Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Forii

Przejście z 24 cali 1080p TN na 32 cale 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie posiadam LG 24GM79G-B 1080p na matrycy TN 144hz -> wczesniej mialem 60hz monitor IPS stad przejscie na 144h bylo bajeczne ze zakochalem sie w tej plynnosci, kolory jednak na minus

 

Chciałbym przejść na "wyższy poziom" i kolega poleca oto taki monitor w bardzo fajnej cenie:

Mowa o:

AOC AGON AG322QC4

 

Co tez mnie interesowało czy monitor ten ma wsparcie G sync Compatible, i okazało się że tak, więc można powiedzieć że w cenie 1900 zł dostaje monitor g sync 144hz, 1440p i jeszcze 32 cale na matrycy VA.

Na matrycy TN kolory jednak są ubogie, a mysle ze 1ms vs 4ms to nie warto sie w to zaglebiac. VA to podobno idealny balans miedzy kolorami a szybkoscia dzialania.

 

Monitor oczywiscie do Pro grania w fpsy /competive

 

Porównując go tutaj na tej stronce z moim

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8266a9cdd

To brakuje mi troche Super Resolution opcji wbudowanej w monitor, bez ktorej nie wyobrazam sobie grać bo dana funkcja w moim monitorze wyostrza kontury co sprawia ze duzo latwiej jest widziec przeciwników, bez tej opcji obraz jest moze i normalny ale taki "blurowaty". Nie widze tez opcji black stabilizer. Ciekawi mnie tez free sync 2 technology, dwójka jakas lepsza? choc i tak mam nvidia wiec bede korzystal z g sync comp jak juz

 

Co myslicie o tym monitorze? Chetnie uslysze inne propozycje, niedlugo mam urodziny to moge sobie cos kupic :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA realnie ma 8-10ms plus imput lag 3-4 ms, z tego co pamiętam ? ogólnie ten monitorek jest spoko, ale lekko smuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA realnie ma 8-10ms plus imput lag 3-4 ms, z tego co pamiętam �� ogólnie ten monitorek jest spoko, ale lekko smuży.

 

czyli kłamią z tymi 4ms? :P czy to z mbr?

a dobra widze ze minimum 4ms a max 20ms :o choc wiadomo to nie 1sekunda lagu tylko 0,02s a to chyba warto poswiecic na poczet lepszego obrazu, szczegolnie ze lubie sobie czasem netflixa obejrzec

Smuży, tzn?

 

A no i podstawka troche wysoka :/ wole jak monitor jest nizej biurka

 

Jestem troche wymagający :)

 

Ew. max moge dać 2500 zł by było już zacnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli grasz w FPS'y i chcesz osiągać dobre wyniki to pozostaje Ci tylko monitor na matrycy TN, który jest najszybszy. Niestety jakość obrazu jest gorsza, ale jest to nieistotne dla pro gracza. Na twoim miejscu pozostałbym przy aktualnie posiadanym LG, który jest szybszy od każdej VA 144 Hz. Smużenie to mała płynność, "rozmazywanie się" obrazu przy szybkich ruchach. Ponadto 32 cale to za dużo na gry FPS, nie ogarniesz tego co się dzieje na ekranie. Maks to 27 cali, ale nie polecam tej wielkości przy FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za temat, najwolniejsza VA jako optimum między kolorami i szybkością bo tn 1ms vs 4ms va :E

 

 

A na koniec bomba:

 

 

Monitor oczywiscie do Pro grania w fpsy /competive

 

 

O panie, najlepiej TN a ewentualnym optimum to można nazwać szybkiego IPSa a nie smużącą VA która przy niektórych przejściach będzie robić 30-40ms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kłamią z tymi 4ms? :P czy to z mbr?

a dobra widze ze minimum 4ms a max 20ms :o choc wiadomo to nie 1sekunda lagu tylko 0,02s a to chyba warto poswiecic na poczet lepszego obrazu, szczegolnie ze lubie sobie czasem netflixa obejrzec

Smuży, tzn?

 

A no i podstawka troche wysoka :/ wole jak monitor jest nizej biurka

 

Jestem troche wymagający :)

 

Ew. max moge dać 2500 zł by było już zacnie

 

Ja do tej pory siedzialem na TN Benq XL2411Z i ostatnio kupiłem dla znajomego Asus ROG PG279Q 165Hz i nawet na tak szybkim IPS widzę ze jest on niwznacznie wolniejaszy niz TN ale rekompensuja to o niebo lepsze kolory. Mnie oaobiscie nie przeszkadza srebrzenie czy też slabsza czerń w porownaniu do VA ale smużenia tej ostatniej nie jestem w stanie zdzierżyć ?

 

Nie tyle kłamią co mijają sie troche z prawda podając czas reakcji GTG nie BTB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie, no nie znam sie a chcialem zamiescic wszelkie szczegoly, bym niczego nie pominal stad moze temat jest chaotyczny :P

A ips to nie jest zbyt jaskrawy? IPS wydaje mi sie ze ma najszybszy input lag /MS , stąd to VA takie optimum miedzy TN a IPS, ale moze przesadzam i upgrejd faktycznie zbedny

 

Smużenie faktycznie odpada, nawet na swoim mam opcje usuniecia bluru "blur reduction"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok faktycznie, no nie znam sie a chcialem zamiescic wszelkie szczegoly, bym niczego nie pominal stad moze temat jest chaotyczny :P

A ips to nie jest zbyt jaskrawy? IPS wydaje mi sie ze ma najszybszy input lag /MS , stąd to VA takie optimum miedzy TN a IPS, ale moze przesadzam i upgrejd faktycznie zbedny

 

Smużenie faktycznie odpada, nawet na swoim mam opcje usuniecia bluru "blur reduction"

 

Zależy czy więcej grasz, czy ogladasz filmy. W pierwszej opcji IPS ale na bank bedzie BLB widac przy ogladaniu filmów w ciemności. Przy IPS zawsze musisz mieć jakieś dodatkowe źródło światła. VA nie ma z tym az takiego problemu no i nie srebrzy oraz ma głębsza czerń, niestety smuży, jak dla mnie to masakrycznie, ale ja jestem dziwny bo nie przeszkadza mi BLB w IPSach ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy więcej grasz, czy ogladasz filmy. W pierwszej opcji IPS ale na bank bedzie BLB widac przy ogladaniu filmów w ciemności. Przy IPS zawsze musisz mieć jakieś dodatkowe źródło światła. VA nie ma z tym az takiego problemu no i nie srebrzy oraz ma głębsza czerń, niestety smuży, jak dla mnie to masakrycznie, ale ja jestem dziwny bo nie przeszkadza mi BLB w IPSach

To chyba zostaje na tym co mam bo w sumie sie przyzwyczailem to co mam w filmach i nie jest tak zle xd

jak zwykle jak to ja to kombinuje bo chce coraz lepszy sprzet xd

moze w ramy zainwestuje by miec jakies lepsze bo z OC ciezko mi idzie, albo dokupie te same ale dodatkowe 16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczy się szybkość to możesz spróbować najszybszych TNek 240Hz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedl w IPS. Najlepsza TNka nie pokaze tyle kolorow co IPS. Ostatnio przekonalem sie, że w Strzelaninach typu CS:GO czy BF jest to niemal tak samo ważne jak wysokie odświeżnie monitora i pierdyliard kl/s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kłamią z tymi 4ms? :P czy to z mbr?

a dobra widze ze minimum 4ms a max 20ms :o choc wiadomo to nie 1sekunda lagu tylko 0,02s a to chyba warto poswiecic na poczet lepszego obrazu, szczegolnie ze lubie sobie czasem netflixa obejrzec

Smuży, tzn?

 

A no i podstawka troche wysoka :/ wole jak monitor jest nizej biurka

 

Jestem troche wymagający :)

 

Ew. max moge dać 2500 zł by było już zacnie

VA ma przyzwoity czas reakcji przy jasnych i średnich kolorach, ale wysoki przy ciemnych(głównie czarnym).

IPS ma podobny czas reakcji do VA, tyle że nie jest wolniejszy przy ciemnych kolorach.

TN smuży najmniej, bo grania pro/dla wyników w tabeli będzie najlepszy.

Do tego każdy monitor niezależnie od matrycy może mieć tryb "blur reduction", który zniweluje smużenie ale obniży jasność i obraz będzie migotał.

Każda matryca może mieć dobre kolory, ale na TN jest to właściwie niemożliwe do uzyskania na całym ekranie, bo ma słabe kąty widzenia i nie ma znaczenia, że patrzysz na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, bo również poszukuję czegoś o większym rozmiarze (32 cale max) co zastąpiłoby BenQ XL2430T. Lubię grać w fpsy, jak mam czas to gram w nie bardzo dużo (głównie Apex, Quake, CS:GO). Dlatego najważniejsze dla mnie jest to żeby na monitorze nie było żadnych powidoków ani innego badziewia (na tym benq w csie i w quake gram na 144hz i jest ok, tymczasem w Apexie nie jestem w stanie dobrze strzelać na bliskich odległościach bo mam wrażenie, że ekran się rozmazuje - dopiero po włączeniu 120hz i blur reduction gra mi się komfortowo). Kolory to sprawa drugorzędna chociaż może i wypadałoby do i9 9900k i rtx 2080 kupić coś lepszego. Założyłem własny temat, proponowane były mi jakieś monitory na VA i coś tam z IPS. Poczytałem trochę z czym to się je i doszedłem do wniosku, że VA to nadaję się do wyświetlania statycznych obrazów a nie szybkich gier. Zostaje IPS albo TN. O IPS też nie naczytałem się wiele dobrego, a to jakieś problemy z QC, a to IPS glow lub bleeding. Z kolei na TN jest narzekanie, że to najgorsza matryca z beznadziejnymi kolorami. Już sam nie wiem co o tym myśleć. Naprawdę nie ma nic godnego polecenia do 2500 zł, tak żebym mógł to kupić, rozpakować postawić na biurku i grać bez bawienia się w jakieś wymiany aż trafię na sprzęt zdatny do użytku? Chyba, że to jest takie wyolbrzymianie na siłę, bo patrząc na zdjęcia monitorów na IPS (np aorus czy acery) mój benq wypada podobnie i jakoś mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS przez większość czasu nie będzie jakoś znacznie szybszy od VA, właściwie będzie tylko wtedy, gdy na ekranie pojawi się czarny kolor w akompaniamencie jakiegoś ciemnego, więc kup TN, najlepiej 240 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS przez większość czasu nie będzie jakoś znacznie szybszy od VA, właściwie będzie tylko wtedy, gdy na ekranie pojawi się czarny kolor w akompaniamencie jakiegoś ciemnego, więc kup TN, najlepiej 240 Hz.

240hz to juz potrzeba 244 klatek, inaczej bedzie mu lagowało, sam mam ciezko z monitorem 144hz, gdy tylko klatki ponizej 144 zejda to czuc ten drop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz to juz potrzeba 244 klatek, inaczej bedzie mu lagowało, sam mam ciezko z monitorem 144hz, gdy tylko klatki ponizej 144 zejda to czuc ten drop

Gość ma 2080 i 9900k o klatki bym się nie martwił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz to juz potrzeba 244 klatek, inaczej bedzie mu lagowało, sam mam ciezko z monitorem 144hz, gdy tylko klatki ponizej 144 zejda to czuc ten drop

Od tego jest FreeSync/G-Sync, poza tym gry to "głównie Apex, Quake, CS:GO" na RTXie 2080 oraz i9 9900k. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram tylko i wyłącznie w te gry, czasem zagram w coś AAA. Dlatego właśnie nie nastawiam się jakoś specjalnie na te 240Hz, bo w nowych tytułach ponad 240 fps jest mało realne. Bardziej interesuje mnie kwestia tego typu - czy kupując IPS bądź VA 144hz nie zrobię znacznego downgrade pod względem płynności wyświetlanego obrazu w porównaniu do obecnej TNki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz krok do tyłu jeżeli chodzi o płynność, ale ze 2-3 do przodu jeżeli chodzi o jakość obrazu, bo o ile dobrze pamiętam ten BenQ był poniżej przeciętnej w tej kwestii. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

240hz to juz potrzeba 244 klatek, inaczej bedzie mu lagowało, sam mam ciezko z monitorem 144hz, gdy tylko klatki ponizej 144 zejda to czuc ten drop

Nie wypowiadaj sie na tematy o ktorych nie masz pojecia, nic mu nie bedzie lagowalo, ty masz ciezko nie z monitorem a sam ze soba i nie musisz przenosic takich glupich po calym forum. lag przy 239fps :lol2:

 

Nie gram tylko i wyłącznie w te gry, czasem zagram w coś AAA. Dlatego właśnie nie nastawiam się jakoś specjalnie na te 240Hz, bo w nowych tytułach ponad 240 fps jest mało realne. Bardziej interesuje mnie kwestia tego typu - czy kupując IPS bądź VA 144hz nie zrobię znacznego downgrade pod względem płynności wyświetlanego obrazu w porównaniu do obecnej TNki?

Jesli wiazesz jakas kariere w kwesti grania competetive to owszem zrobisz spory downgrade i tutaj idziesz w 240Hz Tn, jesli wyniki tak po prostu dla siebie to szybki IPS bedzie kompromisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram tylko i wyłącznie w te gry, czasem zagram w coś AAA. Dlatego właśnie nie nastawiam się jakoś specjalnie na te 240Hz, bo w nowych tytułach ponad 240 fps jest mało realne. Bardziej interesuje mnie kwestia tego typu - czy kupując IPS bądź VA 144hz nie zrobię znacznego downgrade pod względem płynności wyświetlanego obrazu w porównaniu do obecnej TNki?

 

Ja mam Benq XL2411Z 144Hz i wlasnie zmieniłem go na Asus PG279Q 165Hz (jeszcze czeka do porównania Acer Nitro VG270UPBMIIPX) i powiem Ci, że kolorki maja znaczenie!

Co prawda nawet te 165Hz nie ratuje tego Asusa w kwestii plynnosci obrazu przy bardzo dynamicznych ruchach myszą ale większa przestrzeń kolorystyczna rekompensuje to z nawiązką. Znacznie lepiej widać przeciwnika w ciemnych miejscach. Generalnie gra mi się lepiej. np. Apex Legends przestal wyglądać jak rozmazana plama ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Benq XL2411Z i wlasnie zmieniłem go na Asus PG279Q 165Hz i powiem Ci, że kolorki maja znaczenie!

Co prawda nawet te 165Hz nie ratuje tego Asusa w kwestii plynnosci obrazu przy bardzo dynamicznych ruchach myszą ale większa przestrzeń kolorystyczna rekompensuje to z nawiązką. Znacznie lepiej widać przeciwnika w ciemnych miejscach. Generalnie gra mi się lepiej. np. Apex Legends przestal wyglądać jak rozmazana plama ?

Tylko pytanie, po co doplacać 1k do g sync, skoro są monitory free sync ktore maja g sync compatible?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, po co doplacać 1k do g sync, skoro są monitory free sync ktore maja g sync compatible?

 

Dalem za niego 1700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem za niego 1700 ?

jak to mozliwe skoro na necie za 3k?

uzywka? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...