Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Baronik

Telefon dla szwagra z dobrym aparatem i baterią w okolicach 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier jest dość specyficzny jeśli chodzi o telefony, więc niby mógłbym mu coś wybrać sam, ale akurat zależy mu, żeby aparat robił przyzwoite zdjęcia, a dla mnie to nigdy nie był priorytet.

Więc teraz cechy, na których mu zależy od najważniejszych do mniej ważnych, ale wciąż istotnych:

- dobry aparat, aby robił fotki przynajmniej tak dobre jak S6, którego ma obecnie jako służbowy.

- dobra bateria, aby starczała na co najmniej dwa dni mało do średnio intensywnego używania (szwagier nie używa żadnych portali społecznościowych, głównie internet jak coś sprawdzić, zadzwonić, sms, czasem mapy itp.). Więc nie musi to być kolos, ale odpadają wszelkie modele, które kiepsko lub przeciętnie trzymają na baterii.

- ekran co najmniej Full HD

- ma nie mulić po jakimś czasie używania (szwagier miał służbowego J6 i twierdzi, że samsung ssie jeśli chodzi o nakładkę i dla siebie nie chce takiego muła).

- ma być w miarę wytrzymały - szwagier nie będzie nim rzucał, ale modele całe szklane, co popękają w drobny mak przy jednym upadku też odpadają. Miał poprzedni samsungowego pancerniaka, więc chciałby coś zbliżonego, ale nie stricte pancernego, bo takie wyglądają ohydnie. Pomogę mu kupić dobre etui, ale sam telefon też nie może być zbyt delikatny.

- na koniec kwestia nowości - telefon nowy, będzie prawdopodobnie kupowany na raty 0% z allegro lub elektromarketów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla szfagra widzę tylko jedno rozwiązanie, mianowicie

1594271-wodka-657-323.jpg

 

Edit

Skoro moja 3 wyszła bez uszczerbku po kilku upadkach w pleckach i szkle to ośmielę się zaproponowac. Mnie bateria 1,5 dnia trzymała a była mniejsza.

https://www.komputronik.pl/product/422202/asus-zenfone-4-ze554kl-lte-czarny-dual-sim.html?utm_source=google&gclid=EAIaIQobChMIgODa983I4QIVQasYCh1pNA9uEAUYASABEgKNNfD_BwE

 

I oczywiście z metalem na plecach zenfone zoom s.

 

Spełniają każde z wymagań, niektóre z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to bym poszedł w stronę motoroli z2 play z ewentualnym modułem baterii. Powinna spełnić wymogi, zwłaszcza jeśli chodzi o wytrzymałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jeszcze do tysiaka? Promo się pokonczylo i troszkę posucha jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tylko Zenfone 5 spełnia wymogi , raczej nic lepszego nie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wskazalem go wcześniej? :o ja? Maniak asusa? :E

Jasne że zenfone 5, kwestia tylko jego wytrzymałości oraz czy po upadku od razu się pokruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5 nie jest taki słaby , są crash testy na YT i to całkiem solidna zwarta konstrukcja , ale wiadomo dobre etui trzeba dac. Bateria ta 1.5 dnia . Aparat za ta cene jest dobry , z gcam często bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślałem o moto - brałem pod uwagę X4, ale tam chyba bateria szału nie robi lub Z3 play (tu z kolei nie wiem czy aparat da radę) oraz Zenka 5 (tu też kwestia baterii). Zenek nie będzie zamulał po jakimś czasie jak szajsungi i hujewieje? Bo o motki się nie boję, moja Z'ka play śmiga dalej mimo prawie dwóch lat na karku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto X4 ma gorszy aparat od Zenka Z3 play , za to bateria sprawuje sie przyzwoicie pod Androidem 9.0 , moja żona ją ma i trzyma 2 dni .

 

Zenfone 5 myslę że nie zamuli po czasie , to bardzo sprawny telefon w swojej cenie , zdecydowanie warty zakupu . SOT 5-6h to standard . Do tego ma dobry w swojej cenie aparaty , świetny ekran i świetne audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto X4 ma gorszy aparat od Zenka Z3 play , za to bateria sprawuje sie przyzwoicie pod Androidem 9.0 , moja żona ją ma i trzyma 2 dni .

 

Zenfone 5 myslę że nie zamuli po czasie , to bardzo sprawny telefon w swojej cenie , zdecydowanie warty zakupu . SOT 5-6h to standard . Do tego ma dobry w swojej cenie aparaty , świetny ekran i świetne audio.

To pewnie dam mu do wyboru między moto Z3 play i Zenka5. 5Z już trochę za drogi, szwagier chciał 800-900 w wyjątkowych przypadkach 1100. 1300 zł nie przejdzie raczej, ale rozumiem, że 5Z to lepsza wersja zenka 5 i większość parametrów powinien mieć lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 5Z jest już wiele innych ciekawych telefonów , pytasz o fona do 1000zł a nie 1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 5Z jest już wiele innych ciekawych telefonów , pytasz o fona do 1000zł a nie 1700zł

ale kolega iwanme zalinkował do promocji za 1299 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie dam mu do wyboru między moto Z3 play i Zenka5. 5Z już trochę za drogi, szwagier chciał 800-900 w wyjątkowych przypadkach 1100. 1300 zł nie przejdzie raczej, ale rozumiem, że 5Z to lepsza wersja zenka 5 i większość parametrów powinien mieć lepsze?

 

procesor tylko Z ma lepszy, bo s845. Tak to jest to samo co zenfone 5 bez Z.

No i fotki lepsze ciut wychodzą, bo lepszy procek lepiej je obrabia, ze się tak wyrażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...