Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iBracho

Ryzen 5 2600/X Ryzen 7 2700 z Amazon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Przymierzam się do kupna nowego komputera. Mam do wydania ok, 400$ na Amazon.com i chciałbym je przeznaczyć na procesor, chłodzenie i 16gb ram 3400MHz. Reszta podzespółow będzie z polskich sklepów.

W budżecie mieszczą się: Ryzen 5 2600 2600X i 7 2700. Płyta na 99% będzie to MSI B450 Tomahawk chyba że jest coś ciekawszego za ok 450/500zł.

Cenowo wygląda to tak:

Ryzen 5 2600 - 165$

Ryzen 5 2600X - 190$

Ryzen 7 2700 - 225$

 

Warto dokładać te 60$ do 7 2700? Czy lepiej zostać przy Ryzenie 5 2600, podkręcić go do 4Ghz a różnicę w cenie wydać na coś innego.

Czekać na ryzeny 3000 niestety nie mogę ponieważ chciałbym złożyć komputer jak najszybciej.

Raczej chciałbym aby platforma przetrwała do następnej generacji GPU i nie zestarzała się dość szybko.

Procek pod GTX 1660Ti/RTX2060

 

Przeznaczenie PC: Głównie gry, szczególnie chciałbym aby Battlefield 1, 4 i 5 działały bez większych spadków abym mógł komfortowo grać w 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieścisz w budżecie Ryzen 2700 to bierz, jak nie to 2600. X nie ma sensu brać jak i tak będziesz kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz do wydania 400$ na amazon to kup tam wszystko z wyjątkiem procesora :) najlepsza opcja cpu to ryzen 1700 za 600pln w polskich sklepach + oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

O to to. Albo weź tego 2600. Ogólnie weź procek jak najtańszy tylko po to żeby za kilka miesięcy z jak najmniejszą stratą wymienić go na Ryzena 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

O to to. Albo weź tego 2600. Ogólnie weź procek jak najtańszy tylko po to żeby za kilka miesięcy z jak najmniejszą stratą wymienić go na Ryzena 3000.

 

Biorę 5 2600 i go sobie troszkę podkręce bo jest w fajnej cenie na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Amazonie jest Ryzen 7 1700 za $159,65 i to chyb a najlepsza opcja. 8 rdzeni, max. zegar oc bardzo zbliżony. No i R7 to jak i7, może lepiej trzymać cenę w przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Ewentualnie wziąć najopłacalniejszego z Ryzenów (1700) i przy pierwszej okazji wymienić go na Ryzena 3000. Nie sądzę, żeby w krótkiej perspektywie cena Ryzena 1700 spadła poniżej 500 zł, więc wiele się nie straci na zakupie. Większy znak zapytania to wydajność w grach i podkręcając Ryzenów 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że spadki fps na R5 2600 nawet po OC będą na tyle duże że nie zapewnią komfortowej gry w 144hz ?

Widziałem pare filmików na yt i z fps nie było źle. Praktycznie zawsze powyżej 120fps po obniżeniu paru detali.

Wiadomo, że intel by był lepszy ale różnica cenowa jest dość spora i nie wiem czy jest to warte dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warte dopłaty jest te 144Hz (no chyba ze jestes e-sportowcem) jakieś 75Hz to moim zdaniem wszystko czego trzeba i wtedy AMD jest super

Jeśli jednak uważasz ze musisz mieć te 144 to wtedy musisz tez miec Intela bo i nawet on nie zawsze da te "144" ale na pewno częsciej.

 

Monitor 144hz (ten z sygnaturki) mam już dobre 4 lata. Miałem wtedy I5 4670k + GTX960 i przyjemnie sie grało w takiego BF4 po obniżeniu detali. W CS GO również.

Jeśli Ryzen zda egzamin w battlefieldach i utrzyma te 120-150 fps to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 144hz (ten z sygnaturki) mam już dobre 4 lata. Miałem wtedy I5 4670k + GTX960 i przyjemnie sie grało w takiego BF4 po obniżeniu detali. W CS GO również.

Jeśli Ryzen zda egzamin w battlefieldach i utrzyma te 120-150 fps to będę zadowolony.

Jak nie masz problemu z obniżaniem detali, to ryzen jest opcją do rozważenia. Sam przymierzam się do zakupienia monitora 240hz (xD) do R7 1700 i wiem, żeby ogarnąć chociaż te 144fpsów w grach to będę ostro zjeżdżał z detalami. No i zrobić OC procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżanie detali niewiele pomaga w przypadku procesorów. Nie ma co się łudzić, nie będzie aż tak dobrze jak na highendowym Intelu. Możliwe, że Ryzen 3000 coś zmieni w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
    • https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-co-po-ukrainie-swiat-szykuje-sie-na-zwyciestwo-rosji,nId,7456691#crp_state=1 Rosja miała upaść po dwóch dniach przecież? https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/politico-650-tys-mezczyzn-ucieklo-z-ukrainy-przed-poborem-a-na-froncie-spada-morale,826139.html Niewolnicy nie chcą walczyć za skorumpowany faszystowski kraj
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...