Forum PCLab.pl: NAS Synology, backup G Suite (Team Drives) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

NAS Synology, backup G Suite (Team Drives) modele z "+"

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 07:53

Dzień dobry PCLabie! Poszukuję opinii o Active Backup for G Suite, konkretnie o opcji backupowania (i przywracania) Team Drives https://www.synology...veBackup-GSuite
Czy może ktoś z was używa takiego rozwiązania? Czy jest z niego zadowolony? A może nie? Dlaczego? :)

Na przyszły rok planuję zakup niewielkiego urządzenia dla fundacji w której pracuję - lada chwila zaczniemy korzystać z Team Drives, i szukam sposobów na tani backup. Na razie będzie to rclone, ale wolałbym coś bardziej intuicyjnego i wygodnego, np DS218+... Tylko nie udało mi się (so far) zdobyć takiego urządzenia do przetestowania.
Byłbym wdzięczny za opinie :)

#2 Użytkownik jest niedostępny   zyb3usz 

• InClusive
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 08:23

yyyy, ale po co Ci backup chmury ?
Jak bedziesz chciał przenieść dane do innej usługi, wtedy je ściągniesz
Nie wiem jaki plan G suite masz ale w Bussiness i Enterprise na pewno masz takie coś jak Voult, gdzie ustawiasz sobie co i ile czasu ma być przechowywane.
Ponadto, jak ktoś coś usunie w team drive (a nie jest adminem/wlascicielem dysku) to w koszu dysku jest to widoczne

#3 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 10:45

G Suite Edu. Backup potrzebny, bo tak ;) Szefowa i procedury wymagają byśmy mieli backup lokalnie u siebie.
Zależy mi też na możliwości odzyskania wersji pliku z konkretnej daty, nie tylko plików usuniętych. Wydaje mi się, że Vault mi tego nie umożliwia. Historia zmian w plikach Google'owych też niewiele mi tu da, bo pracować będziemy głównie na plikach MS Office.

Ten post był edytowany przez Gobli dnia: 09 Kwiecień 2019 - 10:56

#4 Użytkownik jest niedostępny   zyb3usz 

• InClusive
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 10:55

yyy, no ale pliki office tez na g drive można zapisywać z rożnymi wersjami...
A skoro chcecie backupować chmurę, to proponuję pobrać Drive file stream, i z niego ciągnąć/synchronizować na qnapa czy inny NAS, skoro chcecie robić odwrotnie...

#5 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 11:15

Zobacz postzyb3usz, o 09 Kwiecień 2019 - 11:55, napisał(a):

yyy, no ale pliki office tez na g drive można zapisywać z rożnymi wersjami...
A skoro chcecie backupować chmurę, to proponuję pobrać Drive file stream, i z niego ciągnąć/synchronizować na qnapa czy inny NAS, skoro chcecie robić odwrotnie...

Wesz co, chcę po swojemu ;)
Drive File Stream używać będziemy do dostępu do Dysków Zespołów, jasne (no i podwójny zapis pliku: do cache aplikacji oraz do miejsca docelowego - po co, skoro można tanio tego uniknąć). Skoro backup ma trafiać np. na NAS, to czemu by sam NAS nie miał wszystkiego wykonywać? Stąd pytanie o rozwiązanie Synology.
A historia plików MS Office...? Opisz proszę co i jak - bo poza OneDrive for Business, SharePoint i windowsowym Shadow Copy nie wiem jak taka historia pliku by miała wyglądać. Google sam z siebie nie tworzy historii dla nie swoich formatów, nie widziałem też takiej opcji do włączenia. A Office sam z siebie tworzyć może jeden backup pliku przy jego zapisie, i przy każdym kolejnym zapisie zastępuję ów backup, więc cofnąć się można tylko o jeden krok.

Ten post był edytowany przez Gobli dnia: 09 Kwiecień 2019 - 11:23

#6 Użytkownik jest niedostępny   zyb3usz 

• InClusive
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 13:07

Jak sam napisałeś, zrób po swojemu...
Nie widzę sensu trzymania backupu z G Suite na lokalnym backupie...
Pokombinuj z otwieraniem plików MS w G Suite, to w końcu zobaczysz,dowiesz się jak tworzy się kopię/wersje także plików od MS

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 13:22

Zobacz postzyb3usz, o 09 Kwiecień 2019 - 14:07, napisał(a):

Nie widzę sensu trzymania backupu z G Suite na lokalnym backupie...
Pokombinuj z otwieraniem plików MS w G Suite, to w końcu zobaczysz,dowiesz się jak tworzy się kopię/wersje także plików od MS
Jak napisałem: to nie mój pomysł, by backup był lokalnie. Tego wymagają nasze wewnętrzne procedury ochrony danych. Nie mam takiej siły przebicia by je zmienić.
Gdybyśmy chcieli pracować w przeglądarce, to spoko. Ale dlatego piszę o plikach MS Office, bo z MS Office korzystamy, i korzystać w przyszłości chcemy. Ciężko jest zmieniać przyzwyczajenia użytkowników.

Ponawiam pytanie z pwszego posta: czy ktoś miał do czynienia z Active BAckup for G Suite w urządzeniach Synology i może swoje 3 grosze do tematu dopisać? :)

#8 Użytkownik jest niedostępny   zyb3usz 

• InClusive
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 13:32

odpal na próbę i sprawdź, chyba, że nie macie nawet jeszcze NASA,
Zapewne, musisz mieć podłączone konto , które ma uprawnienia admina, aby to coś dostało pełen dostęp do dysków zespołu, w momencie, kiedy zwykły użytkownik utworzy taki dysk zespołu, a Ty nie będziesz o tym wiedział, cała idea pójdzie się....bo ten dysk nie będzie podłączony do appki od synology

#9 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 13:43

Ano jak napisałem, NASa jeszcze nie mamy - próbowałem zdobyć urządzenie do testów, ale nie dało rady (a na zakup całkiem w ciemno tez nie mam teraz zgody).
Tylko ja będę mógł tworzyć dyski zespołu, o to już zadbałem - więc w każdym dysku zespołu jest mój user.

Przed zakupem chciałbym (najlepiej sam, mając przy sobie urządzenie) potwierdzić jak apka działa - jak szybko robi backup, jak działa przywracanie pojedynczych plików czy całych dysków zespołów etc.

#10 Użytkownik jest niedostępny   zyb3usz 

• InClusive
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 14:26

O fuck...co to za firma krzak ?
Że wymogi ma, jak hohoho, a kasy brak..?
kup sobie prywatnie, potestujesz 10 dni i zwrócisz w związku z prawem do zwrotu 14 dni.
Słaba ta wasza firma, jak nie chcą wam udostępnić urządzenia do testów z dedykowaną apką do usługi na której siedzicie

Edit
Jak chcesz, poproszę szanowne Synology aby dostarczyli mi do testów ów małego NASa (jakiś konkretny model Cię interesuje ?) i psrawdzę to dla Ciebie, ale nie wcześniej jak maj

Ten post był edytowany przez zyb3usz dnia: 09 Kwiecień 2019 - 14:28

#11 Użytkownik jest niedostępny   Gobli 

• Dismay
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Kwiecień 2019 - 15:02

Nie krzak, tylko edukacja. Tu kupa wspaniałych pomysłów, procedur, etc, ale kasy jak zwykle brak ;)
Synology odsyłało mnie do swoich partnerów, abym od nich próbował do testów dostać (model DS218+, mały, względnie tani). Niestety każdy kręci nosem, że tych tanich to do testów nie pożyczają.

Kupienie prywatnie i potem oddanie to ostateczność - myślałem już o tym.

Strona 1 z 1