Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jan092

Komputer nie ma połaczenia z siecią przez switch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na ścianie znajduje się gniazdko z dwoma portami. Jeden służy do podłączenia komputera do sieci lokalnej, drugi port służy do telefonu VoIP. Z racji tego, że potrzeba zamontować nowe stanowisko postawiłem switcha (TP LINK SG105) który powinien udzielić połączenia sieci lokalnej do dwóch komputerów stacjonarnych. Niestety tylko jeden komputer dostaje odpowiednie ip(tzn. 192.168.10.xxx). Drugi natomiast z automatu dostaje 10.0.0.xxx.

 

Co sprawdziłem:

1) komputer podłączony bezpośrednio do gniazdka działa i wyszukuje sieć lokalną, natomiast drugi komputer nie ma wcale połączenia. (opcja bez switcha) z czego wynika że komputer jak i karta sieciowa są skonfigurowane w taki sposób aby mogły sobie to ip ściągnąć,

2) ustawienie ip statycznie jak i adresu serwera DNS też nie rozwiązuje problemu,

3) dla testu podłączyłem laptopa do kabla który idzie od switcha i dostaje podobny adres 10.0.0.xxx

 

Być może trzeba zmienić coś w portach. Pozdrawiam

 

EDIT: Komputer podłączony przez switch ma internet i działa, ale chodzi mi o połączenie z lokalną siecią której adres komputer nie może znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko w ścianie - a co po drugiej stronie gniazdka? Może problem leży właśnie tam, w ustawieniach routera, serwera DHCP, czy co tam masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdko z dwoma portami, jeden do pc, drugi do telefonu leci do serwerowni skąd powinno normalnie pobrać adresy i sprawnie działać. Podłączyłem komputer w innym miejscu i najzwyczajniej dostał normalny adres i łączył się z siecią lokalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz na routerze wełączonej usługi bindowania adresów ip do MAC karty w pc ?

No ale skoro nie wiesz co jest grane, to tym bardziej nie wiesz co jest na routerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...