Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Reverse Flash

32GB RAM - Komputer niestabilny

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obecnie 4 kości HyperX Predator 8GB 3200 CL16. Niestety, męczą mnie freezy komputera w grach - dość losowo (czasami po paru minutach, nieraz po paru godzinach). Po takim crashu zwykle komputer nie chce się uruchomić a jedyne co pomaga to wyciągnięcie jednej kości i wsadzenie jej z powrotem. Pamięci sprawne, testowane memtestem kilka razy. Profil XMP1 3200 CL16. Podczas używania 16GB RAM problem nie występował. Próbowałem reinstalacji Windows i update BIOSu ale nie pomogło.

 

Reszta sprzętu to:

- i7 8700k

- Asrock Z370 Extreme4

- Samsung EVO NVME M.2 960 i 970

- MSI GTX1070

- Seasonic FocusPlus 750W

 

Skończyły mi się już pomysły więc będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy obniżonej częstotliwości RAM tez występują problemy? Ustaw 2400/2666 i sprawdź. Może płyta nie ogarnia dobrze 4 banków RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP w konfiguracji 1DPC (jeden moduł na kanał) zwykle jest stabilne.

XMP w konfiguracji 2DPC zwykle nie jest stabilne.

 

Musisz ręcznie dostabilizować pracę na tych taktowaniach - tak, jakbyś manualnie podkręcał ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem ręcznie 3200 CL16 1.35v. Jak nie pomoże będę próbował obniżać taktowania. Według Memory QVL płyta wspiera 4 moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia IO i SA ustawiłeś odpowiednie czy są na auto? Niestety bardzo często podaje za wysokie. Co do napięcia dram to z kolei ja bym dał ciut większe niż standardowo podawane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz obniżać taktowania, to spróbuj najpierw podwyższyć o oczko tRCD i tRP ( zrobić 16-17-17 ) i dodać na Dram 20 mV 1.37V. Starata powinna być mniejsza, niż zejście o cały strap w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...