Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Ghottish

MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ghottish

Był już temat gdzie pomogliście mi z zakupem karty tak więc temat dla osób które myślą o tej karcie, a z tego co widzę chociażby na owocowym jest najpopularniejszym kupowanym modelem razem z drugim MS GAMING X 6G.

Kupiona w promocja za 1229pln tak więc prawie 200pln taniej od Gaminga ~~ jestem niedzielnym graczem gram 10-15? godzin tygodniowo o ile w ogóle także dla mnie dopłata mijała się z celem :) poza tym za 3 lata pewnie i tak trzeba będzie ją wymienić na coś nowszego jak znam życie o ile tyle wytrzyma na wysokich :)

 

 

Screen z W3

073631a4239aada4.png

 

możecie polecić jakiś program do przetestowania jej? OCCT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym programem do testowania kart graficznych jest Wiedźmin 3.

Ogólnie rzecz biorąc, za bardzo nie wiem, co ty tutaj chcesz testować. Możesz się pobawić krzywą wiatrołka w MSI Afterburnerze, żeby wentylatory nie włączały się przy temperaturze poniżej 50 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tutaj testować. Po prostu graj i się ciesz :). 2k rpm to już trochę suszarka, ale tego można było się spodziewać po tym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

W pokoju jest gorąco nie ukrywam, ale jakość powietrza za oknem jest tragiczna dlatego nawet nie otwieram ;) głośniejszy chyba od całego zestawu jest chyba i tak mój laptop ...

Chciałem ją sprawdzić na ile maksymalnie skoczy jej temperatura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odpal na kilka minut furmarka, ale według mnie to niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realnych warunkach nic bardziej nie wygrzeje jak Wiesiek 3, nowy Tomb Raider czy Metro Exodus wiec wejdz w wiesku na jakies bagna i tak chwile pomecz karte ale warto zadbac o dobra wentylacje w pomieszczeniu no i w budzie, po co meczy tak blaszaka ;)

 

Nie ma co tutaj testować. Po prostu graj i się ciesz :). 2k rpm to już trochę suszarka, ale tego można było się spodziewać po tym chłodzeniu.

Nie wiem skad przekonanie ze 2k rpm to suszarka?? Moze kilka lat temu to byly suszarki ale obecne lopatki wentyli sa fajnie pomyslane i w kazdej karcie co mialem ustawiam rpm na poziomie 2k i nie ma mowy o jakiejkolwiek suszarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Wiesiek stoi na stodole i patrzy w dal i zahacza o kawałek wioski :) testuje stabilność OC cpu i OC ramu akurat :) może jutro go trochę bardziej pokatuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W realnych warunkach nic bardziej nie wygrzeje jak Wiesiek 3, nowy Tomb Raider czy Metro Exodus wiec wejdz w wiesku na jakies bagna i tak chwile pomecz karte ale warto zadbac o dobra wentylacje w pomieszczeniu no i w budzie, po co meczy tak blaszaka ;)

 

 

Nie wiem skad przekonanie ze 2k rpm to suszarka?? Moze kilka lat temu to byly suszarki ale obecne lopatki wentyli sa fajnie pomyslane i w kazdej karcie co mialem ustawiam rpm na poziomie 2k i nie ma mowy o jakiejkolwiek suszarce.

 

Powiedz to mojemu Rxowi 480. Jak się rozkręci do 2k to nie ma co mówić o kulturze pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

U mnie naprawdę nie słychać tych 2k :) słychać lekki szum z obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie naprawdę nie słychać tych 2k :) słychać lekki szum z obudowy

I bardzo dobrze. Zaraz przyjdzie gang wszystko słyszących co powyżej 800 rpm to suszarka, a 36 dB to pociąg przejeżdżający :E

Przyjemna karta, myślałem ze będzie grzała się bardziej przy tych RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Można faktycznie obniżyć w spoczynku RPM. W spoczynku własnie ma 30 stopnii i RPM 1400 ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

w spoczynku niżej

 

d0b6c87df25b3d84.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre tempy, dobre takty w boost, zadowolony z wydajnosci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Ciężko stwierdzić :) robie OC procka i ramu a na W3 testuje :D jak kiedyś odpale coś co wymaga od tej karty czegoś więcej niż w3 to się podzielę spostrzeżeniami :) na pewno za te 1200 ~~ lepszej karty bym nie kupił. Nie planuje jej OC chyba nie ma po prostu po co na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pokusiłem się na zakup 1660 bez Ti, ale za to podkręcona na pamięciach 5000mhz i 2100 na rdzeniu co daje podobną wydajność do Ti a samą karte kupiłem za 1100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Słowo klucz "po podkręceniu" :) ja na razie nie potrzebuje jej podkręcać może kiedyś wtedy zawsze te dodatkowe 10% wydajności się przyda.

 

Tymczasem Geralt znowu stoi na szczycie stodoły i obserwuje okolice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić małe porównanie. Stan w tym samym miejscu z wszystkimi ustawieniami na uber i hairworks z aa x8 i podeślij screena. Bardzo jestem ciekaw róznicy :D

t0hdMLS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

stawiam iż moze wyglądać podobnie ;) to mój powrót do W3 po 4? latach :D daj powiększoną mapę to tam pójde :) ustawione mam na uber + hairworks 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez roznica miedzy 1660 a 1606ti to nie tylko same zegary, wiecej jednostek TMU,wiecej SM oraz przepustowosc pamieci to przepasc 8000MHz vs 1200MHz. Nie zapominajmy ze kazda z nich da sie podkrecic wiec nie ma szans zeby sie jakkolwiek zblizyc do 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie masz dodatku to ty daj jakieś miejsce i wyślij :D Tam gdzie misja pokazuje, cmentarz.

Przeciez roznica miedzy 1660 a 1606ti to nie tylko same zegary, wiecej jednostek TMU,wiecej SM oraz przepustowosc pamieci to przepasc 8000MHz vs 1200MHz. Nie zapominajmy ze kazda z nich da sie podkrecic wiec nie ma szans zeby sie jakkolwiek zblizyc do 1660ti.

Ale jak widać nie każdy chce podkręcać. A ja chce tylko porównać stockowy Ti i podkręconą 1660.

 

 

 

 

9cDjthK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Mam dodatek ale mam 4 lvl :D nie wiem czy tam wejde nawet ;) możesz coś wrzucić z "podstawki" będzie szybciej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wam listę modów od tego gościa

fajne bajerki, sam na tym jadę w nowej grze plus mając już 101 lvl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghottish

Ściągnąłem mod z Nexus The Witcher 3 HD Reworked Project 5.1 ale go jeszcze nie instalowałem :) zrobię screen na default jak babymoore potem zainstaluje patch i wrzucę kolejnego SS z tego samego miejsca żeby mieć też porównanie po Modzie. Ja w3 traktuje bardziej jako testera mojego OC wczesniej robiłem testy w prime w aida i było ok a na W3 blue screen albo zwiechy :) także W3 to ostatni kawałek układanki w teście OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Most płaczki, teraz jest 75 ;d J0ys3rc.jpg

 

Jak masz ustawione Postprocesy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...