Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SidRoN

Nowy laptop - poszukiwanie wad fabrycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem nowego laptopa HP. Zanim zacznę instalować na nim swoje programy i przeniosę swoje dane ze starego laptopa, chciałbym sprawdzić czy laptop jest w 100% sprawny i pozbawiony wad fabrycznych. Komputer jest mi niezbędny na codzień do pracy, dlatego chciałbym maksymalnie zniwelować ryzyko wysyłki do serwisu.

 

Teraz pytania do was. Co warto sprawdzić? Jakich programów użyć? Jakich wyników się spodziewać?

 

Zakupiony egzemplarz :

https://www.morele.net/laptop-hp-pavilon-15-cs1001nw-5mm68ea-16-gb-ram-512-gb-m-2-pcie-windows-10-home-pl-5338165/

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak miło, że dałeś niedziałający link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W laptopie nowym raczej niczego nie będzie, możesz zrobić sobie testy matrycy (czy są bad pixele, prześwietlenia itp.), jak zapuścisz OCCT, to zapewne po chwili się wyłączy ze względu na temperatury), aczkolwiek nie jestem pewny na 100%, gdyż nie znam modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sorry nwm dlaczego 3 razy się wysłało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Morele z automatu blokuje linki, piszę z tel.i nie wiem jak post edytować :(

Jak jesteś na chromie to naciśnij trzy kropki w rogu w uruchom wersję na komputer (na pewno zadziała) (:

 

A co do głównego pytania to ja nie widzę sensu katowania go testami obciążeniowymi. Jak tak bardzo ci zależy na sprawdzaniu to do głowy przychodzi mi tylko mem test i test dysków, aczkolwiek nie widzę sensu w testowaniu nowego lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij robić backupów, bo testy mogą wyjść dobrze, a za miesiąc laptop sie zepsuje. Strzeżonego... i takie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...