Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LonDek

Najlepsze głośniki 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio strasznie, że tak powiem "zajarałem się" głośnikami. Chciałbym kupić jakieś dobre głośniki głównie do słuchania muzyki oraz oglądania filmów (Oczywiście na yt, więc stereo) do 250zł. Posiadam kartę dźwiękową ALC892, gdyby trzeba było dokupić jakiegoś dedyka to też można, lecz moim priorytetem na razie są głośniki.

 

Po opiniach widzę, że taki Microlab FC330 byłby dobry ( https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-microlab-fc330-fc330-322001/ ).

Co o nich sądzicie?

 

Jak coś jestem otwarty na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat 2.1? Jak rozumiem głośniki do kompa i bd stały na biurku? Biorąc pod uwagę budżet to w sumie poza FC330 można w tej cenie jeszcze dostać Microlab B77 przy czym FC300 powinny mieć więcej basu ze względu na subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, w końcu ktoś odpowiedział. Wracając do tematu. No właśnie bass, subwoofer będzie stać na biurku tak jak pozostałe 2 głośniki, mam dużo na nim miejsca ze względu na podwieszany monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam interkonekt ixos 104. Ładnie wygładzają górę, dobre do takich zestawów, chociaż robią bałagan na scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kable w zestawie pewnie wystarczą, więc raczej nie skorzystam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jak się domyślam Microlab FC330 to najlepsza propozycja w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł w 2.1 w tej cenie raczej w https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-modecom-mc-mhf60u-brown-g-q-mhf60u-bro-2-536656/ (morele.net) bo mają przynajmniej "tweeter" od wysokich tonów.

 

Tak jak ktoś wyżej pisał wypróbowałbym B77.

 

Ja miałem wcześniej 5.1 zmieniłem na 2.0 i jestem mega zadowolony jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Też uważam, że lepiej od 2.1 było by brać Microlaby B77.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w tej chwili 5.1, znalazłem na strychu taki chiński zestaw, no ale wiadomo jakość jest bardzo niska, wysokie tony po prostu trzeszczą. Nie mogę przekroczyć limitu 250 zł no chyba, że z dostawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak odnośnie tego FC330 to stawianie subwoofera na biurku to nie jest dobry pomysł, jeśli zależy Ci na basie to stawiaj go na podłodze pod biurkiem. Rozważ też opcje 2.0 np. te B77, mają mniej basu ale grają całkiem ładnie, tak przy okazji, jak duży jest pokój?

 

ps. bas piszemy przez jedno s, nie przez dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że już nikt nie odpowie :D

 

Pokój mały:

2,5m wys.

4m szer.

2,5m dług.

jakoś tak, różnice na pewno nie przekraczają 1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam w pokoju o niemal identycznych wymiarach B77 i spisują się bardzo dobrze zarówno do słuchania muzyki jak i oglądania filmów (biurko ma na krótkiej ścianie odsunięte na jakieś 10cm od niej). Jeśli chcesz coś co ładniej zagra i będzie uniwersalne to Microlaby B77 będą wystarczające, jeśli zależy Ci na dużej ilości basu i chcesz go czuć, a masz miejsce na podłodze na subwoofer to bierz FC330. To dość ważne, żeby subwoofer stał na podłodze, jeśli się na nie zdecydujesz to sam będziesz mógł się o tym przekonać ;) Sam przesiadałem się z głośników 2.1 na 2.0 i nie uważam tego za zły ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też lepiej stereo. Ale jak bardzo się nastawiłeś na 2.1 to zobacz sobie Modecom MC-MHF60U. Trochę lepsze od FC330.

W brzoskwiniowym sklepie już od 270 zł są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W brzoskwiniowym sklepie już od 270 zł są.

 

Ktoś przeczytał, że 250 zł max?

 

A i widze, że nie daleko ktoś sprzedaje używane Modecomy MC-MHF60U, ułamał się tylko czarny zacisk ale mozna sobie cos tam wlozyc i bedzie dzialac. Cena 2x niższa od rynkowej, opłaca się jechać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie czy warto. Kupno używanych bez gwarancji zawsze niesie ze sobą ryzyko. Co do budżetu 20 zł różnicy to praktycznie żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhhh, Modecomy moje! Dźwięk w porównaniu do poprzednich jest MEGA! Na początku trzeszczały, lecz teraz jest mega.

 

Dziękuję wszystkim forumiczom za pomoc!

 

DO ZAMKNIECIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...