Skocz do zawartości
nbvbn

Windows Server 2016 - Instalacja drukarki

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednym z komputerów AD zainstalowałem drukarkę USB i udostępniłem ją przez ten komputer w sieci. Na drugim komputerze zalogowałem się z uprawnieniami administratora, dodałem drukarkę udostępnioną i wydrukowałem kilka stron. Po wylogowaniu się i zalogowaniu na profil użytkownika AD, komputer nie widzi zainstalowanej drukarki. Jak zrobić, aby na tym konkretnym komputerze była zainstalowana drukarka dla wszystkich logujących się przez AD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na kontroler AD, dodaj rolę serwera druku, i wskaż tamtą drukarkę jako docelową. Będziesz mógł opublikować ją dla konkretnych użytkowników, grup użytkowników czy stacji roboczych (GPO)

Chociaż ja robiłem to dla drukarek sieciowych, a nie USB podłączonych do jednej stacji.

Edytowane przez 1minuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się na kontroler AD, dodaj rolę serwera druku, i wskaż tamtą drukarkę jako docelową. Będziesz mógł opublikować ją dla konkretnych użytkowników, grup użytkowników czy stacji roboczych (GPO)

Chociaż ja robiłem to dla drukarek sieciowych, a nie USB podłączonych do jednej stacji.

u mnie np co bym nie zrobił to nie sieciowej drukarki tak nie dodam ;)

 

Udostępniam drukarkę na kliencie normalnie i zaznaczam "wyświetl w katalogu"

potem widać ją w komputerze na "Użytkownicy i komputery usługi Active Directory"

i jak tam ją widać to w "Zarządzanie zasadami grupy" udostępniam ją określonym osobom/grupom poprzez GPO.

 

PS. potem można np zdalnie wywalać zacięte głupoty z bufora itp poprzez AD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...