Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

awolowski91

Microlabsolo7c+karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam noszę się z zamiarem zakupu tych oto głośników i karty muzycznej mój pokoj to około 20m2,jako kartę muzyczną wybrałem Prodigy Cube USB i teraz mam kilka pytań czy do 1000 zł będzie to najlepszy zestaw,czy brać kartę muzyczną zewnętrzna czy na pcie oraz czy muszę kupić wzmacniacz do tych kolumn a może olać te microlaby i wziąć kolumny wolnostojące proszę o wszelkie pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz akustykę w pokoju to więcej ci może doradzimy. Może się okazać, że Microlaby jak i inne kolumny będą zbyt duże na twój metraż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny będą stały na szafce RTV czy gdzieś indziej? ze zdjęcia nie widać miejsca za bardzo na kolumny.

Możesz podać wymiary jak szeroko by kolumny stały, jak duży masz metraż, miejsce odsłuchowe jak widać jest w dobrym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wczoraj mierzyłem pokój to jest jakieś 6 metrów długości i z 4.5-5 metrów szerokości postawić mogę je,gdzie tylko chce,nie ma problemu,żeby zrobić przemeblowanie bardziej chodzi mi o kwestie czy warto kupować kolumny czy kupić jakieś mniejsze kolumny. Mówiłem,że będą one głównie do muzyki czasem jakiś film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz duży pokój i spokojnie możesz tam wstawić większe podstawkowe czy podłogowe kolumny.

Za 1k zł idzie złożyć używany zestaw który zagra wyraźnie lepiej niż Edifiery czy Microlaby.

Opisz jakiego dźwięku szukasz oraz opisz ile miejsca przeznaczysz na kolumny, jakie odległości od ścian i mebli, im większa przestrzeń na kolumny tym lepiej mogą zagrać.

Warto by było narysować zrzut pokoju od góry wtedy można by łatwiej Ci doradzić jak optymalnie można rozstawić takie zestaw stereo.

W wyjątkowych sytuacjach zachęcam abyś spróbował poprawić tanio akustykę kupując panele z wełny mineralnej, efekty są ogromne przy wydatku 200-250zł. Takie panele stawia się za kolumnami jeżeli jest taka możliwość, również można je powiesić na ścianie za plecami w miejscach pierwszych odbić dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie pozwala przypuszczać, że pokój ma max 3,2 x 5 m. Zasadą akustyki jest stawianie głośników na dłuższej ścianie w odległości min 50cm od niej. Szerokość rozstawu nie większa od odległości słuchacza do linii przodu głośników. Tutaj rozwiązaniem są tylko kolumny podstawkowe z przednim BR. Sorry, ale zasady akustyki stosowanej są bezwzględne. Puste ściany bez rozpraszających i wytłumiających ustrojów dodatkowo wzmocnią pogłos i drażniące harmoniczne. Dywan także do przemyślenia.

TO wszystko z wieloletniego doświadczenia studium akustyki i doświadczeń scenicznych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...