Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Indoles

Drukarki laserowe do firmy (faktury)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebujemy w firmie przejść z drukarek igłowych OKI na normalne drukarki.

Wynika to z faktu że coraz więcej firm produkujących popularną składankę wycofuje się

z rynku, co wiąże się z tym, że spada jakość papieru(nawet Emersona) oraz ceny idą drastycznie w górę.

Ich jedynym zajęciem ma być drukowanie faktur/dowodów wydania.

Wszystko czarno-białe żadnych kolorowych druków.

 

Chciałbym się dowiedzieć co będzie najlepszym rozwiązaniem do takiego właśnie zastosowania,

niestety przeszukałem troszkę tematów na internecie i wszędzie są proponowane urządzenia wielofunkcyjne,

lub drukarki stosujące również kolorowy wydruk.

 

To na czym mi zależy to spory podajnik (200+ stron), wysoka wydajność tonera(najlepiej 4500+ stron).

Głośność to nie jest tak spory problem bo jednak przejście z igłówek OKI na cokolwiek spowoduje obniżenie hałasu.

 

Koszt za sztukę jestem w stanie oszacować na +-1200zł. Oczywiście elastyczny w obie strony.

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz do zakupu kilka drukarek, to tańsza będzie eksploatacja jednej droższej drukarki (pojemniejsze tonery w niższej cenie = niższa cena wydruku pojedynczej strony). Oczywiście tutaj odradzam zamienniki.

 

ps. osobiście nie cierpię zamienników, ale jeśli byś kupił drukarkę za ~1000zł i myślał o zamiennikach, to jeszcze najlepiej znoszą ten śmietnik drukarki HP - takie moje doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jedna większa nie bardzo wchodzi w grę, ze względu na to jak wygląda praca,

w dużym skrócie przyjeżdża dostawca > drukowane jest jednocześnie x dowodów przyjęć/faktur wychodzi łącznie sporo kartek,

każda pani odpowiada za inną część placówek i wychodzi w takim wypadku zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na drukarki Canona lub Brothera. Chyba najniższe koszty wydruku mają. Można do nich kupić toner XL o wydajności 8k-9k.

Sam, pewnie z dobre 2 lata temu , dla znajomej wstawiłem Canona i-SENSYS LBP 251dw, własnie do drukowania faktur, i zero problemów, pomimo używania zamienników. Ten model nie jest już dostępny ale możesz sobie sprawdzić LBP-212 lub 214. Koszt znacznie poniżej twojego budżetu. Wyższe modele to już kwota 1600+ i raczej nie ma sensu dopłacać bo nie oferują niczego specjalnego za tą dodatkową kasę.

Ewentualnie Brother HL-L5100DN, koszt wydruku powinien być nawet niższy niż w przypadku Canona. HP niestety słabo wypada jeśli chodzi o koszty eksploatacji w porównaniu do tej dwójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla firmy to proponowałbym wejść w urządzenia klasy biznes, wejść w usługę outsourcingu druku gdzie miałbyś: bezpłatny serwis, bezpłatną dostawę materiałów eksploatacyjnych, monitoring stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych i wiele wiele innych korzyści. Cena kliku około 0,02 zł netto i pracujesz na fabrycznie nowym sprzęcie i oryginalnej eksploatacji.

Chętnie pomogę dobrać odpowiednie rozwiązanie, zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP niestety słabo wypada jeśli chodzi o koszty eksploatacji w porównaniu do tej dwójki.

Przy zamiennikach?! Jakim cudem? Bo z tego co widzę ile u nas płacimy, to się z Tobą nie zgodzę, a jak wspomniałem HP jeszcze najdłużej wytrzymują przy zamiennikach. Natomiast Brotherów HL-5450DN z powodu zamienników, to już poszło trochę na "śmietnik".

 

Jeżeli dla firmy to proponowałbym wejść w urządzenia klasy biznes, wejść w usługę outsourcingu druku

To rozwiązanie oszczędza sporo nerwów, więc też warto rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla firmy to proponowałbym wejść w urządzenia klasy biznes, wejść w usługę outsourcingu druku gdzie miałbyś: bezpłatny serwis, bezpłatną dostawę materiałów eksploatacyjnych, monitoring stanu zużycia materiałów eksploatacyjnych i wiele wiele innych korzyści. Cena kliku około 0,02 zł netto i pracujesz na fabrycznie nowym sprzęcie i oryginalnej eksploatacji.

Nooo, wszystko bezpłatnie! WOW! „Zapomniałeś” tylko o płatnym abonamencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamiennikach?! Jakim cudem? Bo z tego co widzę ile u nas płacimy, to się z Tobą nie zgodzę, a jak wspomniałem HP jeszcze najdłużej wytrzymują przy zamiennikach. Natomiast Brotherów HL-5450DN z powodu zamienników, to już poszło trochę na "śmietnik".

 

O urządzeniach HP absolutnie nie mam złego zdania, wręcz uważam że to woły robocze, znam kilka firm które jeszcze używają LJ1200 i nic się z nimi nie dzieje pomimo że od wielu lat jadą na najtańszych zamiennikach. Myślałem że w przypadku HP nie ma tonerów XL , ale po sprawdzeniu okazuje się że są i to praktycznie w niewiele większej cenie od standardowego. Więc masz rację mój argument co do kosztów eksploatacji urządzeń HP jest błędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymagań które podałeś sprawdziłbym:

https://www.sferis.pl/drukarka-laserowa-mono-brother-hll5200dwyj1-kolor-czarny-p435199

Eksploatacja nie powinna zrujnować portfela, dodatkowo Brother raczej lubi się z zamiennikami. Dodatkowo ze strony producenta:

Urządzenie HL-L5200DW dostępne jest w komplecie z tonerem umożliwiającym wydruk do 3000 stron. Drukarka obsługuje opcjonalne, , wysoko wydajne tonery Brother, które pozwalają na wydruk do 8000 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brother raczej lubi się z zamiennikami

Z mojego doświadczenia to nie wynika (jakoś 7 Brotherów było u nas w pracy ... było, bo został jeden, ale szwankuje, natomiast reszta zutylizowana - efekt używania zamienników w Brotherze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Po pierwsze nie rezygnowalbym tak latwo z iglowek, bo taniej i zywotniej nie bedzie. Mam w firmach i nie dostaje sygnalow zwrotnych o problemach z papierem, zarowno A3 jak i A4.

Jesli juz jednak upierasz sie na laser, to zacznij od Kyocery. Po przerobieniu chyba wszystkiego co bywa na rynku, do nich mam najmniej uwag. HP takze duzo potrafia wytrzymac i zamienniki lykaja jak menel dykte. A jakies Brothery i inne wynalazki odpusc, bo moje doswiadczenia z ich uzyciem przy duzym obciazeniu sa bardzo, bardzo negatywne.

A dzierzawa opalca sie wylaczenie, jesli drukujemy duzo w kolorze. Dla samego czarnego nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...