Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gwiazdorek88

Jaki dysk przenośny do rejestrowania dźwięku audio?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić dysk przenośny około 500GB na USB do rejestrowania dźwięku audio w formacie.. wav. Czy wystarczy taki z alledrogo za 100zl czy szukać czegoś lepszego? Jeśli tak to jakie modele warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla dwóch kanałów po 192kHz/24bit prędkość zapisu to niewiele ponad 1MB/s (~192000*2*24/1000000). Każdy dysk USB 2.0 czy nawet przyzwoity pendrive powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety te "przyzwoite" markowe potrafią mieć spadki do 2 MB/s (miałem parę takich).

 

Potrzebuję kupić dysk przenośny około 500GB na USB do rejestrowania dźwięku
Potrzebujesz na dłużej? Czy od razu na śmietnik?

 

Czy wystarczy taki z alledrogo za 100zl czy szukać czegoś lepszego?
Nie warto, tu masz co i jak: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3568461.html

 

Ogólnie warto porównać ceny nowego gołego dysku z takim zewnętrznym. I wtedy się okazuje, że nawet w dużych firmach, zewnętrzne są 2 razy tańsze. W temacie masz co tam wpakował x-kom, ale u konkurencji też WD Blue 2,5 który powinien kosztować blisko 200 kosztuje 100. To nie są żadne okazje, ale oszustwa.

 

Nikt nie da gwarancji, że dysk nie padnie, szczególnie przenośny, najlepiej na dwu trzymać to samo. No ale kupowanie szrotów nie ma sensu. Kup coś markowego od producenta (oraz 1 TB, bo 500 GB minimalnie tańsze). Ceny zwykle ok. 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nagrywać na raz 5-6 kanałów z miksera przez FireWire na laptopa. I w sumie tylko do tego potrzebuje ten dysk. Potem materiał będę zrzucał na komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy 5 ścieżkach nie przekroczysz 3MB/s - każdy dysk da radę wydajnościowo, szukaj czegoś wytrzymałego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Wezmę chyba Toshiba Canvio Basic 1TB, Adata XPG albo Transcend 25H3. Rzucał tym nie będę, kupię pokrowiec do transportu. Po za tym dysk będzie działał na USB 2.0 więc zależy mi na tym by tylko lagów nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lagami, to może różnie wyjść, zależy jak agresywne ustawienia oszczędności energii i ochrony przed przeciążeniami mają te dyski.

Jeżeli zaczniesz nagrywanie z uśpionym dyskiem, to na początku będziesz miał przycięcie. Potem przy ciągłym strumieniu nie powinno być już problemów.

 

Odnośnie transferów i wydajności dysku, to wszystko ładnie wygląda jak się kopiuje jeden duży plik. Wtedy faktycznie nie ma problemu z osiągnięciem prędkości rzędu 25-30MB/s.

W tym przypadku to będzie 5-6 plików na raz (o ile dobrze rozumiem, że jeden kanał to jeden plik), więc zaczynają się konflikty z dostępem do dysku. Do tego dochodzi narzut na transmisję po usb.

Jeżeli program zrzuca wszystkie kanały w jeden plik, to problemu nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo znam się na nagrywaniu audio (chociaż czasem muszę nagrywać, to nie używam wav), ale oprogramowanie do obsługi interfejsów audio (Focusrite czy Tascam, których używam) umożliwia nagrywanie multichannel wav. Jeśli chodzi obciążenie systemu przy nagrywaniu to zdecydowanie lepiej od USB spisują się dyski na FireWire/Thunderbolt. Sam od kilku lat używam LaCiE Rugged mini 1TB z dwoma interfejsami: USB 3.0 i thunderbolt w wersji 1, który ma gniazdko jak mini display port. Na macu podpinam pod thunderbolta, a jak mam przenieść dane na PC to zgrywam kablem USB 3. Dodatkowy bonus tego LaCiE to gruba guma na zewnątrz chroniąca dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mają to być nagrania z występów LIVE. Mikser ma możliwość nagrywania wielokanałowego przez fireWire i chciałbym z tego skorzystać, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam starszego laptopa Asus F5SL z prockiem T9400 jak dobrze pamiętam i dyskiem SSD ( jakiś tani kingston 60GB ). No i jak wiadomo brakuje tam miejsca by coś na nim zapisywać. Laptop służy do sterowania oświetleniem a teraz ubzdurało mi się dodatkowo nagrywać nasze występy by mieć lepszy dźwięk pod obraz kamery. Zobaczymy co z tego wyjdzie, jak się nie uda to dysk się nie straci - nie będę płakał :)

 

Kupiłem Adata HD710 Pro - https://www.adata.com/pl/feature/478

Kosztował mnie 140zł prawie nowy więc majątku nie wydałem a na pewno to lepsze niż te cuda w chińskich obudowach za stówę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adata HD710 Pro dotarł. Nie nagrywałem jeszcze ale test wydajnościowy na USB 2.0 zapis i odczyt w okolicach 40MB/s zaś na USB 3.0 odczyt około 150 MB/s zapis 140MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...