Forum PCLab.pl: Auto z kratką 4 os. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Auto z kratką 4 os. Oceń temat: -----

#1 Gość_Wedge96PL_*

• Grupa: Goście

Napisany 08 Kwiecień 2019 - 13:51

Hej, kupiłem skodę fabię w kombi, która jest zarejestrowana jako auto ciężarowe, posiada kratkę i jakąś blokadę na środkowym siedzeniu.
Czy mogę normalnie zarejestrować takie auto na siebie (osobę prywatną)? Podobno opłaty i wszystko wychodzi identycznie, bo nie przekracza 3,5T.
Nie chciałbym go przywracać do osobówki gdyż nie mam potrzeby.

#2 Użytkownik jest niedostępny   katystopej 

• Diesel nie musi dymić. Nawet ten bez DPF'a.
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Kwiecień 2019 - 14:26

Możesz normalnie zarejestrować na siebie, ale dalej będzie 4 os w dowodzie, żeby zarejestrować na 5 trzeba zamontować 3 środkowy pas i jechać na stację.

#3 Gość_Wedge96PL_*

Napisany 08 Kwiecień 2019 - 14:49

Ok, wolę zostawić tak jak jest żeby nie robić kosztów, nie potrzebuję 5 miejsca. Dzięki za odpowiedź :)

Ten post był edytowany przez Wedge96PL dnia: 08 Kwiecień 2019 - 14:49

#4 Użytkownik jest niedostępny   katystopej 

• Diesel nie musi dymić. Nawet ten bez DPF'a.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Kwiecień 2019 - 15:03

A co to za koszty ? Montujesz piąty pas, kupisz za grosze na allegro, i przy następnym przeglądzie załatwiasz sprawę, później łatwiej będzie sprzedać niż takie upośledzone coupe na 4 osoby, nawet Kowal w swoim CC ma 5 osób w dowodzie :E

#5 Użytkownik jest niedostępny   favellas 

• Z głębi ran, w blasku hord
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Kwiecień 2019 - 22:12

Zobacz postkatystopej, o 08 Kwiecień 2019 - 16:03, napisał(a):

A co to za koszty ? Montujesz piąty pas, kupisz za grosze na allegro, i przy następnym przeglądzie załatwiasz sprawę, później łatwiej będzie sprzedać niż takie upośledzone coupe na 4 osoby, nawet Kowal w swoim CC ma 5 osób w dowodzie :E

Na stacji chyba i tak trzeba zapłacić za papier że jako uprawniony podmiot dokonali zmian?

#6 Gość_Wedge96PL_*

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 08:26

Znaczy sprawa jest o tyle skompilowana że jest wmontowane jeszcze coś na środkowym siedzeniu, nie wiem czy nie jest to z kanapą zintegrowane. Metalowy stelaż.

Ten post był edytowany przez Wedge96PL dnia: 09 Kwiecień 2019 - 08:32

#7 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• Master of left leg shoot
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 20:01

Zobacz postkatystopej, o 08 Kwiecień 2019 - 16:03, napisał(a):

Janusz diagnosta Ci to zrobi, normalny każe Ci "spie*****ć" i przyjechać z dokumentem od firmy uprawionej do dokonywania takich zmian + potwierdzenie zakupu NOWEGO pasa bezpieczeństwa (jest ustawa definiująca listę części samochodowych, których ponowne użycie jest zakazane).

Zobacz postWedge96PL, o 08 Kwiecień 2019 - 14:51, napisał(a):

Hej, kupiłem skodę fabię w kombi, która jest zarejestrowana jako auto ciężarowe, posiada kratkę i jakąś blokadę na środkowym siedzeniu.

Problemu nie ma, tylko nie będziesz mógł jeść i palić za kierownicą.

Ps. Ta kratka nie powoduje, że nie będą Ci się składały z tyłu siedzenia aby przewozić większe gabaryty ?

Ten post był edytowany przez Sad_MadMan dnia: 09 Kwiecień 2019 - 20:05

#8 Gość_Wedge96PL_*

Napisany 12 Kwiecień 2019 - 10:03

Zobacz postSad_MadMan, o 09 Kwiecień 2019 - 20:01, napisał(a):

Janusz diagnosta Ci to zrobi, normalny każe Ci "spie*****ć" i przyjechać z dokumentem od firmy uprawionej do dokonywania takich zmian + potwierdzenie zakupu NOWEGO pasa bezpieczeństwa (jest ustawa definiująca listę części samochodowych, których ponowne użycie jest zakazane).

Problemu nie ma, tylko nie będziesz mógł jeść i palić za kierownicą.

Ps. Ta kratka nie powoduje, że nie będą Ci się składały z tyłu siedzenia aby przewozić większe gabaryty ?

Poważnie w takim aucie nie można jeść/palić za kierownicą? Jak to jest z pasażerem?

Na to wygląda, lecz nie przewiduję składania siedzeń żeby przewozić lodówki czy coś. Chcę od czasu do czasu po prostu mieć miejsce na bagaż.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• PipPipPipPipPip

Napisany 12 Kwiecień 2019 - 21:13

O tym jedzeniu tak jest napisane w ustawie:

5. Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki.

Dla mnie ten zapis jest bezsensu - bo w pierwszym zdaniu jest "który przewozi osobę" co kompletnie mi się kłóci z drugim zdaniem. Ogólnie auto z kratką jest pojazdem ciężarowym. Jak się czyta różne źródła to najczęściej pada taka interpretacja, że kierowca pojazdu ciężarowego może jeść jeżeli podróżuje z pasażerem a samemu już nie : )

Edit: Oczywiście nie znam nikogo kto dostał za to mandat ale nie znam wielu kierowców ciężarówek.

Ten post był edytowany przez Sad_MadMan dnia: 12 Kwiecień 2019 - 21:14

#10 Gość_Wedge96PL_*

Napisany 15 Kwiecień 2019 - 15:50

Jest też opcja z tego co się zorientowałem, że nie można stawać 4 kołami na chodniku (niby do DMC 2,5 tony).
A jak to jest ze stawaniem 2 kołami tzn. bokiem?

#11 Użytkownik jest niedostępny   Sad_MadMan 

• PipPipPipPipPip

Napisany 15 Kwiecień 2019 - 18:07

Prawda jest taka, że wątpię aby ktoś się czepiał osobówki z kratką, swojego czasu nawet były auta "z kratką" ale bez kratki.

Strona 1 z 1