Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_Miluus_

Lagi komputera -100% uzycia dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu mam problem z moim komputerem, caly laguje sie, uruchamianie programow trwa wiecznosc, wszystko sie scina, nawet przy przelaczaniu kart w chromie musze czekac po 15 sekund az sie zaladuje, albo podczas ogladania filmiku na yt dzwiek leci a obraz sie zetnie na kilka sekund. Wyszukiwanie porgramu w menu start trwa conajmniej za dlugo.

Nie wiem co mam zrobic :(

Moja specyfikacja:

i5 4590

8gb ram

msi b85-g43

corsair vs 450w

gtx 1060 6gb

 

Zastanawiaja mnie tez jakies podublowane procesy w menadzerze zadan. Nie wiem czemu chrome zuzywa mi tez ponad 5gb ram jak nigdy tak nie bylo. Przyznam kart mam duzo odpalonych ale jakis czas temu nie bylo takiego problemu.

 

Wrzucam 2 screny z menadzeraz zadan. Dziwne jest to, ze 2 screen zostal wykonany 20-30sekund po 1, a chrome nagle 500mb ramu gdzies "zgubil"

1 screen https://zapodaj.net/bf0eb582bfc65.png.html

2 screen https://zapodaj.net/d770b007dca21.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A podasz model dysku? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzieje się tak przez cały czas? Czy "tylko" przez np.15 min po uruchomieniu PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas

 

sa momenty w ktorych chodzi lepiej, ale i tak sie zacina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obstawiam, że winny jest dysk. Kup sobie dysk SSD, postaw na nim system (najlepiej od nowa, dzięki temu pozbędziesz się różnego rodzaju syfu tj. złośliwe oprogramowanie, o którym nawet nie masz pojęcia) oraz programy, z których najczęściej korzystasz. Zwiększy to znacząco komfort pracy, a cenowo nie obciąży cię to zbytnio (ok. 150zł za 128Gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie mam teraz okazji kupic ssd. wiem ze byloby to dobre rozwiazanie ale kiedys nie bylo takich problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem kiedyś podobny problem (ok. 2 lata temu), po zmianie dysku na SSD problem zniknął.

 

Nie wydając pieniędzy, to możesz wywalić niepotrzebne rzeczy, które uruchamiają się razem z systemem (powinno trochę pomóc, ale cudów nie oczekuj) oraz jeżeli masz czas, to zrób formata i postaw system na nowo, co powinno również pomóc (wywalisz w ten sposób syf, o którym pisałem wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja tez wiem ze jak kupie nowy dysk to nie bedzie problemu, ale pisze chyba tutaj po to zeby rozwiazac ten problem skoro jakis czas temu wszystko chodzilo dobrze. w ostatecznosci kupie nowy dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie napisałeś, jaki masz system. Możesz zrobić defragmentacje dysku, pamiętam, że w windowsie XP pomagała dość mocno.

 

to ja tez wiem ze jak kupie nowy dysk to nie bedzie problemu, ale pisze chyba tutaj po to zeby rozwiazac ten problem skoro jakis czas temu wszystko chodzilo dobrze. w ostatecznosci kupie nowy dysk

Nie denerwuj się, ja ci tylko podaję rozwiązania (nie tylko kupno dysku).

 

A skanowałeś komputer antywirusem, ADWcleanerem i CCleanerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają pewnie racje ale z tego co widzę to:

1. Użycie pamięci RAM sięga 100% i pewnie plik stronnicowania (z powodu braku RAM) zaczyna rzęzić po twardzielu który i tak nie jest szybki i ma co robić.

2. Nie wiem jak to kiedyś chodziło ale pewnie Chrome dostał jakiś update czy coś i z 3 zrobiło się 5 GB + System 1-2GB i parę programów w tle i już nie mamy wolnej pamięci i wracamy do pkt. 1.

 

Czyli albo SSD albo więcej ramu lub oba. Ale najpierw wyłączył bym parę kart w Chromie i zobaczył czy dalej to samo.

Defragmentacje jak dawno nie robiona też powinna pomóc chociaż różnic typu 15s -> 1s bym się tutaj nie spodziewał.

 

A może memy nie kłamią i Chrome dużo pamięci żre (jakby nie patrzeć 5,4GB na screenie to nie mało) i może na innej przeglądarce bedzie lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak kolega wyżej słusznie zauważył obciążenie ramu swoje robi, więc najlepiej jeżeli wymienisz dysk (tak wiem, nie chcesz tego robić) i dołożysz min.4 gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dysk na możliwość wystąpienia błędów i pamięć memtestem,plus powiększyć pamięć wirtualna,wyłączenie grafiki procka w biosie bo też może pamięć zajmować...naprawdę 8GB ramu uważacie za mało do używania przeglądarki i potrzeba dysku SSD aby działał komputer?...owszem dostanie kopa ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

naprawdę 8GB ramu uważacie za mało do używania przeglądarki i potrzeba dysku SSD aby działał komputer?...owszem dostanie kopa ale bez przesady.

Tak naprawdę uważam, że 8 GB Ramu to mało jeżeli ktoś korzysta z wielu (kilkunastu) kart w chrome jednocześnie, sam potrafię zapchać czasami 6gb samą przeglądarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...