Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pindelgumcia

Kabel ethernet slaba szybkosc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wyjasnie sytuacje moze pomozecie mi pomoc bo nie mam pojecia co sie stalo. Livebox od orange jest za sciana i jest tam juz od 10 lat. Moj pc jest w pokoju i byl podlaczony przez 10 lat kablem ethernet (ok 7m ) . 3 dni wymienilem caly pc zlozylem zainstalowem windowsa , wszysykie sterowniki. Podlaczylem kablem po port z tylu . W pierwszy dzien net smigal normalnie ( filmy na yt full hd bez zacinki ) strony wczytywaly sie normalnie , natomiast na drugi dzien gdy przyszedlem z pracy i wlaczylem pc juz zauwazylem ze strona domowa google za dlugo sie laduje filmy na yt zacinaly sie na 480p . Nie wiem co sie stalo . Sprawdzalem na zmianie portow na loveboxie ktore sa odpowiedzialnie na udosyepnianie sieci tez nic nie pomoglo . Resetowalem ustawienia sieci , reinstalacja sterownikow dalej nic .

Dosam jeszcze ze tymczasowo hulam na wifi ale mnie to nie zadawala bo predkosc i tak jest nizsza niz na kablu.

Co jeszcze moglbym sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź z jaką prędkością zestawia się połączenie. Sprawdź jakie kontrolki świecą się przy gnieździe Ethernet w komputerze (w manualu powinieneś mieć opisane stany tych kontrolek). No i na koniec, jeśli karta sieciowa na płycie głównej to jakiś Killer, to odinstaluj całe oprogramowanie i wskaż tylko sam plik sterownika karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki windows? jaki internet? Może coś na pc intensywnie korzysta z neta w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni wymienilem caly pc zlozylem zainstalowem windowsa [...]

Co jeszcze moglbym sprawdzic ?

 

Czy windows już zakończył się z aktualizacjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...