Skocz do zawartości
Kerri

Router który nie rozłącza internetu.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dwa bardzo tanie routery i oba wywalały mi internet co 30-60 minut. Pożyczyłem od kolegi coś lepszego i może 2-3 razy w ciągu doby się to zdarzało.

Nie wiem w czym tkwi problem ale nie dało się normalnie korzystać z internetu a teraz router jest mi bardzo potrzebny.

Jeżeli ktoś wie w czym mógł tkwić problem i które routery są w pełni stabilne to niech coś poleci. Budżet to max 150 zł.

Internet to światłowód, odbieranie do 200Mb/s a wysyłanie do 50. Komputer jest połączony do modemu po kablu i nie chciałbym mieć rozłączeń gdy już podepne router.

Edytowane przez Kerri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/art79219-26.html

W testach PCLab wyszło że do 150zł redaktor poleca Tenda AC6 a u Ciebie warto dopłacić do Tenda AC10 bo ma LAN 1Gbit a nie 100Mbit.

Druga opcja to TP-Link Archer C2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Myślałem jeszcze nad TP-LINK ARCHER C6 AC1200.

Najbardziej mi zależy na stałym połączeniu, w szczególności na kompie który będzie połączony kablem z routerem i modemem.

Pomyślę i wezmę któryś a jak coś będzie nie tak to odeśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa bardzo tanie routery i oba wywalały mi internet co 30-60 minut. Pożyczyłem od kolegi coś lepszego i może 2-3 razy w ciągu doby się to zdarzało.

Nie wiem w czym tkwi problem ale nie dało się normalnie korzystać z internetu a teraz router jest mi bardzo potrzebny.

Jeżeli ktoś wie w czym mógł tkwić problem i które routery są w pełni stabilne to niech coś poleci. Budżet to max 150 zł.

Internet to światłowód, odbieranie do 200Mb/s a wysyłanie do 50. Komputer jest połączony do modemu po kablu i nie chciałbym mieć rozłączeń gdy już podepne router.

Generalnie wszystkie sprawne routery działają poprawnie. Sam mam nawet wiekowego Linksysa WRT54GL (fakt, że rutuje tylko do ok 50Mbps, ale wciąż działa stabilnie), który nic mi nie rozłącza. Działa tak jak działał po opuszczeniu fabryki. Więc albo miałeś mocno zdezelowany sprzęt albo problem tkwi nie w routerach. Poza tym budżet do 150zł to są właśnie tanie routery. Ale i tutaj znajdziesz np Totolink A3002RU, który się sprawdzi. Jeśli nie ten to pamiętaj aby router miał gigabitowe porty Ethernet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...