Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

toolpusher

Gskill Flare X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam złożyć zestaw z R7 1700 na płycie B450 lub X470.

Problem mam z pamięciami - wstępnie wybrałem takie 2x8GB:

G.SKILL DDR4 FLAREX 3200MHZ 16GB (2X8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GFX).

Czy to dobry wybór?

Nie zamierzam kręcić pamięci chce tylko by pracowały stabilnie na deklarowanych parametrach więc nie szukam b-die.

A może polecicie coś innego co ma lepszy stosunek ceny do osiągów a pracuje równie stabilnie z Ryzenem?

Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak Gskill pozycjonuje swoje linie: Ripjaws vs Trident Z vs Flare X vs Sniper X dla tech samych parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FlareX-y to "klasyk" na Ryzena, imo najlepsza opcja. Kosci są te same co w T-Z czy Ripjaws tylko FlareXy mają profile pod AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie i prawie na 100% nie odpali na tej płycie na tych taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flary to dobre B-Die pod amd bez bajerów. Jak chcesz dodatki to tridenty albo snipery. Ripjawy to podstawka oferty i kości od hynixów po b-die gorszego sortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 3200 C16 będzie paździerem na Hynixach albo słabych Samsungach. Tylko 3200 CL14.

Co do jakości Ripjaws vs TridentZ vs FlareX to według mnie jeden pies...rożnią się tylko radiatorami. Flarexy mają tandetne blachy jak Ripjaws. Dopiero T-Z ma solidne kawały alu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za odpowiedzi.

Szukając pamięci pod Ryzena odniosłem wrażenie, że te Flare X nie są zbyt popularne. Szukając na forum też prawie nic nie ma. Pewnie cena gra rolę.

A czy zestawienie 3200MHz CL16 Vs cena modułów jest optymalna względem wydajności?

Edit: panowie nie szalejcie. Koszt CL 14 to kilka stów więcej podejrzewam.

Pytam o Passata a wy mi proponujecie GTS Carrera :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego proponujesz wolniejsze pamięci?

Nie będzie i prawie na 100% nie odpali na tej płycie na tych taktach.

Dlaczego takie bzdury wypisujesz? RAM do 3200mhz w konfigu 2x8gb jest osiągalny z samego XMP w 95% przypadków na Ryzenie, chyba że ktoś kupi najgorszy, najtańszy paździerz RAM/ płytę.

Flary to dobre B-Die pod amd bez bajerów. Jak chcesz dodatki to tridenty albo snipery. Ripjawy to podstawka oferty i kości od hynixów po b-die gorszego sortu.

Przyjrzyj się uważnie linkowi, to nie są te Flarexy na samsungach ;) , to są zwykłe moduły 3200mhz cl16, nie cl14.

 

Do autora, sprawdzone pamięci, które powinny śmigać na tej płycie to Hyperxy, ten konkretny model powinien latać:

HX432C16PB3K2/16

i jest w niższej cenie. a jest to praktycznie to samo co tamte flarexy ;)

BTW forum kasuje linki do morele, wklejaj je bez początku https.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora, sprawdzone pamięci, które powinny śmigać na tej płycie to Hyperxy, ten konkretny model powinien latać:

HX432C16PB3K2/16

i jest w niższej cenie. a jest to praktycznie to samo co tamte flarexy ;)

BTW forum kasuje linki do morele, wklejaj je bez początku https.

 

 

Dzięki za namiar.

Szukając pamięci po lekturze na forum ograniczyłem się do tych właśnie dwóch firm. Gskill'e albo Kingston Fury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjrzyj się uważnie linkowi, to nie są te Flarexy na samsungach ;) , to są zwykłe moduły 3200mhz cl16, nie cl14.

 

No kurczę rzeczywiście, to równie dobrze można zawinąć cruciale z amazona poniżej 400 zł za 2x8 GB xD

albo Aegisy z polskich sklepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego proponujesz wolniejsze pamięci?

 

Dlaczego takie bzdury wypisujesz? RAM do 3200mhz w konfigu 2x8gb jest osiągalny z samego XMP w 95% przypadków na Ryzenie, chyba że ktoś kupi najgorszy, najtańszy paździerz RAM/ płytę.

 

Przyjrzyj się uważnie linkowi, to nie są te Flarexy na samsungach ;) , to są zwykłe moduły 3200mhz cl16, nie cl14.

 

Do autora, sprawdzone pamięci, które powinny śmigać na tej płycie to Hyperxy, ten konkretny model powinien latać:

HX432C16PB3K2/16

i jest w niższej cenie. a jest to praktycznie to samo co tamte flarexy ;)

BTW forum kasuje linki do morele, wklejaj je bez początku https.

 

Takiś cwaniak to pokaż 2666 CL13 z XMP/DOCP na Ryzenie. thumbdown.gif

Już dawno ludki pisały że nawet 2400C14 non-bdie się wysypywały a tu masz jeszcze bardziej szalony spec.

 

Dobre pamięci jeśli TS ma zamiar dostawać pierdzielca bawiąc się godzinami z timingami i SoCiem.

Serdecznie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiś cwaniak to pokaż 2666 CL13 z XMP/DOCP na Ryzenie. thumbdown.gif

Już dawno ludki pisały że nawet 2400C14 non-bdie się wysypywały a tu masz jeszcze bardziej szalony spec.

 

Dobre pamięci jeśli TS ma zamiar dostawać pierdzielca bawiąc się godzinami z timingami i SoCiem.

Serdecznie polecam.

Ale jak Ci mam pokazać? Jaki to ma zresztą sens? (2666mh cl13), jak RAM jest w stanie tyle zrobić, to na 99% zrobi 3200mhz np. na hynixach 14.17.17.17.36, nikt na Ryzenie znający się na temacie nie będzie siedział na niskim taktowaniu...

 

 

Jaki znowu szalony , 2400/2666mhz na Ryzenie to jest "bułka z masłem", daj link do wątku, gdzie czytałeś o takich problemach, tylko proszę nie podaj linku z początku 2017r, gdzie rzeczywiście temat RAM kulał u AMD.

 

Realia w przypadku RAMu 2x8gb na Ryzenie wyglądają tak:

-2666mhz powinien zrobić każdy zestaw.

3000mhz 99% modułów powinno dać radę. Mogą się zdarzyć jakieś paździerze, które mają z tym problem (tyczy się to głównie IMO Corsair i czasem Patriota), ale to są raczej "wyjątkowe" moduły, które ponoć z tego co czytałem na Intelu będę mieć ten sam problem...

3200mhz >90% Tylko trzeba mieć RAM od dobrego producenta i nie np. najtańszą płytę ASRocka..., dobry model RAMu np. nie najtańsze modele od G.Skill (z końcówką B, np. GVKB) bo ładują tam przesortowane najsłabsze kości, przez co działają z XMP 50/50.

3200mhz+ raczej samsungi b-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...