Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Geralt Riv

Upgrade komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym wymienić procesor głównie pod csgo,okazjonalnie gry AAA.Od razu też bym władował ram i pewnie płytę główną wymienił.

 

Dotychczasowy sprzęt:

Procesor Core i5 6500 3,2GHz

Kingston Savage DDR4, 8GB, 2133MHz

MSI B150M Mortar

GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W

 

Budżet ~~ 2000-2500zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli ci się nie śpieszy, to możesz zaczekać na nowe ryzeny. Jeżeli chcesz coś na teraz. to możesz pomyśleć nad i5 9400f lub chcąc podkręcać i5 8600k, albo ryzena 7. Na twoim miejscu (patrząc na to, że do wymienionych przez ciebie czynności procek jeszcze daje radę) zaczekałbym do ryzenów 3gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi czy będę kupować nowy czy używany to raczej nowy.Za rok będę składać komputer z większym budżetem,więc nie wiem czy inwestować w tego ryzena.Jeżeli i tak będę wymieniać wszystko za rok to sens czekać te 2 miesiące na ryzena czy już teraz brać intela i za rok wymienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli za rok będziesz budował komputer "od podstaw" i nic z obecnego nie będziesz brał (nawet nowo wymienionego CPU), to ja nie widzę za bardzo sensu modernizowania obecnego, chyba, że znajdziesz jakąś używaną i7 w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

CS GO na tym sprzęcie powinien ci hulać bez problemu i to w rozdzielczości full HD. Może nie które opcje graficzne będziesz musiał obniżyć ale reszta jest ok. Jedynie co bym dorzucił to 4GB ramu. Nie napisałeś jaki masz system ale jeżeli W10 to właśnie więcej ramu by się przydało. Z tego co zauważyłem im nowszy system to potrzebuje więcej ramu żeby jakaś gra działa płynniej, szczególnie przez internet. Jeżeli zamierzasz zmieniać i tak później cały sprzęt to się za bardzo nie opłaca nic więcej dorzucać. A pchanie się w razeny jak się ma kasę to nie najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież do csgo Twój obecny komp powinien zjadać tą grę bez problemu ;) Skoro za rok będziesz składać nowego kompa to nie widzę sensu wywalać teraz kasę w modernizację, bo to czyste wyrzucenie pieniędzy. Chyba, że zrobisz tak, że kupisz dziś jakąś fajną płytę na z390 do tego ram 3600mhz lub 4000 a procek jakiś i5 9400f na przeczekanie, a za rok wymiana na i9 9900k bez wymiany płyty i ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cs hula, ale już nie tak jak 2 lata temu, a już muszę brac pod uwagę, że gry nowsze na wyższych ustawieniach będą mi żreć tego procka. W csie chodzi mi o płynność na poziomie conajmniej +200 FPS, a na ten moment miewam spadki do ~~100 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie w csgo fps nie spada poniżej 300 na DM. Może wina leży gdzie indziej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dropy do 100 fps? Pamięć ram w jednej kości? brak dysku SSD? koryto po dwóch latach na dysku?

Młody na i5 7400 czyli procek z 5-10% wydajniejszy do tego ram 2x4GB 2400mhz, biedo wersja 1060 3gb, SSD na sata i młóci w CSa z ~200FPSami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dysku ssd,win 10 ,sumiennie co kilka miesięcy format ,2 x 4gb ramu. W takim wypadku stawiam na procka,że już nie wyrabia,chociaż nie powinien.Zwłaszcza,że w csie do pracy wykorzystywany jest w głównej mierze procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że wina leży po stronie Windowsa 10, ewentualnie starych sterowników. Procesor sam w sobie powinien spokojnie dawać 200+fps ale pewnie przez system operacyjny komp zaczyna zamulać, bo brakuje mu ramu, który jest alokowany przez apki i usługi działające w tle. Sam standbylist pewnie zapycha się w 100% i stąd te problemy. Jeżeli już teraz modernizować, to tak jak mówiłem, 16gb ram najlepiej 3600/4000mhz do tego jakaś fajna płyta np z390 tomahawk (jest chyba na nią promocja na xkom) a procesor póki co i5 9400f, bo skoro za rok będziesz chciał znów modernizować, to zmienisz sobie procka np: na i7 9700k i będziesz miał super maszynę do grania, wręcz totalnego overkilla w odniesieniu do csgo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...