdmi-dp a monitor po prostu hdmi i za nic nie moge tego przestawic w opcjach windows 10, nawet resetowalem kompa z podpietym tylko monitorem a i tak po podlaczeniu dodatkowo tv, ten uznawany byl przez windows 10 za glowny wyswietlacz

 

Wkurza to bo jak mam wlaczony telewizor i cos ogladam i odpale kompa, to wrzuca zmienia mi obraz na pc i musze wtedy recznie w tv ustawiac na dekoder

 

Kombinacja bodaj ctrl+P pokazuje tez ze tv widziany jest jako glowny ekran a monitor jako (drugi wyswietlacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety problem mam dalej. Próbowałem za namową zmienić gniazdo HDMI w TV, ale nic to nie pomogło, obojętnie na którym (ANC? czy zwykłe) - dalej przy włączeniu TV następuje freez na PC - raz nawet wywaliło blue screen (komputer napotknął problem...).

Spróbuje przeinstalować stery - na pewno kiedyś nie było z tym problemu, włączenie TV było nieodczuwalne - być może było to po formacie. Problem jest wtedy kiedy np. córka chce włączyć bajkę na TV a ja jestem w jakiejś grze. W sumie zawsze można wypiąć kabel HDMi z TV na ten czas, ale nie rozwiązuje to problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowane stery nic nie pomogły, zmiana kabla HDMI nic nie pomogła, coraz częściej jak włączam TV to pojawia się blue screen "Komputer napotkał problem" , chyba nie pozostaje mi nic innego jak wyjęcie kabla z gniazda w TV i podłączeniu go jak tylko będę korzystał z TV.

Poprzednio też miałem Pascala - GTXa 1060 i było to samo. Nie pamiętam jak było wcześniej przy Maxwellu (960 i 970)

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być lag bo po włączeniu TV który ma tryb auto z wykrywaniem zródła w pc sterownik się odzywa, wszak musi podzielić obraz to tu to tam :E przy dwóch kartach nawet tych samych nie ma problemu z nv/intel.(Nie licząc różnych karty ati, przy ati działa ok jak są te same i nie pamiętam jak to było z jedną)

Na każdej karcie tak jest czasami różne sprawy można zobaczyć albo usłyszeć.

 

Gdybyś podlączył tv pod integre nie było by problemu albo pod drugą inna kartę. Druga opcja o ile jest w Twoim TV to w opcjach przestawienie z autowykrywania na ręczne włączanie. Ja tak mam recznie wybieram i można właczać i wyłączać TV kiedy się chce tylko nie można zostawić TV na aktywnym porcie podpiętym do pc.

 

w laptopach objawia sie to jeszcze bardziej... wystarczy aktywny port i wydajność leci na łeb na szyję przy dwóch ekranach i trzeba klapę zamknąć by miec dobrą wydajność na TV albo odłączyć TV bo tylko przy jednym ekranie jest ok.

Edytowane przez chauwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam integry niestety , poszukam w opcjach TV czy mam autowykrywanie i spróbuje wyłączyć jak mam. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...