Skocz do zawartości
Qmega

Którą płytę wybrać pod Ryzen 5 2600

3 płyty głowne  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą wybrać ?

    • MSI B450 TOMAHAWK
    • Gigabyte B450 AORUS ELITE
    • MSI B450-A PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam Ryzena 5 2600 i jestem ciekawy,która z tych 3 płyt jest według was jest lepsza... Mam w planach zrobić OC procesora, wiec dobrze by było gdyby płyta w łatwy sposób to umożliwiła.

Linki do tych płyt:

1. https://www.x-kom.pl/p/441255-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk.html

2. https://www.x-kom.pl/p/448022-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-elite.html

3. https://www.x-kom.pl/p/441269-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro.html

Z góry dzięki ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Qmega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty MSI B450 w formacie ATX są praktycznie wszystkie takie same pod względem VRM, także różnic brak- najwyżej wygląd, dodatkowe ficzery o których można przeczytać na stronie w sklepie/stronie producenta. Ale są to obecnie najlepsze płyty w segmencie low-mid end.

A-PRO jest najtansza a ma te same możliwosci co tomahawk, gaming, pro carbon(ta ma chyba troche wiecej opcji w BIOS), ale wszystkie mają i tak zestaw najpotrzebniejszych. Jedyny IMO mankament a-pro względem innych płyt to brązowe pcb.

 

Gigabyte ma również taki sam vrm na większości płyt, który w stosunku do konkurencji jest słaby (tylko 1 low side mosfet, aż do X470 Aorus Gaming 5, która ma 2) czego konsekwencją są wyższe temperatury i przegrzewanie się sekcji zasilania zwłaszcza przy OC z naciskiem na 8 rdzeni, jedynie B450I Aorus Pro WiFi ma lepszy VRM z tanszych płyt + BIOS nie jest za dobry, regulacja napięć poprzez offset.

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem swoją za 400zł na Black Friday, pierwotnie zastanawiałem się nad B450-A PRO & MSI B450 GAMING PLUS. Lipton będzie wrzucał film z zestawieniem/testem płyt B450 w tym tygodniu, może czegoś ciekawego się dowiesz i coś pomoże to w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-Pro. Elite odpada ze względu na totalnie niepraktyczne OC w UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za msi, przerabiałem asrocka x370 gaming k4 i o ile oc procka szło gładko , to była strasznie wybredna jeśli chodzi o ram , tylko b-die dało się ustabilizować w 100% na 3000mhz cl14, gdzie na msi tomahawk te same pamięci latały na 3466mhz cl14. Bios prosty w obsłudze , płyta się nie grzeje , 70* wedle czujników na płycie nie widziałem , gdzieś tam się te temperatury kręciły w okolicach 65*. Teraz mam ram typowa bieda edyszyn , z 2400mhzcl14 poszedłem na 3200 14.16.16.16.38.48.cr1 , nie jest w pełni stabilnie , ale za to na 3000 i identycznych timingach ram wydaję się w pełni stabilny, co jest dobrym wynikiem. Asusa osobiście nie miałem ostatnimi czasy, ale jakoś nie mam zaufania do tej marki, wcześniej parę lat miałem asrocki i byłem zadowolony, aż w końcu trafiłem na model płyty bardziej problematyczny, nie chcąc eksperymentować , za namową forum poszedłem w msi, i myślę , że jest to jedna z najlepszych propozycji płyt w przedziale do 500zł na am4 . Czy wybierzesz a-pro czy też tomahawka to będziesz zadowolony, jedyny minus to llc na tych płytkach lekko kuleje , mam skoki napięć, na każdej możliwej opcji, może i nie dużo ale na llc2 mam około 0.04v vdropa

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na Gaming Plus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szukam płyty najlepiej na B450 coś jak MSI A-PRO ale musi posiadać złącze spdif na płycie, nie chodzi o wyjście coax czy optyczne już na tyle, wystarczy samo złącze bo mam śledzia odpowiedniego do podłączenia.

Zakupy musze zrobić w oleole lub eurortv co też ogranicza wybór ale i kompletnie nie pozwala na wyszukanie informacji o tym złączu.

 

Może ktoś zna ten temat i poradzi co warto kupić w okolicach 400zł ?

 

Dodam że plan jest zakup do tego Ryzen 5 2600 i pamięci jakieś 3000MHz, nie planuje kręcenia.

 

Czy Gigabyte B450 AORUS M ma sens ?

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety Mortar też nie ma złącza spdif, jedynie optyczne wyjście na tylnym panelu, szukam płyty ze złączem na płycie albo coax spdif na tyle.

AUROS M ma 1x S/PDIF Out header, czyli na płycie złącze, nawet Gigabyte B450M DS3H ma.

 

edit: Kupiłem Gigabyte B450 AORUS ELITE bo ma to co potrzebuję, a cena 329zł zachęcająca mocno.

Edytowane przez Marcosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...