Skocz do zawartości
Crackie

Złożenie zestawu do gier ANNO1800, RDR2 - 5-6 tys (i7/i5 - GTX/RTX)

Rekomendowane odpowiedzi

A macie pomysł na jakąś fajną klawiaturę i myszkę do gier?

I prosiłbym jeszcze o opinie na temat tego monitora Acer Predator 27 1440p G-sync

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej ceny...

Myszka Rival 600

Klawa Corsair K70 LUX

 

Monitor bardzo ok. Sądząc po opiniach i opisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś przez pół tańszego :) ?

 

Planuję zamówić z moreli, złożenie zestawu w cenie, ale czy dobrze wszystko to poskładają? Dać im w komentarzach jakieś uwagi np: gdzie jakie wiatraki zamontować?

 

Chyba, że złożę sam, ale byłby to pierwszy raz :). Jak sądzicie czy osoba bez żadnego doświadczenia w składaniu komputerów da radę złożyć swój pierwszy zestaw sama? Są jakieś tutoriale do tego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaj sam, zrobisz to lepiej od nich i sprzęt podczas transportu będzie bezpieczniejszy. Zlukaj na jutubach filmiki jak sklecić kompa i na spokojnie to zrobisz. W instrukcji od płyty głównej będziesz miał rozrysowane gdzie i jak podłączyć front panel. Składanie kompa to jak zabawa klockami lego xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade. To nie jest takie trudne... Daj sobie z 3-4 godzinki czasu. Bądź na tyle przygotowany.. Mój 1 komp też tyle składałem...

I jak ci coś nie będzie wychodziło to się nie zniechęcaj tylko pisz na forum albo pooglądaj filmiki :D

Ewentualnie pisz do mnie :D Ja jestem chętny do pomocy :D

Pół tańszego?

Dam ci rzeczy które ja kupuje które są według mnie świetne a tanie.

Myszka - Rival 310

Klawa - CoolerMaster CK550 ewentualnie MK550 ale jest trochę droższa lecz na lepszych przełącznikach :D

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś info czy płyty z chipsetem X570 mają wyjść razem z procesorami z serii 3000 czy później? Warto czekać?

 

Lepiej jeden dysk SSD NVMe M.2 1TB czy jeden 512GB NVMe i drugi 512GB SSD SATA3? Wolicie jeden duży dysk czy dwa osobne? (HDD nie chcę)

 

Będę składał sam (zawsze jakieś nowe doświadczenie :) ). Kupować części z różnych sklepów (gdzie taniej?) czy lepiej wszystko w jednym? Zestawy składałem na morele i wszystko co chciałem było, Proline ma na niektóre rzeczy bardziej korzystne ceny ale np: nie ma płyty głównej MSI GAMING PRO CARBON...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Co komu x570, skoro ryzeny 3xxx będą latać nawet na b350 ;> Jeśli nie wykorzystujesz kompa do pracy profesjonalnej to różnicy między ssd na sata3 a nvme nie uświadczysz. Moim zdaniem lepiej składać w jednym sklepie, ale przed dokonaniem zakupu zadzwonić na infolinię lub napisać na tych czatach co się tam odpalają i spytać konsultanta na jaki rabat możesz liczyć kupując: (tu dajesz ID produktów) - zawsze dają rabaty (w morelach, xkomach, komputronikach [proline idk]), ale mało kto o nie pyta i wtedy płaci więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jeszcze jedno, czy do płyty MSI X470 GAMING PRO CARBON wsadzę dysk Dysk SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe? Nie mogę dodać tego dysku lub innego pod to złącze w konfiguratorze sklepowym i się zastanawiam czy to wina konfiguratora czy płyty głównej (komunikat: "produkt nie pasuje do konfiguracji przez interfejs").

 

EDIT:

 

Chyba nie wytrzymam z czekaniem i kupie takie coś:

 

 

 

Procesor: Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 16MB, BOX - cena 709zł.

 

MOBO: Płyta główna MSI X470 GAMING PRO CARBON - cena 789zł.

GPU:Karta graficzna MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8GB GDDR6 - cena 3 689zł.

RAM: Pamięć HyperX Predator DDR4 16 GB 3333MHz CL16 - cena 447zł.

PSU: Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 750W - 457zł.

CASE: Obudowa Phanteks Enthoo Pro M Tempered Glass Edition - cena 409zł.

SSD: SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB PCIe x4 NVMe - 763zł.

Napęd Asus Napędy optyczne Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS - 56zł.

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM - 470zł.

Karta sieciowa Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps - cena 139zł.

COOLER: Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO BK022 - cena 329zł

 

 

Po premierze Ryzenów 3000 zastanowię się nad zmianą na Ryzen 7 chyba że ceny będą kosmiczne to poczekam rok.

Najważniejsze pytania:

1. czy to się wszystko pomieści w tej obudowie?

2. czy jeszcze coś muszę dokupić?

3. czy obudowa jest przewiewna, czy nie jest piekarnikiem?

4. czy ram 3200 na 3333 zrobi róznice? Różnica w cenie to parę złotych.

5. zestaw kosztuje 8200zł. czy da się za taką cenę złożyć coś lepszego?

Edytowane przez MaciejC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzisz... Wszystkie dyski które są na M.2 i płyta która ma to złącze pasują... Chyba że dysk będzie za długi .... Ale tu pasuje...

 

Jak dla mnie kozak ale ciągle nie wiem po co ci nowa karta sieciowa?:D Ta płyta obsługuje i Bluetooth i WIFI...

 

 

1.Tak

2.Raczej nie... Chyba że ci nie wystarczy dysk...

3.Osobiście bym jej nie brał... Nie wydaje się zbyt przewiewna. Aczkolwiek nie wiem, nie oglądałem recenzji akurat tej obudowy... wziąłbym raczej Regnum RG4T Pure Blackew. wersja biała... Dla mnie ładniejsza i ma celującą przepływność powietrza... Chyba, że chcesz czegoś bardziej odjechanego, to Corsair Crystal Series 460X. Też nie jest źle...

4: W ryzenach tak.

5. Wydaje mi się, że jest ok... Nie ma za bardzo z czego zrezygnować a co wziąć lepszego... Jest git...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI X470 GAMING PRO CARBON ma tylko kartę sieciową, wersja z dopiskiem AC ma też WiFi, niestety bardzo ciężko ją dostać.

Co dziwne w ogólnej specyfikacji nie wspiera RAMu 3333MHz a w szczegółach jest że wspiera.

 

Co do obudowy to Corsair Crystal Series 460X nie ma zatoki na napęd optyczny, chyba że napęd będę miał zewnętrzny ale jak można kupić obudowę od razu z zatoką to chyba bez sensu brać bez zatoki i dawać zewnętrzny napęd. Wszystkie fajne obudowy są bez zatoki np: Fractale... Do Silentium jakoś nie mam zaufania... Polecicie jeszcze coś innego z zatoką, dużą przewiewną budą i dobrym systemem wiatraków?

 

EDIT:

Jeszcze jedno, czy ma znaczenie dla Ryzenów czy RAM jest na samsungach b-die? Czy te Pamięć HyperX Predator DDR4 16 GB 3200MHz CL16 są na takich?

Sporo osób bierze np: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16...

Edytowane przez MaciejC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, że na płytach MSI słabo wychodzi podkręcanie procesora? Prawda to?

 

Podobno najlepsze płyty główne pod AMD to ASUS. Ktoś się wypowie w temacie? Chłodzenie, OC, zasilanie?

Jak Asus to który konkretnie mając na uwadze Ryzeny 3000 i może kolejne serie?

 

Warte uwagi chyba tylko

Płyta główna Asus ROG STRIX X470-F GAMING

Płyta główna Asus ROG CROSSHAIR VII HERO WI-FI - tutaj cena znaczna ale jakby warta swojej ceny to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu słabo? Prawda jest taka, że Ryzeny to i tak nie są procki które sie jakoś wybitnie kręcą (raczej Ryzeny 3000 wiele tu nie zmienią, bo będą fabrycznie wyżyłowane), więc płyta nie ma aż tak wielkiego znaczenia.

 

Asus ROG STRIX X470-F GAMING jest niby spoko (choć w Asusach z kolei ludzie zgłaszają rozmaite problemy z UEFI), ale moim zdaniem nie warto wykładać tyle kasy, bo jak wspomniałem - tych procków i tak mocno nie wykręcisz niezależnie od tego czy kupisz płytę za 400 zł czy za 900.

 

Ja bym brał raczej MSI X470 GAMING PRO CARBON, płyty MSI są chyba najmniej wybredne jeśli chodzi o obsługę szybszych pamięci. A OC zrobisz jakie dana sztuka CPU ci pozwoli - czy wyciągniesz 50-100 MHz w jedną czy drugą więcej to chyba nie ma ogromnego znaczenia?

 

Listę pamięci B-Die masz w google. Najtańsze kości B-Die to chyba https://www.x-kom.pl/p/427810-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-cl15-red-2x8gb.html , ale to nie znaczy, że inne będą dzialać źle. Sam z płytami MSI stosuję najczęściej https://www.x-kom.pl/p/266771-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3200mhz-ripjaws-v-black-cl16-2x8gb.html (to nie B-Die) - zmontowałem już z tymi kościami kilka zestawów (głównie z MSI B450-A Pro i MSI X470 Gaming Pro) i na żadnym nie było problemow z uzyskaniem domyslnych taktowan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tymi G.Skill Flare X, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GFX) - cena 869,71 zł, czyli dwa razy tyle co CL16 podane przez Ciebie. Czy na płycie od MSI odczuje różnicę w użytkowaniu lepszych (z mniejszym opóźnieniem) kości RAM?

 

Jeszcze jedno pytanie: czy jest różnica w działaniu (szybości) napędu optycznego wbudowanego vs zewnętrzny na USB? Super recenzje mają obudowy od Fractala np: Fractal Design Meshify C czy droga Fractal Design Meshify S2 ale obie nie mają zatoki na napęd optyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z tymi pamięciami - różnica będzie na poziomie 1-3 klatek w grach. Weź te czarne G.Skille co podałem, polecą na 3200 MHz CL16 i będzie ok - nie ma co przesadzać i przepłacać dla zysku na granicy błędu pomiarowego.

 

Co do napędu, nie powinno być wielkich różnic (o ile w ogóle). Zresztą chyba nie ma się czym przejmować bo dzisiaj płyt przecież już się prawie nie używa - nawet jak kupujesz gry w pudełku to coraz częściej masz sam kod do ściągnięcia, zamiast płyty w srodku.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w moim przypadku przy internecie 10 Mb/s ściąganie 50Gb trochę zajmie, dlatego też szukam opcji z napędem optycznym DVD. Co do RAMu to może rzeczywiście masz rację, dla paru klatek nie warto przepłacać. W takim razie:

 

CPU: Ryzen 5 2600

GPU: RTX 2080 MSI Gaming X Trio

MOBO: MSI X470 GAMING PRO CARBON

COOLER: Dark Rock Pro 4 - z uwagi na przejście na jakiś najmocniejszy Ryzen po premierze serii 3000

RAM: G.Skille Ripjaws V Black 3200MHz 16CL 16GB

PSU: SeaSonic 750W

SSD: ADATA 1TB SX8200 PRO

karta sieciowa: Gigabyte GC-WB1733D-I, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5, PCIe, Dual Band, 1734 Mbps

system: win 10 Home

CASE: Fractal Design Meshify C + napęd DVD pod USB

albo jakaś obudowa z zatoką na napęd

 

Coś zmienić? Coś dołożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler wziąłbym raczej Mugen 5 rev. B - wiele wydajnościowo od Dark Rocka nie odbiega a jest sporo mniejszy - w Dark Rocku możesz mieć problemy z upchnieciem RAM-u bo ma wysokie radiatory i może haczyc o radiator z DArk Rocka lub wentylatory. A chyba ciężko o RAM z niskim radiatorem który by dobrze podpsaowal pod Ryzena prócz wolniejszych G.Skill Aegis

 

Mugen radzi sobie z i9 9900k więc i spokojnie obecne i przyszłe Ryzeny ogarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś innego niż Mugen, równie dobrego i cichego jak Dark Rock 4 Pro? Planuję zakup w morelach a tam nie mają akurat Mugena.

 

A co sądzisz Dirian o Krakenie x62 v.2? Ciche i wydajne chłodzenie na lata czy raczej przerost formy nad treścią? Chyba też jest sporo mniejsze od powietrznych chłodzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem szkoda kasy na Krakena w przypadku Ryzena, bo jak wspominalem, te procki nie mają problemów z temperaturami przy OC - ludzie kręcą je nawet na Ferze 3 i temperatury są w porządku. Plus przy AIO dochodzi kwestia większej awaryjności i z tą ciszą to tak nie do końca - przecież też masz tam dwa wentyle do chłodzenia radiatora + specyficzny dźwięk generowany przez pompę, która tą ciecz pompuje.

 

Chyba, że chcesz po prostu żeby PC fajnie wyglądał z tym AIO, no to jest to jakiś argument, no ale wtedy koniecznie buda z oknem ;)

 

 

Jeśli nie Mugen, to może zwykły Dark Rock - https://www.mor ele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-chlodzenie-cpu-dark-rock-4-bk021-4073821/ (usun spacje) - wydajnościowo podobny do Mugena i wiele nie ustępuje Dark Rock Pro. Tutaj większych problemów z RAM-em nie powinno być, najwyżej trzeba będzie podnieść delikatnie sam wentylator z chłodzenia (co w niczym nie przeszkadza).

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu testów i instrukcji montażu DR 4 Pro - rzeczywiście jest to bydle niesamowite. G.Skille mają 42-44mm wysokości, DR 4 Pro podaje, że max wysokość RAM w slocie najbliżej chłodzenia to 31mm.

 

Jeszcze zostaje Noctua, podobno najlepsze chłodzenie na rynku, w modelu NH D-15S wejdą spokojnie nawet 60mm kości, bo ma podcięte lamele. Do wersji bez S też powinny wejść wyższe kości w przypadku podniesienia trochę wiatraka. D15S i D15 różnią się tylko liczbą wiatraków czy czymś jeszcze?

 

Czy różne płyty główne mają różnie rozmieszczone gniazda na RAM? Czy są one w takiej samej odległości od procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NH D-15S wentyl masz w środku więc niczego podnosić nie trzeba - kwestia czy wejdą pod radiator ale nie będzie z tym problemu bo po to właśnie jest to chłodzenie tak zaprojektowane.

 

Tak, gniazda RAM nie są rozmieszczone w identycznych odległościach od gniazda CPU. Na różnych płytach jest roznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak porównywałem wymiary z rysunków technicznych do DR 4Pro ma około 40mm miejsca od procesora do krawędzi wiatraka. Jakby się przesunęło wiatrak 0,5cm wyżej to może wejdą normalne kości RAM. Na filmach z instrukcją montażu mieli założone G.Skille Trident Z a one mają chyba koło 42mm. Dark Rock 4 (bez Pro) chyba ma mniej miejsca ale jest dużo mniej wysunięty w stronę slotów na RAM.

 

Noctua NH-D15S z powodu braku jednego wiatraka jest mniejsza od Dark Rocka Pro, ale nie wiem czy będzie tak cicha i wydajna jak DR 4 pro. Z kolei przy normalnej wersji Noctua D15 sytuacja jest taka jak w Dark Rocku 4 Pro (potężne chłodzenie z dwoma wiatrakami).

 

Najbardziej mi się podoba ten Dark Rock 4 Pro pod względem wyglądu, osiągów i ciszy (chyba najcichszy z dostępnych chłodzeń z wyższej półki). Ale jak kupię i okaże się że pamięć RAM nie wejdzie (chociaż nie muszę wykorzystywać zasłoniętych gniazd, ale będę miał w świadomości że nie zamontuję 32GB w przyszłości) to trochę słabo.

 

Ryzykowalibyście Dark Rock Pro 4 czy jednak bezpieczniej Noctua NH-D15S z jednym wiatrakiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Noctua NH-D15S, wydajnościowo nie odstaje od Dark Rocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak zrobię, na pewno najbezpieczniejszy wybór jeśli chodzi o zmieszczenie RAMu.

 

Teraz czytam, że taki RTX 2080 od MSI ma 327mm długości, to też mi do pierwszej lepszej obudowy nie wejdzie. Fractal Meshify C pozwala na max 315mm karty. Zostaje Fractal Design Meshify S2 z 440mm miejsca na kartę. Ale ponad 600zł. obudowę to trochę nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wezmę coś od Fractala, Meshify C charakteryzuje się dużą przewiewnością z racji "podziurawionego" frontu, co niestety wpływa na kiepskie wyciszenie (wspomniany front i brak mat wygłuszających po bokach). Z kolei model Define C ma zabudowany przód, po bokach otwory wylotowe na powietrze + maty wygłuszające po bokach. I pytanie zasadnicze: czy w Define C nie będzie za gorąco z racji małych rozmiarów obudowy i upchania podzespołów? Drugie ważne pytanie to czy dźwięk wydobywający się z Meshify C poprzez właściwie brak wyciszenia nie będzie uciążliwy?

 

Co do karty to dalej nie mogę się zdecydować czy rtx 2080 czy 2070. Najnowsze gry nawet ładnie chodziły na 2070 na full detalach w 1440p i 144Hz. Może zacznę od 2070 a potem, za załózmy 2-3 lata wymienię na 2080 albo 2080ti albo wyjdą już nowe z inną technologią. Do mniejszych fractali C zmieści się każdy RTX2070.

 

Brak regulacji obrotów wentylatorów we Fractalach to duży minus?

Edytowane przez MaciejC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...