Skocz do zawartości
CiekawePytanie

Automatyczne oc gtx 1660

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy warto próbować podkręcić kartę wyżej wymienioną (gtx 1660 z 3 wentylatorami) automatycznym oc? Ktoś tego próbował? Ogólnie to nigdy nie podkręcałem karty ale nie ukrywam że chciałbym to zrobić z tego względu że ta ponoć dobrze się podkręca. Generalnie to się nie znam na podkręcaniu stąd pomysł na skorzystanie z funkcji automatycznej. A i czy np power limit sobie zwiększyć o 14% czy to automatyczne oc samo to zrobi czy będzie na tym standardowym próbowało? A no i czy ta 1 opcja core voltage dużo daje względem wydajności gdyby ją dać na full czy lepiej jej nie ruszać?

 

Czy jest sens kierować się cudzymi ustawieniami do oc? https://ithardware.p...dy-8841-10.html Mam na myśli to że bym zrobił identycznie jak oni, w końcu karta ta sama.

 

Po automatycznym scanie wyszło mi takie coś:

 

21:05:21 Connected to MSI Afterburner control interface v2.3

21:05:24 GPU1 : VEN_10DE&DEV_2184&SUBSYS_3FC71458&REV_A1&BUS_28&DEV_0&FN_0

21:05:24   Core clock     +0MHz

21:05:25 Start testing, please wait a few minutes

21:09:15 Stop testing, please wait a bit

21:09:17 Test completed, confidence level is 90%

21:09:18 GPU1 : VEN_10DE&DEV_2184&SUBSYS_3FC71458&REV_A1&BUS_28&DEV_0&FN_0

21:09:18   Memory clock    +0MHz

21:09:18   Overvoltage    0  %

21:09:18   Power limit    100%

21:09:18   Thermal limit    83 °C

21:09:18   Fan speed 1    Auto

21:09:18 Start scanning, please wait a few minutes

21:09:21 Scanning point 1 of 4

21:13:53 Scanning point 2 of 4

21:16:09 Scanning point 3 of 4

21:19:40 Scanning point 4 of 4

21:28:05 Scan succeeded, average overclock is 58MHz

21:28:05 Dominant limiters

21:28:05   Power

21:28:05 Overclocked curve exported to MSI Afterburner

 

Czy funkcja test to jest od sprawdzania stabilności karty czy trzeba to zrobić jakimś programem (jak tak to jaki polecacie) ?

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda karta inaczej się podkręca, musisz sam próbować i testować najlepiej w wymagających grach (Wiedźmin 3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te 58Mhz na core i +500 na memory i testuj w np wiesku jak kolega wyzej podpowiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszaj core voltage.

Power limit ustawiaj wedle potrzeby. Będzie on bezpośrednio wpływał a temperaturę karty.

Wygooglaj sobie, jakie zegary ustawiały inne osoby na internetach. Będziesz miał punkt odniesienia. 58MHz wydaje się być liczone według zasady, że nauczyciel i poseł zarabiają pieniądze, więc jeśli policzymy im dwóm średnią, to nauczyciele mają się zadziwiająco dobrze, a politycy to poczciwcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power Limit daj na maxa, wtedy bedzie trzymal stabilniej i wyzej zegary. Core voltage nic nie zmieni nawet dajac na maxa. To ustawienie nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to Core voltage coś tam zmienia, ale na minus. Po ustawieniu wyższego Core voltage spadały taktowania. Moją sztukę testowałem na 2070-2085Mhz na rdzeniu i +600Mhz na pamięciach i wszystko działa stabilnie, wyżej jeszcze nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to Core voltage coś tam zmienia, ale na minus. Po ustawieniu wyższego Core voltage spadały taktowania. Moją sztukę testowałem na 2070-2085Mhz na rdzeniu i +600Mhz na pamięciach i wszystko działa stabilnie, wyżej jeszcze nie próbowałem.

Pamięci to i na +1000 mogą pójść jak dobrze trafisz, jak wyżej voltage nie ruszaj ustabilizuj najpierw rdzeń a później możesz się pobawić pamięciami.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makavcio2 fajne porównanie, power limit o ile dobrze wiem to jest od poboru mocy, w sensie że więcej papu w razie potrzeby będzie karta brała z zasilacza? Jak tak to dam sobie na fulla. Testować to będę unigine valley benchmark tylko nie wiem jak konkretnie ustawić:

Api: direcx11,direc9,opengl

quality to od low do ultra jest więc zostawie high czyli jak początkowo było

anti-aliasing to: off x2,x4,x8   (to chyba zmienie z off na x4 bo w grze używam x4).

 

Co będzie mnie ograniczało w oc? Bo chciałbym na full podkręcić ile się da, może temperatury?

 

Edit: dałem +58 i + 500 i działa co teraz i o ile zwiększać? Dodam żę wszystko na fabrycznych ustawieniach (w sensie program) . No i wiadomo ten power limit na 114%.

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Makavcio2 fajne porównanie, power limit o ile dobrze wiem to jest od poboru mocy, w sensie że więcej papu w razie potrzeby będzie karta brała z zasilacza? Jak tak to dam sobie na fulla. Testować to będę unigine valley benchmark tylko nie wiem jak konkretnie ustawić:

Api: direcx11,direc9,opengl

quality to od low do ultra jest więc zostawie high czyli jak początkowo było

anti-aliasing to: off x2,x4,x8 (to chyba zmienie z off na x4 bo w grze używam x4).

 

Co będzie mnie ograniczało w oc? Bo chciałbym na full podkręcić ile się da, może temperatury?

Power limit to dokładnie to, co jest napisane - limit mocy, jaką może pobierać karta jak zwiększysz suwak w prawo to pozwoli jej na więcej papu co za tym idzie stabilniejsze zegary i oc, w pascalach i turingach oc robisz za pomocą tylko tego suwaka i jedziesz core i mem ile uda ci się najwięcej. Voltage nie działa może to i nawet dobrze bo nie wszyscy wiedzą jakie są bezpieczne wartości, na starszych gpu nie jeden spalił sekcję zasilania w lecie przez zbyt wysokie napięcie :E

+58 na rdzeniu to nic daj od razu +100 pamięci zostaw narazie na +500 ustabilizuj rdzeń, większe wartości takwoania pamięci mogą ograniczać lepsze OC rdzenia.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power limit to dokładnie to, co jest napisane - limit mocy, jaką może pobierać karta jak zwiększysz suwak w prawo to pozwoli jej na więcej papu co za tym idzie stabilniejsze zegary i oc, w pascalach i turingach oc robisz za pomocą tylko tego suwaka i jedziesz core i mem ile uda ci się najwięcej. Voltage nie działa może to i nawet dobrze bo nie wszyscy wiedzą jakie są bezpieczne wartości, na starszych gpu nie jeden spalił sekcję zasilania w lecie przez zbyt wysokie napięcie :E

+58 na rdzeniu to nic daj od razu +100 pamięci zostaw narazie na +500 ustabilizuj rdzeń, większe wartości takwoania pamięci mogą ograniczać lepsze OC rdzenia.

 

Ok czyli core clock zwiększać ile się da a jak się wywali to cofnąć do wartości poprzedniej i potem memory clock do oporu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli core clock zwiększać ile się da a jak się wywali to cofnąć do wartości poprzedniej i potem memory clock do oporu ?

jak sie wywali to zmniejszaj powoli np o 10mhz czyli jak sie wywali np na +150 to wróć do fabrycznych i daj +140 i tak powoli dojdziesz do największej stabilnej wartości. +500 ma pamięciach to taki standard nie powinno robić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to zostawię +500 i będę leciał z core clock teraz miałem 115 a na ithardware podkręcili 120/900 zobaczymy jak będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta po mocniejszym oc przegania stockowego 1660Ti wlasnie ze wzgledu na 114%PL

U mnie stabilne 120/800 dalej nie probowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na pamięci dałem 999 (jak dam 1000 to komp zaczyna świrować) i 125 na rdzeniu. Max temperatury to 67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power limit na max i wtedy puść testa.

Dałem na maxa, 119/900 wyszło stabilnie wyżej nie próbowałem. Próbować?

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem na maxa, 119/900 wyszło stabilnie wyżej nie próbowałem. Próbować?

To jest już dobry wynik 5-10 mhz w tą czy w tą nie zauważysz nawet różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie oc nie wpływa na żywotność nic się nie martw.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za pomoc :). Dodam że udało mi się wyciągnąć pamięci na 999 jak kolega wyżej a na 1000 już nie idzie. Podsumowując:

Core Voltage - nie ruszałem

Power limit wiadomo na max'a 114%

Temp limit zostawiłem fabrycznie 83C

Core clock 119

Memory clock 999

Fan speed auto

 

Także chyba gites.

Ciekawe jak poradziłaby sobie wersja z 2 wentylatorami bo nie wiem czy dopłata była słuszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghotti

Czym testujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym testujesz?

 

https://benchmark.unigine.com/valley

 

Dodam że ucieszyłem się zbyt wcześnie gdyż po odpaleniu gry ona po prostu nie działa, znaczy odpala się ale jest może 1 fps. W menadżerze zadań karata niby na 1% jest używana za to procek prawie na 100%. Także coś jest chyba niestabilne czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghotti

Testy testami, a gra grą. Też mi przechodziły testy w prime, Aida a Wiedźmin 3 miał freezy albo blue screen. Także testuj dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę po OC najlepiej przetestuj Wieśkiem 3 (najlepiej kilka godzin grania) lub Metro Exodus. Jeśli w tych grach będzie stabilnie bez zwiech, crashy sterowników, czarnych ekranów lub artefaktów, to dopiero wtedy można uznać że OC jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...