Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Wedge96PL

Auto z kratką 4 os.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wedge96PL

Hej, kupiłem skodę fabię w kombi, która jest zarejestrowana jako auto ciężarowe, posiada kratkę i jakąś blokadę na środkowym siedzeniu.

Czy mogę normalnie zarejestrować takie auto na siebie (osobę prywatną)? Podobno opłaty i wszystko wychodzi identycznie, bo nie przekracza 3,5T.

Nie chciałbym go przywracać do osobówki gdyż nie mam potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz normalnie zarejestrować na siebie, ale dalej będzie 4 os w dowodzie, żeby zarejestrować na 5 trzeba zamontować 3 środkowy pas i jechać na stację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Ok, wolę zostawić tak jak jest żeby nie robić kosztów, nie potrzebuję 5 miejsca. Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za koszty ? Montujesz piąty pas, kupisz za grosze na allegro, i przy następnym przeglądzie załatwiasz sprawę, później łatwiej będzie sprzedać niż takie upośledzone coupe na 4 osoby, nawet Kowal w swoim CC ma 5 osób w dowodzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za koszty ? Montujesz piąty pas, kupisz za grosze na allegro, i przy następnym przeglądzie załatwiasz sprawę, później łatwiej będzie sprzedać niż takie upośledzone coupe na 4 osoby, nawet Kowal w swoim CC ma 5 osób w dowodzie :E

 

Na stacji chyba i tak trzeba zapłacić za papier że jako uprawniony podmiot dokonali zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Znaczy sprawa jest o tyle skompilowana że jest wmontowane jeszcze coś na środkowym siedzeniu, nie wiem czy nie jest to z kanapą zintegrowane. Metalowy stelaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za koszty ? Montujesz piąty pas, kupisz za grosze na allegro, i przy następnym przeglądzie załatwiasz sprawę, później łatwiej będzie sprzedać niż takie upośledzone coupe na 4 osoby, nawet Kowal w swoim CC ma 5 osób w dowodzie :E

Janusz diagnosta Ci to zrobi, normalny każe Ci "spie*****ć" i przyjechać z dokumentem od firmy uprawionej do dokonywania takich zmian + potwierdzenie zakupu NOWEGO pasa bezpieczeństwa (jest ustawa definiująca listę części samochodowych, których ponowne użycie jest zakazane).

 

Hej, kupiłem skodę fabię w kombi, która jest zarejestrowana jako auto ciężarowe, posiada kratkę i jakąś blokadę na środkowym siedzeniu.

Problemu nie ma, tylko nie będziesz mógł jeść i palić za kierownicą.

 

Ps. Ta kratka nie powoduje, że nie będą Ci się składały z tyłu siedzenia aby przewozić większe gabaryty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Janusz diagnosta Ci to zrobi, normalny każe Ci "spie*****ć" i przyjechać z dokumentem od firmy uprawionej do dokonywania takich zmian + potwierdzenie zakupu NOWEGO pasa bezpieczeństwa (jest ustawa definiująca listę części samochodowych, których ponowne użycie jest zakazane).

 

 

Problemu nie ma, tylko nie będziesz mógł jeść i palić za kierownicą.

 

Ps. Ta kratka nie powoduje, że nie będą Ci się składały z tyłu siedzenia aby przewozić większe gabaryty ?

 

Poważnie w takim aucie nie można jeść/palić za kierownicą? Jak to jest z pasażerem?

 

Ps. Ta kratka nie powoduje, że nie będą Ci się składały z tyłu siedzenia aby przewozić większe gabaryty ?

Na to wygląda, lecz nie przewiduję składania siedzeń żeby przewozić lodówki czy coś. Chcę od czasu do czasu po prostu mieć miejsce na bagaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym jedzeniu tak jest napisane w ustawie:

 

5. Kierującemu pojazdem silnikowym, który przewozi osobę, zabrania się palenia tytoniu lub spożywania pokarmów w czasie jazdy. Nie dotyczy to kierującego samochodem ciężarowym, który przewozi osobę w kabinie kierowcy, i kierującego samochodem osobowym, z wyjątkiem taksówki.

 

Dla mnie ten zapis jest bezsensu - bo w pierwszym zdaniu jest "który przewozi osobę" co kompletnie mi się kłóci z drugim zdaniem. Ogólnie auto z kratką jest pojazdem ciężarowym. Jak się czyta różne źródła to najczęściej pada taka interpretacja, że kierowca pojazdu ciężarowego może jeść jeżeli podróżuje z pasażerem a samemu już nie : )

 

 

Edit: Oczywiście nie znam nikogo kto dostał za to mandat ale nie znam wielu kierowców ciężarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedge96PL

Jest też opcja z tego co się zorientowałem, że nie można stawać 4 kołami na chodniku (niby do DMC 2,5 tony).

A jak to jest ze stawaniem 2 kołami tzn. bokiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że wątpię aby ktoś się czepiał osobówki z kratką, swojego czasu nawet były auta "z kratką" ale bez kratki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...