Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FFy

i5 9600k caly czas w booscie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, dodam na początku że w temacie komputerów, a raczej podkrecania, ustawiania napięć itp mam wiedzę minimalną.

 

Posiadam taki zestaw:

grafika: Gigabyte RTX 2060

procesor: i5 9600k

plyta glowna: gigabyte z390 gaming x

 

Problem mam taki, że procesor cały czas chodzi w trybie Turbo Boost. Sprawdzałem w planie zasilania, ustawione jest na zrównoważony, minimalny pobór 5%, maksymalny 100%. Problem więc leży chyba po stronie ustawień w BIOSie jednak nie wiem w którym miejscu co miałbym zobaczyć, ewentualnie zmienić. Procesor nie jest podkręcony.

 

 

edit: przeprasza, że nie dałem w dziale intel, proszę o przeniesienie jeśli to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem to sprawdzasz? Bo windows pokazuje zegar oderwany od rzeczywistości i raczej nie ma co się tym sugerować. Pobierz najlepiej HWinfo i tam będziesz wszystko widział jak procesor się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem to sprawdzasz? Bo windows pokazuje zegar oderwany od rzeczywistości i raczej nie ma co się tym sugerować. Pobierz najlepiej HWinfo i tam będziesz wszystko widział jak procesor się zachowuje.

 

Właśnie tym programem sprawdzam awdawd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w biosie nic nie ruszałeś? Może to coś z C/P states, ale tylko tak gdybam bo nigdy się tym nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w biosie nic nie ruszałeś? Może to coś z C/P states, ale tylko tak gdybam bo nigdy się tym nie bawiłem.

 

w biosie jak patrzylem wszystko ustawione jest na auto, nie wiem gdzie jeszcze moge szukac. c/p states jestem zielony XD gdzie to co to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załaduj jeszcze raz ustawienia domyślnie dla UEFI, bo może coś ujowao się wpisało wink.gif pamięci lecą z profilu XMP ?? jak tak to ustaw manualnie z "palca" zgodnie z wytycznymi producenta (timingi, VDIMM) SA 1.2V, VCCIO 1.175V będzie ok smile.gif

Jaki RAM posiadasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest zużycie procka w trakcie? Może w tle odpalone jest coś co triggeruje boost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest hwinfo64. To jest hwmonitor i u mnie tez ciagle bost pokazuje. Pobierz hwinfo64 ;) przy occt w hwmonitor moj max pokazywało powyżej 6ghz na ryzenie 5 2600x Haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...