Skocz do zawartości
Crackie

Złożenie zestawu do gier ANNO1800, RDR2 - 5-6 tys (i7/i5 - GTX/RTX)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

 

Ostatnio zamarzyłem o pograniu jakieś fajne nowe gry i co jest z tym związane o zakupie urządzenia które to umożliwi :) Pierwsza moja myśl to PS4 pro + TV, ale jak przeanalizowałem w co mogę na niej zagrać czyli wszystko oprócz strategii i strzelanek, zdecydowałem się na nabycie komputera z prawdziwego zdarzenia.

 

Ekspertem nie jestem (aczkolwiek mam jakieś mgliste pojęcie o podzespołach komputerowych), dlatego też szukałem gotowych rozwiązań - sklep na x (nie wiem czy można podawać linki do sklepów) i zestaw G4M3R 500 z i7, rtx 2070, 16GB RAM na pokładzie. Im bardziej zagłębiałem się w opinie ludzi o tym komputerze (typu kiepska płyta główna, kiepskie chłodzenie itp.) tym bardziej dochodziłem do wniosku o złożeniu takiego zestawu samemu.

 

Prosiłbym Was drodzy forumowicze o złożenie zestawu komputerowego (wybranie odpowiednich podzespołów żeby wszystko grało jak należy + może sklepy z podzespołami mają usługę złożenia tego do kupy przed wysłaniem?) w uczciwym sklepie internetowym z dobrym współczynnikiem cena/jakość.

 

Zastosowanie:

gry typu: ANNO 1800, XCOM2, Wiedźmin 3, Battlefield 5, Red Dead Redemption 2, możę w przyszłości Cyberpunk 2077 - chociaż tutaj cieżko odgadnąć jakie będzie miał wymagania

oglądanie filmów/seriali Netflix, HBO GO

 

Wymagania:

 

Sprzęt który da sobie radę z monitorem 2K, 144HZ, 27 cali - tutaj również proszę o polecenie jakiegoś z G-synckiem bo karta raczej od NVidii.

Procesor: i7 lub i5

Grafika: najlepiej jakiś RTX, takie min to GTX 1070 Ti w tych czasach, coś co obsłuży 2k i gry w średnich/wysokich możliwościach

RAM: min 16GB

Dysk: czy na płynność gry będzie miało wpływ to czy będzie zainstalowana na SSD czy na HDD? Myślałem nad 256GB SSD na system i 1TB na gry.

Zasilacz i chłodzenie: coś żeby było ciche i dobre

Obudowa: miła dla oka, nie jakiś paździerz :)

System: Win10

 

Cena: 5000 - 6000 tys. - cena G4M3Ra z i7 i RTX2070 to około 6500 z systemem i gwarancją 3 lata

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z taką ceną to ja lubię składać kompy :D 6180

 

Procesor: i7 9700k - 1890zł

 

Płyta główna: MSI MAG Z390 TOMAHAWK - 650zł Kozacka płyta... Mój kolega ma i mówi że lepszej chyba nie mógł wybrać...

 

RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16, możesz się pokusić kiedyś o kolejne 16GB bo są mega tanie - 390zł

 

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8G GDDR6 - 2270zł

 

Zasilacz: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold - 430zł

 

Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 TG albo Signum SG1X TG RGB jeśli chcesz ładne ledy :D 160-270zł

 

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 150zł

 

 

 

Razem około 5950zł

 

To wszystko też będzie miało 2-3 lata gwarancji a zasilacz ma 10 lat gwarancji :D

 

Chyba, że chcesz system no to wtedy musisz trochę dopłacić. Będzie prawie cena tego G3M4Ra ale masz lepsze podzespoły i tańszą możliwość dokupienia kolejnych ramów :D

 

A i jeszcze dysk. Crucial MX500 + Toshiba P300

 

Wyjdziesz trochę za budżet ale jak chcesz mieć dobrego, solidnego kompa, to warto...

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem branie i7 9700k w takiej cenie nie ma najmniejszego sensu. Autor chce coś pod 1440p.

Od siebie poleciłbym takie coś:

CPU: i7-8700 3.2 GHz, 12MB, OEM ~ 1350zł

MOBO: ASRock Z370 PRO4 ~ 450zł

RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) ~ 390zł

PSU: Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX ~ 430zł

CASE: Fractal Design Meshify C TG ~ 380zł

GPU: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6 ~ 2330zł

SSD: Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 ~ 310zł

COOLER: Fera 3 HE1224 v2 ~ 100zł

HDD: Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 ~ 175zł

Razem ~ 5915zł

Czemu starszy i7 i starsza płyta? Bo taki i7 i tak będzie miał boosta 4.4 na wszystkich rdzeniach (6) i wątkach (12). Mobo moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do z390, gdyż zanim ten i7 8700 zacznie mieć zadyszkę to wyjdzie x nowych generacji więc i tak w cenie tej i9 9900k (na którą byś tam kiedyś miał procka wymienić) wyjdzie coś dużo wydajniejszego. Mobas taki aby trzymał zegary tej i7 8700 na turbo i byś mógł odpalić szybszy ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft i jego gry lubują się generalnie w procesorach i kartach graficznych AMD. Jak odpalam Assassin's Creed Odyssey to wpierw charakterystyczne logo mi się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Ubisoft i gry od niego po prostu kwiczą i ryczą, tak bosko są zoptymalizowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: MSI MAG Z390 TOMAHAWK - 650zł Kozacka płyta... Mój kolega ma i mówi że lepszej chyba nie mógł wybrać...

 

Mógł. Mógł brać Z390 Gaming X od Gigabyte w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Poniżej prawdopodobny zestaw.

Proszę o opinię i poradę w sprawie płyty głównej i grafiki.

 

 

CPU: Intel Core i5-9600K, Hexa Core, 3.7GHz, 9MB,14mn - 1189zł.

MOBO: *

RAM: Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 - 398zł.

PSU: Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)- 369zł.

CASE: Fractal Design Meshify C TG ~ 380zł

GPU: **

SSD: Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe - 345zł.

COOLER: Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436 - 174zł.

HDD: Toshiba P300 1TB / WD BLUE 1TB - 165zł.

***

 

* jeśli chodzi o płytę główną to rozważam dwie:

Gigabyte Z390 GAMING X - 559zł., lub

MSI MAG Z390 TOMAHAWK - 635zł.

Czy warto dopłacać do MSI? Czy te dwie płyty mają takie same właściwości? Czy gwarantują późniejszą rozbudowę?

 

** odnośnie grafiki, różnie mówią o tych RTX, że jeszcze nie sprawdzone, że warto poczekać a teraz kupić jeszcze GTX.

Rozważam albo RTX 2060 albo GTX

Palit RTX 2060 GamingPro, 6GB GDDR6, 192-bit - 1619zł.

MSI GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC, 6GB GDDR6 (GTX 1660 Ti VENTUS XS 6G OC) - 1299zł.

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Windforce 8GB GDDR5 (256 bit) DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N107TWF2-8GD) - 2034zł.

Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), 3xHDMI, 3xDP, USB-C, BOX (GV-N2070GAMING-8GC) - 2349zł.

 

Czy nie lepiej kupić GTX 1660Ti lub GTX 1070Ti, ne których i tak pogram w prawie wszystkie gry w wysokich detalach na 2k 144Hz, a za 1 czy 2 lata kupić RTX jak technologia okrzepnie?

No chyba że 1660ti i 1070ti będą miały prolem na 2k 144Hz?

 

*** potrzebuję jeszcze jakiś napęd (nagrywarkę) DVD, kartę sieciową WiFi

 

Dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co kupujesz i5... z twoim hajsem możesz spokojnie złożyć i7 np 8700. Za niedlugo i5 pójdą do lamusa... Za 2 lata będziesz musiał kupić nowy procek... Teraz weź sobie i7 8700 i słabszą kartę np 1660 albo 1060 a kiedyś kup najwyżej jakiegoś RTX 2060 albo 70..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że budżet zostanie zwiększony do 7000 - 7500

 

https://www.morele.net/inventory/info/5911516e/

 

CPU: Procesor Intel Core i7-8700, 3.20GHz, 12MB - cena 1 439zł.

MOBO: Płyta główna Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI - cena 949zł. - podobno świetne ma świetne chłodzenie i jest przyszłościowa (pod lepszy procesor w przyszłości) oraz ma już kartę WiFi (nie muszę kupować oddzielnej)

GPU: Karta graficzna MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), HDMI, 3xDP, USB-C - cena 2 329zł.- grafiki od MSI podobno mają dobre chłodzenie, zastanawiam się jeszcze na kartą Gigabyte, czy lepiej mieć płytę główną i grafikę z jedenj firmy (Gigabyte) czy nie ma to znaczenia?

RAM: Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 - cena 488zł.

PSU: Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W (SPC169)- 369zł.

CASE: Obudowa Fractal Design Meshify S2, jasna szyba, czarny - cena 640zł. - dobre opinie, dobre chłodzenie, przewiewna, tylko dość droga

SSD: Dysk SSD Samsung 970 EVO 250GB PCIe x4 NVMe - 345zł.

COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł.

HDD: Toshiba P300 1TB / WD BLUE 1TB - 165zł.

Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.

Łącznie ponad 7600zł.

 

 

1. Czy to się wszystko pomieści w obudowie?

2. Czy chłodzenie i zasilacz jest dobrze dobrany?

3. Czy lepiej SSD + HDD czy tylko SSD jakiś większy

4. Na czym można zaoszczędzić np: tańsza ale równie dobra płyta główna, obudowa, chłodzenie, zasilacz (mając na względzie dołożenie w przyszłości lepszego procesora, czy lepszej grafiki)

5. Czy z takim zestawem będę miał spokój z graniem załóżmy przez 2-3 lata na monitorze 2k, 144Hz na wysokich detalach

6. Poleci ktoś jakiś monitor 2k, 144Hz 24-27 cali z G-synckiem w normalnej cenie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdr2 ? to raczej konsole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał taką cenę to bym odrazu coś takiego złożył :D

1. Zmieści się :D

2. Chłodzenie, dobre aczkolwiek do takiej obudowy i domyślam się, że ten komputer ma też wyglądać :D Kupiłbym jakiegoś AIO...

Np. Navis 280 RGB ewnetualnie H100i Pro ale ten procek aż tak się nie grzeje żeby dobierać takie aio... :D A ten navis wygląda bardzo ładnie. Sam go posiadam... Jest w porównywalnej cenie a według mnie ładniej wygląda w obudowie i będziesz miał dobre i nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że lepsze temperatury procka...

Zasilacz ok. ale w zupełności wystarczyłby 650W.

3. Zależy co chcesz... Jak chcesz mieć system i programy tylko szybkie. to SSD + HDD na gry etc... Jak chcesz żeby wszystko ci działało szybciej i żeby było ciszej.. To SSD :D Nawet możesz wziąć 2 SSD.

Np. tego samsunga plus Crucial MX500 500GB. Mega tani jest ;D

4.Obudowę możesz kupić SilentiumPC Armis AR7X TG RGB, chyba że nie jesteś fanem ledów to AR7 Tg, bardzo duża, ładna, pojemna, tania obudowa z dobrym przepływem powietrza... Zdarzały się obudowy gdzie ta przepływność była lepsza aczkolwiek tak jak mówie nie masz jakichś bardzo grzejących się podzespołów :D

Grafikę masz bardzo dobrą, jak dla mnie wystarczy ona na 3 lata jak nie więcej... Jeśli chcesz kiedyś kupić np. jakiegoś I9 9900k albo lepiej, to zostań przy tej płycie. Jest bardzo OK.

Na zasilaczu mógłbyś przyoszczędzić ale czy warto ? Dla mnie zasilacz to jeden z najważniejszych komponentów. Nie należy na nim przyoszczędzać. Nie wiem, po co kupujesz te RipJavsy? W intelu nie widać tak bardzo różnicy w szybkości RAMów jak na Ryzenach... Weź te Aegisy 16GB 3000mhz i zapłacisz mniej a dużo mniej nie stracisz...

5.Tak, pograsz sobie bardzo długo.

6. Proszę

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

Tylko pamiętaj, bierz IPS, jak już kupujesz monitor to kup taki żeby ci starczył na długo.

Są tańsze monitory ale to są badziewne TN ze slabymi kolorami...

 

A o jeszcze jedno, jakbym miał kupić 2070 to bym wziął wersję 3 wentylatorową od Gigabyte, Windforce. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie RTX to wszędzie czytałem że Windforce od Gigabyte się mocno grzeją i żeby brać albo Armor od MSI albo Gaming od Gigabyte.

 

Teraz zacząłem przeglądać Ryzeny.... zadowolony jesteś ze swojego DudeeQ?

 

1. Jak jest wydajnościowo AMD vs Intel?

2. Czy Geforcy dobrze współpracują z Ryzenami?

3. W połowie roku ma wyjść nowa generacja Ryzenów, może teraz Ryzen 5 lub 7, a za rok jak ceny spadną nową generację?

4. Mógłbyś złożyć na szybo jakiś zestaw pod Ryzena 5 lub 7, porównywalny do powyższego na Intelu (tak żeby płyta główna dała radę obsłużyć nową generację AMD)?

 

Odnośnie Ryzenów spotkałem masę dobrych opinii ale nie wiem czy nie wynikają one tylko z dużo mniejszej ceny w porównaniu do Intela.

 

Edit

Chciałem wybrać SSD Samsunga + Crucial MX500 1TB ale w konfiguratorze wysakuje że jest to niemożliwe. Dziwne po przecież Samsung jest na m.2 a Crucial na SATA.

Edytowane przez MaciejC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony... Korzystam dużo z Photoshopa, zajmuję się też montowaniem filmów. Ze względu takiego że jestem na profilu technik-informatyk :D

1. Wydajnościowo oczywiście Intel ale Ryzen jest bardzo uniwersalny...

2. Nie ma czegoś takiego jak lepsze współpracowanie :D GeForce działają lepiej na ryzenach niż np. RX. https://www.yout ube.com/watch?v=BnATeoXrb30

Tam są podzielone wyniki ale z przewagą zielonych...

Niedługo wymieniam moją 1060 na RTX 2060 od MSI, (GamingZ).

3. Też myślę nad przesiadką właśnie na 3 generację ale to się zobaczy po wszystkich testach recenzjach itd. no i po spadnięciu cen lekko :D

4. AMD ma lepsze podejście do ludzi... Wypuszczą nową generację która będzie pasowała na podstawkę AM4 czyli właśnie na X370, X470, B450 itd...

Z ryzenem można zrobić dobry, tani zestaw...

 

Ryzen 5 2600, nie ma sensu dopłacać do np Ryzena 7 2700 bo one mają w grach praktycznie tyle samo fpsów. Zobacz porównania... Tylko to że r7 ma 8 rdzeni 16 wątków i jest lepszy w programach.

Na dzień dzisiejszy Ryzen 5 2600, później kup Ryzena 7 3700 albo Ryzena 5 3600. Bo ryzeny 9 będą drogie zapewne :D

 

Jeśli chcesz kupić nowego procka to nie oszczędzaj na płycie...

Gigabyte X470 AORUS GAMING 5 WIFI lub MSI X470 GAMING PRO CARBON, widziałem że pisałeś o WIFI, że nie będziesz musiał kupować nowej karty sieciowej... Proszę :D Kozak płyty, ale osobiście szedłbym w MSI.

Jestem fanem tej marki... MSI słyną z tego że nie mają problemu z pamięciami jak Aorus... Mają bardzo niskie temperatury. Ale to już ty sobie porównaj i zobacz która ci bardziej pasuje :D Jak dla mnie MSI.

 

Jak bierzesz Ryzena to weź szybkie pamięci...

HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Wystrzegaj się do ryzenów pamięci od Corsair i Viperów...

HyperX idealne...

 

Kartę omówiliśmy :D

 

Zasilacz polecałbym Ci Seasonica Focus Plus Gold 650W lub 750W (różnica 30zł)

Bardzo ceniony produkt + 10 lat gwarancji. Sam bym go kupił ale nie było na magazynie akurat...

Zasilacz od SPC już mojemu kumplowi padł...

Nie wierze tej marce jeśli chodzi o zasilacze...

 

Chłodzenie...

Do tego ryzena wystarczyłby Fortis 3 ale nie wiadomo jak to będzie z Ryzenami 3XXX.

Też raczej nie będą się grzały tak jak procesory Intela z glutem... Ogólnie intela :D

Navis 280 RGB ewentualnie wspomniany wcześniej H100I Pro od corsaira...

 

Obudowę też Ci już podałem :D

SilentiumPC Armis Ar7X TG RGB bądź Ar7 TG.

 

Dyski:

Samsung 970 EVO 250GB

Crucial MX500 500GB :D Co więcej mogę :D Będziesz miał cicho beż twardziela :D

 

No i to tyle :D Masz pytania, dawaj dalej :D

 

 

 

 

 

Edit:Może dodało ci MX500 na M.2 też jest taki...

 

Edit2: Chodziło mi wyżej właśnie o Gigabyte RTX 2070 Gaming a nie windforce. Poplątały mi sie nazwy "D

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: procesor AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz, 16MB, BOX Wraith Spire - cena 879zł.

MOBO: Płyta główna MSI X470 GAMING PRO CARBON - cena 789zł.

GPU: Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2070 GAMING 8G 8GB GDDR6 (256 Bit), 3xHDMI, 3xDP, USB-C, BOX - cena 2 349zł.

RAM: Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 - cena 439zł.

PSU: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W - 457zł.

CASE: Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG - cena 283zł.

SSD: Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe x4 NVMe - 549zł. - w kongiguratorze morele nie udało mi się dodać kolejnego dysku (pod SATA3) a tego samsunga dodałem dopiero jak usunąłem płytę główną, którą dodałem dopiero po wybraniu dysku samsunga....

Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.

Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps - cena 139zł.

 

COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł. - nie mam przekonania do chłodzenia wodnego (głośna pompka, ryzyko wycieku, odparowanie czynnika) dlatego zostane raczej przy powietrzu. Pytanie czy ten dark rock da radę przy Ryzenach 3000 w przyszłości, czy raczej wybrać coś z Noctua D15 lub D15S (tylko że kolor fatalny.....).

 

Całość około 7tys.

 

Patrząc na zapowiedzi Ryzenów 3000

Ryzen 9 3850X—16C/32T, 4.3GHz to 5.1GHz, 135W TDP, $499

Ryzen 9 3800X—16C/32T, 3.9GHz to 4.7GHz, 125W TDP, $449

Ryzen 7 3700X—12C/24T, 4.2GHz to 5.0GHz, 105W TDP, $329

Ryzen 7 3700—12C/24T, 3.8GHz to 4.6GHz, 95W TPD, $299

Ryzen 5 3600X—8C/16T, 4.0GHz to 4.8GHz, 95W TDP, $229

Ryzen 5 3600—8C/16T, 3.6GHz to 4.4GHz, 65W TDP, $178

 

to taki R7 3700X wygląda całkiem ciekawie.

Pojawia się pytanie czy nie poczekać z zakupem do lipca/sierpnia kiedy wyjdzie nowa generacja?

Z drugiej strony ceny na początku mogą być wysokie (chociaż i tak dużo niższe od nowości Intela).

 

W grach odczuję dużą różnicę na minus wybierając R5 2600X niż i7 8700?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co bierzesz końcówkę X? To są tylko podwyższone zegary. Nic więcej. Nie opłaca się...

A ta karta ma zintegrowana kartę sieciową, po co ci inna? ? Reszta bardzo ok

 

Odczułbys przewagę Intela ale po wyjściu nowych prockow. Amd zniszczy Intela. Według mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Razen 5 2600 - oszczędność 170zł.

Z kartą sieciową racja, także 140zł. na plus.

 

Z tym chłodzeniem wodnym to co człowiek to inna opinia, np: taki Kraken x62 v.2 podobno robi robotę i naprawdę można odczuć spadek temperatur względem powietrza.

 

Nie wiem czy nie poczekam tak z 3 miesięcy, nie dozbieram funduszy i nie pokuszę się na nowego Ryzena 7 3700X + RTX 2080 np: DUKE. Tylko tu już będzie większy wydatek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie gry jakie podałeś na górze to starczy ci ta RTX 2070... Chyba że jesteś fanem fpsów i musisz mieć ich dużo no to wtedy jak chcesz.. :D Zobacz czy cie będą zadowalały FPSy na RTX 2070 czy lepiej wziąć 2080 ?:Dhttps://www.you tube.com/watch?v=Qbz7VrsH-ik

Wziąłbym teraz tego r5 2600. Potem go sprzedał za jakieś 4-5 stów no wkońcu jest on nowy z gwarancją...

I potem wziął np. R7 3700 albo 3700X coś takiego...

Ale ten X to też tylko podwyższenie taktowań, nic więcej... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednej i drugiej gry wyglądają obłędnie, może i racja że nie warto dokładać 1000 do RTX 2080 (za rok czy dwa ceny raczej spadną). Bałem się, że 2070 może mieć problemy na 2k 144Hz ale z filmiku widać że sobie radzi :)

 

Dalej nie mogę się zdecydować w sprawie chłodzenia. Czytałem opinie, że w AiO głośno chodzi pompka i jest ryzyko, że chłodziwo się wyleje i po komputerze. Z drugiej strony taki Kraken to chyba jedna z lepszych marek na rynku i chyba nie pozwoliłaby sobie na defekty wymienione przeze mnie.

Ciekawe też jak będą się grzały te nowe Ryzeny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że jak narazie nigdy nie spotkałem się z wylaną cieczą z chłodzenia AIO... Nawet jeśli jest to autorskie LC... Krakeny są bardzo dobre... Pompa nie jest głośna, wydaje specyficzny dźwięk raz na jakiś czas ale to w każdej tak jest... Jak będzie działała głośno to oddasz na gwarancje... Zobacz na forach albo gdzieś ile osób spotkało się z wylewem cieczy... Może z 3% osób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zaczekałbym na nowe Ryzeny. Wtedy by się wyjaśniło też co z coolerem. Do obecnych Ryzenów to wystarczy Fortis 3, inwestycja w AIO w ich przypadku to strata pieniędzy bo nie przynosi to żadnych korzyści - procesor i tak ma ograniczone możliwości OC i nie wynika to z temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za dobre rady. Jeszcze się zastanawiam czy czekać czy kupować na Ryzenie 5 2600.

Co do chłodzenia to też się zastanawiam jeszcze, jak powietrzne do Dark Rock 4 Pro lub Noctua D15S (które z tych dwóch lepsze? ciekawiej wygląda DR4 Pro) a jak wodne do Kraken x62 v.2.

Obudowę chyba wezmę Phanteks Enthoo Pro M - duża, przewiewna i ma zatokę na DVD - chyba że coś innego do 400-500zł. spełniające warunki?

Karta grafiki RTX 2070 MSI Armor (nie wiem tylko czy brać droższą z OC?) z uwagi na dobre chłodzenie i dobrą cenę (chyba że macie lepsze propozycje?)

Płyta MSI X470 GAMING PRO CARBON dobre opinie (bios, sekcje) chociaż podobno nie nadaje się na podkręcanie ręczne procka, na forum pewien użytkownik poleca Asus ROG CROSSHAIR VII HERO WI-FI jako najlepszą pod Ryzeny ale cena 1250zł.....

 

Prosiłbym jeszcze o poradę w sprawie monitora: 1440p, 144-165Hz, 27 cali, G-sync? Jedynie chyba Acer Predator XB271HUbmiprz tyle, że pierońsko drogi 2700zł.

 

@DudeeQ jesteś pewien że płyta MSI ma WiFi? W specyfikację widzę kartę sieciową ale nie WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny i tak się jakoś wybitnie nie kręcą, tu starcza nawet płyta B450 Tomahawk czy B450 Gaming Plus. I nie będzie problemem sekcja zasilania płyty czy temperatury ale same możliwości procka - po prostu wyżej niż te 4.2-4.3 GHz raczej trudno z tych CPU wyciągnąć.

 

Dlatego też nie ma co przepłacać za chłodzenie... Taki Mugen 5 rev. B spokojnie wystarczy.

 

Jakbyś się upierał przy czymś droższym, to Noctua powinna być delikatnie wydajniejsza. Jest jeszcze opcja w postaci Le Grande Macho, trochę taniej a wydajność podobna do tej dwójki. Mugen zresztą też wiele im nie ustępuje...

 

Grafike można brać bez OC chyba że dopłata niewielka. Zawsze można podkręcić prosto. Ew. jeszcze spoko jest Gigabyte Gaming (Windforce unikaj).

 

MSI X470 GAMING PRO CARBON z dopiskiem AC ma Wi-Fi ale chyba ciezko ją kupic.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden cooler na CPU wystarczy czy brać jakieś dodatkowe chłodzenie np: na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty mają własne rozbudowane układy chłodzenia, więc tu nic nie trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...