Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po 3 latach moja Zowie FK1 zakończyła swój żywot i szukam podobnej myszki do niej

 

- obecna mysz: Zowie FK1 (rip)

- powód zmiany gryzonia:

- rozdziałki w grach: FHD

- DPI: 400, 800 to max

- czułości w grach: poniżej średniej / raczej niska

- czułość w Windows: standard

- czułość w sterach myszki: brak

- pełny obrót:

- gram w: FPS, gry competetive / ostatnio apex legends, DbD

- podkładka: Tesoro aegis x3 (5-letnia, wkrótce pewnie ją wymienię)

- ilość przycisków: LPM, PPM i scroll, dodatkowe 2 przyciski pod makra mile widziane, najlepiej po lewej stronie myszy

- budżet: 350zł

- chwyt: palmo-claw grip

 

Szukam myszki podobnej do Zowie FK1 z której osobiście byłem zadowolony, dobrze leżała w ręce i odpowiadały mi jej wymiary (128x67x37). Przed FK1 używałem Cooler Master Recon (116x64x40) i kompletnie nie mogłem się do niej przyzwyczaić.

Zowie FK1 była dla mnie bardzo dobrą myszką, jedynie brakowało mi w niej programowalnych przycisków pod makra. Co prawda miała dodatkowe przyciski lecz nie dało się do nich przypisać makra. Same przyciski były bardzo dobrze ułożone (głównie 2 dodatkowe po lewej stronie myszki)

Co do samego wyglądu to nie potrzebuję podświetleń, ale jak będą to się nic nie dzieje, najwyżej je wyłączę ;)

Najważniejsza jest dla mnie precyzja sensora, wygoda samego używania myszki (musi dobrze leżeć w ręce) oraz jakość wykonania (w obecnej padł mi LPM po próbie naprawy)

 

Co możecie polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś myszki Zowie są bardzo podstawowe pozbawione "bajerów". Niewątpliwie ich produkty świetnie leżą w dłoni i wygodnie się z nich korzysta.

Jeżeli byłeś do tej pory zadowolony z FK1 to może warto pomyśleć nad ponownym wybraniem tej myszy. Lub spróbować nowych: S1 i S2 Divina.

Sugeruję S1 i S2 z kilku powodów.

- Sensor 3360 (większa precyzja i niezawodność w porównaniu do 3310).

- Symetryczna bryła (dla praworęcznych) z przyciskami bocznymi na lewym boku.

- Wymiarami i linią grzbietu podobna do FK (jest nieco wyższa).

- Przewód wychodzi pod kątem (nie opada tak na podkładce).

- Przyciski mają wyraźniejszy, bardziej responsywny klick.

- Przycisk od DPI i Hz są na podstawie.

Z własnego doświadczenia wiem, że na dłuższą metę kształt i dopasowanie do dłoni są najistotniejszą cechą, której powinniśmy szukać w nowej myszce. To one będą miały bezpośredni wpływ na nas i to jak gramy, następnie należy zwrócić uwagę na aspektach technicznych (sensor, ślizgacze, przyciski i wykorzystane materiały) uważam, że sensory optyczne sprawdzają się w FPS-ach zdecydowanie lepiej. Ostatnim elementem, który nas powinien interesować to podświetlenie, bardzo wysokie wartości DPI czy dziesiątki przycisków.

Są 3 rzeczy które muszą nam odpowiadać całkowicie byśmy byli zadowoleni z produktu: -kształt i jego wpływ na pewność chwytu; -sensor (decydujący przy precyzji i celności); -przyciski i to jak się wciskają.

Jeżeli znajdziesz mysz, której kształt ci spasuje to już jesteś na wygranej pozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi Zowie S1 i S2 niby wszystko spoko, tylko że trochę odpychają mnie ich kolory. Szkoda że nie ma czarnych jak w przypadku FK1, no i jednak chciałbym jakiś przycisk pod marko, choćby jeden

 

A co myślicie o DM1 FPS Blood Red ? Jak wygląda sytuacja z sensorem tej myszy i z ogólną jakością/wytrzymałością ?

 

Wydaje mi się, że najodpowiedniejsza myszka dla mnie to będzie taka, która będzie mieć niski przedni profil od strony kabla oraz nie będzie za wysoka.

Edytowane przez Mario24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne S1 i S2 będą mieli w przyszłości, teraz promują kolor niebieski i różowy ze względu na ich akcję DIVINA wspierając kobiety w e-sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zowie to overprice. Kup DM1FPS, będziesz zadowolony. Dreammachines ma małe prolemy z quality control, ale bardzo dobrze i szybko uznają. Odsyłasz w poniedziałek myszka wraca zazwyczaj w środę/czwartek.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...